sanalbasin.com üyesidir

Göle Orman Fakültesi’nin temeli atıldı

12 Mayıs 2013
0 Haber Yorum

Göle Orman Fakültesi’nin temeli atıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ardahan Üniversitesi’ne bağlı “Nihat Delibalta Orman Fakültesi”nin temeli 9 Mayıs 2013 Perşembe günü yapılan bir törenle atıldı. Ardahan’ın Göle ilçesinde hizmet verecek fakülte binasında yaklaşık 600 öğrenci eğitim görecek.
 
Göle Meslek Yüksekokulu bahçesinde saat 11.00’ da başlayan temel atma törenine Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Alper Karadağ, Göle Kaymakamı Fatih Özdemir ve Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu ile vatandaşlar katıldı.
 
Temel atma töreninde konuşan Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, fakültenin temelinin atılmasının Ardahan ve Göle açısından sevindirici bir durum olduğunu belirterek, “Türkiye’yi Asya’ya bağlayan köprü görevindeki nadide ilimize canla başla hizmet etmeliyiz. Gayretli ve hızlı çalışan bir kadromuz var. Bu kadroyla güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
YRD. DOÇ. DR. KARADAĞ: “ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ, ÜNİVERSİTELER ARENASINDA KİMLİĞİNİ HER GEÇEN GÜN GÜÇLENDİRMEKTEDİR.”
Ardahan Üniversitesi Rektör Danışmanı ve ARÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Karadağ ise, bilgiyi üreten, öğreten, sunan ve yayan üniversitelerin toplumsal değişim ve gelişim yönünden hayati kurumlar olduğunu hatırlatarak, “Bu bağlamda Kurucu Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, bu kurumun var oluş felsefesini üniversitemizin logosunun tasarımına işlemiş ve logomuzu imgesel açılımında da net olarak açıklamıştır. 4 – 5 yıllık bir süreç içerisinde Valiliğimiz ve Belediyemiz başta olmak üzere, ilçelerdeki idarecilerimiz, ildeki sivil toplum kuruluşlarımız, esnaflarımız, iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın katkısı ile Ardahan Üniversitesi ödün vermeden üniversiteler arenasında kimliğini her geçen gün güçlendirmektedir ve Ardahan Üniversitesi sizlerin katkıları ile güçlenmeye devam edecektir” diye konuştu.
 
Ardahan’ın Göle ilçesinde yeni bir fakültenin hizmete girmesi sürecinde katkısı olan herkese teşekkürlerini sunan Yrd. Doç. Dr. Karadağ, “Temeli atılan fakültenin herkese hayırlı olmasını diliyor ve binanın yapımını üstelenen hayırsever Nihat Delibalta’yı saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
 
“GÖLE’YE 200 KİŞİLİK BİR YURT YAPILACAK.”
Törende söz alan Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu ise, Nihat Delibalta Orman Fakültesi’nin ardından ilçeye 200 kişilik bir yurt yapılacağının da müjdesini verdi.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber