sanalbasin.com üyesidir

Gökhan Altun: Göründüğü Gibi Değil

12 Ekim 2015
0 Haber Yorum

Gökhan Altun: Göründüğü Gibi Değil
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökan Altun, ulusal basında yer alan Kars’ın Arpaçay ilçesi Taşbaşı Köyü İlköğretim Okulu’nun gündeme gelen durumuyla alakalı basın açıklamasında bulundu.
Ulusal basına yansıyan haberlerde bölgedeki atıl durumda olan eski binanın okul olarak gösterilmiş olduğunu ifade eden Altun, “Basında yer alan bina kesinlikle atıl durumdadır ve kesinlikle hiçbir şekilde değildir. Basında binayı ve tuvaletleri okul binası gibi gösteriyor. Oysa bu kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Faal okulumuzun ne kadar tertipli, düzenli olduğunu gittiğinizde göreceksiniz.” şeklinde konuştu.
Okul tuvaletlerinin de 2 yıl önce yapıldığını fakat köylüler tarafından sahip çıkılmadığı için bu duruma geldiğini savunan İl Milli Eğitim Müdürü Altun,  “Tuvaletler konusunda da suyu mevcut ve yaz mevsimi boyunca boş kaldığı için, köylüler sahip çıkmadığı için musluğu ters çevirerek suyu sürekli açık bırakarak akan suyun tuvaletin alt zeminine zarar vermesine sebep olmuştur. Bunun da farkına vardık ve 9’uncu ayın 18’inde ihalesini yaptık. Küçük işleri olan 8 köyün ihalesine çıkarak, sözleşmemizi imzaladık. Müteahhit büyük okullardan başlayarak 4 tanesini bitirmiş, geri kalan 4 okulumuzu da bu hafta içerisinde bitirip teslim edecek. Devlet oraya 2 yıl önce gitmiş, sıfırdan tuvaletler yapmıştır fakat sahip çıkılmamasından dolayı bu bozulmalar meydana gelmiştin ancak bu sorun da 10 gün içerisinden ortadan kalkacaktır.” dedi.
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber