sanalbasin.com üyesidir

Güngör: Digor’a Dair Hayallerimiz Var

18 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Kars’ın Digor İlçesine Kayyum atanmasının ardından Digor’un çehresini değiştirmeye yönelik çalışmalar hız kazandı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Digor ilçesi, 2 bin 656 olan merkez nüfusu ile küçük bir ilçe olmasına rağmen bu güne kadar çözülmemiş büyük sorunları olan bir ilçeydi.

İçişleri Bakanlık Makamının 08.02.2017 tarihli olur emri ile görevinden uzaklaştırılan Digor Belediye Başkanı Ekrem Bingül’ün yerine Belediye Kanunu’nun 45, 46 ve geçici 9’uncu maddesi uyarınca Kars Valilik Makamının 08.02.2017 tarihli oluru ile Digor Kaymakamı Mustafa Güngör görevlendirilmişti.

Digor İlçesinin Belediye hizmetlerinin olması gerektiği gibi sunulabilmesi için gece gündüz çalışmalar devam ediyor.

Digor Kaymakamı Mustafa Güngör’ün Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği günden itibaren ilçenin ana caddesindeki büyük çukurlara kar sularının erimesiyle dolan, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen su birikintilerinin tahliyesi için bir çalışma başlatıldı. Şubat ayı olması nedeniyle kaldırımlarda ve ilçe içi yollarda biriken ve vatandaşlarımızın rahat yürümesine mani olan büyük buz kütlelerini kırma ve temizleme çalışması başlatıldı.

Digor halkının en temel ihtiyacı ve hakkı olan Belediye tarafından sunulması gerekli sağlıklı içme suyu en büyük problemi olduğu, Digor’un içme suyu sorununun bir an önce çözüme kavuşması ve musluklarından 24 saat su içebilecek hale gelmesi için de çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

Digor’a dair hayallerinin olduğunu söyleyen Güngör, “Digor Belediyesi’ne kurumsal bir hüviyet kazandırılması ve keyfi yönetime son vererek, Digor halkına hak ettikleri hizmetleri sunabilmek için Belediye Teşkilatı yeniden ele alınıp, belediyenin kurumsal kimliği yeniden tasarlandı. Artık Digor Belediyesi sadece Digor Halkı’na hizmet ediyor. Amacı belli olmayan, amacı hizmet etmek olmayan bir anlayışla yapılmış, kamu kaynaklarını sömüren ihaleler iptal edilmiştir. Artık Digor halkının her kuruşu kendilerine hizmet olarak sunulmaktadır.” dedi.

UDH Bakanı Ahmet Arslan’ın destekleriyle Digor’a damperli kamyon alındığını belirten Güngör, “Araçların zor ilerlediği ilçemizin ana caddesinin tesviyesi yapıldıktan sonra malzeme serilerek araç trafiği rahatlatıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla Digor ilçemizin ana caddesi karayolları standartlarında Sıcak Asfalt yapılacak.  Halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için araç parkımız zenginleştiriliyor. Sayın Bakanımızın destekleriyle Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe edilen anahtar teslim fiyatı yaklaşık 300 Bin TL olan damperli kamyon teslim alınarak halkımızın hizmetine sunuldu.  Artık Çöpler düzenli toplanıyor. Hafta sonları dahil olmak üzere her gün sabah ve akşam çöpler toplanıyor. Sağlıklı ve temiz bir çevre için bırakın çöpleri muhafaza etmeyi, kendisi çöp olmuş eski çöp konteynerları yenilendi.” şeklinde konuştu.

“Sokak hayvanları profesyonel bir ekiple usulüne uygun olarak toplatıldı.” diyen Güngör, “Digor Belediyesi olarak Nevşehir ilinde Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından yapılan Türkiye Şampiyonasında ter döken öğrencilerimize sponsor olarak Türkiye 2’nciliği ve 3’üncülüğü gururu yaşandı.” diye konuştu.   

Güngör yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü: “Kutlu doğum haftasında halkımızın mukaddes değerlerine uygun şekilde Belediyemiz ev sahipliğinde sosyal dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak için kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek. Bizlere güvenerek görev ve sorumluluk veren Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a, hizmetlerin sunulmasında bizlere kaynak yaratan, ilgisini ve desteğini esirgemeyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a teşekkürlerimizi arz ederiz.”

gungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(1).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(2).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(3).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(4).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(5).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(6).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(7).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(8).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(9).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(10).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(11).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(12).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(13).jpggungor-digor’a-dair-hayallerimiz-var-(14).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber