sanalbasin.com üyesidir

Göle Festival Ateşini 5 Bin Kişi Yaktı

08 Temmuz 2012
0 Haber Yorum

Göle Festival Ateşini 5 Bin Kişi Yaktı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
17. Uluslar Arası Göle Kültür ve Kaşar Festivali, muhteşem açılış konseri başladı.
 
Konserde, festivale katılan 5 bin kişi hep birlikte halay çekti. Konser sırasında Göle Festivali Türkiye Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay da Kürtçe türkü söyledi. Atalay’a 5 bin kişi alkışlarla destek verdi.  
 
Fetivale, Ardahan milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof dr Ramazan Korkmaz, Göle Kaymakamı Kemal Atasoy, Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, Dünya ve Avrupa bayanlar Box şampiyonu Gülsüm Tatar, Kars Belediye Meclis Üyesi Cihangir Umurbeg ve Mustafa Kaya Festival Ağası Mustafa Küpeli, Dernekler, İş adamları ve gazetesiler destek verdi.
 
Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Kaymakamı Kemal Atasoy, Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, Festival Ağası Mustafa Küpeli, İstanbul – Ankara Göle Derneği yönetim kurulu Yasin demirci, Yaşar Doğukara, Bülent Bahadır, İsrafil Yılmaz, Ankara Yeniköy dernek başkanı İmdat Askeroğlu, Ankara Göle Dedeşen Köyü dernek başkanı Ertay Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul’dan festivallere destek sunan Alihan Akkoç , Samandöken Dernek Başkanı Metin Polat ve Göle’nin tanınmış simalarının halaya daveti ile başlayan 17. Uluslar Arası Göle Kültür ve Kaşar Festivali’nin ilk günü yoğun ve ilgi içerisinde gece saat 00.00’a kadar devam etti.
 
ATALAY; “ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE HAYRAN KALDIM”
Konser sırasında konuşan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve 16. Uluslar Arası Göle Kültür ve Kaşar Festivali ağası Mustafa Küpeli halkı selamladı. Daha sonra söz alan Atalay festivale katılım ve yoğun ilgiden dolayı Gölelilere teşekkür etti. Konuşmaları sık, sık alkışlar ile kesilen Atalay, Kürtçe türkü söylemesi ile tüm katılımcıları şaşırttı.
 
MURATOĞLU SAATLERCE HALAY ÇEKTİ
Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, gurbetten gelen hemşerilerini ağırlarken, davetleri kırmayarak saatlerce halay çekti.
 
GÖLELİ SANATÇILAR TÜRKÜLERİ İLE DESTAN YAZDILAR
Ergüder Şimdi ve Elçin Güneş’in sunuculuğunu yaptığı konserde sahne alan Mehmet Kılıç, Ömer Amed, Ercan Akçelik, Yusuf çiçek, Hozan Miro, Gökhan Bağır ve Grubu, Ünal Yılmaz’ın söylediği Dengbej türküleri Gölelileri duygulandırırken, yöresel türkülerle de 5 saat halay çektirdi.
 
Havai fişek gösterisinin gölgesinde binlerce genç, yaşlı, çocuk 1 yılın stresini halay çekerek
 
KÜPELİ TEŞEKKÜR ETTİ…
Gecenin geç saatlerine kadar süren konserin kapanışını yapmak üzere mikrofona davet edilen 16. Uluslar Arası Göle Kültür ve Kaşar Festivali ağası Mustafa Küpeli katılımdan, ilgiden ve festivale sahiplendikleri için tüm hemşerilerine teşekkür etti.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber