HALICILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ

15 Haziran 2011
0 Haber Yorum

HALICILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ

HALICILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ

Kars Kağızman Kaymakamlığı Kağızman Halk Eğitimi Merkezi'nde (HEM) ve işkur işbirliğiyle açılan halı kurslarına katılan kadınlar, hem meslek sahibi oluyor hem de para kazanıyorlar.

Kağızman HEM Müdürü Harun Yüce, yaptığı açıklamada, Kağızman Kaymakamı Sayın Şuayip Güroy’un katkılarıyla Anadolu'nun önde gelen yöresel motiflerinin işlendiği kursta üretilen halıların, Kağızman’da halı ve Kilim Ticaret aracılığıyla satıldığını belirtti. Düzenli olarak kursa devam eden kursiyerlerin eline dokuma ücreti olarak 300 TL civarında para geçtiğini, bunun da ailelerine ekonomik yönden bir katkı olduğunu ifade eden Yüce, her yıl halı kursları düzenlediklerini ve çok sayıda mezun verdiklerini anlattı.

     Kağızman Halk Eğitimi Merkezi'nde (HEM) ve işkur işbirliği yaparak 2 adet kurs açtık, 15 kursiyerimiz var. İlçemizin hemen hemen bütün köylerinde faaliyet gösteren giyim, makine nakış, trikotaş, kuaför, boyama ve el sanatları kurslarımızdan mezun olan kursiyerlerimiz, HEM kursunu bitirdikten sonra da usta öğretici olarak görev yapabiliyor'' dedi.

 

(AÇ-BA-S) KARS/KAĞIZMAN (KHA) – ALİ ÇELİK

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber