sanalbasin.com üyesidir

HDP, Kağızman’da seçim bürosunu açtı,

16 Şubat 2019
0 Haber Yorum

HDP Kağızman’da Eşbaşkan adaylarını tanıttı, ilk seçim bürosu açtı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

HDP Kağızman’da Eşbaşkan adaylarını tanıttı, ilk seçim bürosu açtı

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren HDP, Kağızman’da Eşbaşkan adaylarını belirledi.

Kağızman Eşbaşkan adayları Göğercin Aras ve M.Emin Aras’a eşlik eden HDP Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, onlarca arabanın yer aldığı konvoyla karşılandı.

HDP Kars Belediye Eşbaşkan adaylarının yanı sıra, Kağızman Belediye Eşbaşkanları adayları Göğercin Aras ve M.Emin Aras HDP Kars İl Örgütü, HDP Kağızman İlçe örgütü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış coşkuyla gerçekleşti.

 

Açılışta ilk olarak konuşan HDP Kağızman Belediye Eşbaşkan adayları, seçime kısa bir süre kaldığını belirterek, bu kısa sürede Kağızman’da gezilmeyecek sokak, gidilmeyecek ev bırakmayacaklarını ve Kağızman’ı kazanacaklarını söyledi.
 

‘PARTİMİZDE KADIN VE GENÇ TEMSİLİYETİ ÇOK ÖNEMLİDİR’

Ardından söz alan HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Şevin Alaca, ilçelerinde özellikle kadınlara ve gençlere seslenmek istediğini belirterek, “Partimizde kadın ve genç temsiliyeti çok önemlidir. Kadınlar ve gençler belediyede iradelerini göstersinler. Ancak bu sayede demokratik bir belediyeyi inşa edebiliriz” dedi.

‘ŞEHİRLERİMİZİ BİRLİKTE YÖNETMEYİ BAŞARMALIYIZ’

Son olarak söz alan HDP Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen ise, seçimlerin Türkiye siyaseti açısından yol ayrımı olduğunu vurgulayarak, Türkiye’yi bugüne kadar yöneten anlayışla Türkiye’de demokratik değişimi, toplumsal barışı esas alan partimiz arasında bir tercih de söz konusu olduğunu ifade etti.
 

Bilgen, “Kars’ta da, Kağızman’da da, Pazarcık’ta da, Sarıkamış’ta da seçim bu ikisi arasında olacaktır. Partilerin amblemlerinin farklı olması, adaylarının isimlerinin farklı olması hiçbir şey ifade etmiyor. Sonuçta kamplaşmaya dönük bir yaklaşımın, kamplaşmadan medet uman bir anlayışın ayrımcılığı, dışlamanın, ötekileştirmenin, etnik kimlikler üzerinde siyaset yapmanın 31 Mart’ta mahkum edilmesi gerekiyor. Bu coğrafyada birlikte yaşıyorsak şehirlerimizi de birlikte yönetmeyi başarmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.  

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber