sanalbasin.com üyesidir

Geniş Çaplı Proje Toplantısı

18 Ocak 2015
0 Haber Yorum

Geniş Çaplı Proje Toplantısı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı, Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve iki idarenin proje danışmanları her iki kurumla ilgili olarak Kars’ın Arpaçay ilçesinde hazırlanan ve hazırlanacak projelerle ilgili istişare yapmak üzere ilçeyi ziyaret etti.
Kaymakamlık makamında yapılan proje değerlendirme toplantısına DAP ve SERKA yetkililerinin yanı sıra Belediye Başkanımız Erçetin Altay, Kaymakamlık proje ekibi yetkilileri katıldı.
DAP ve SERKA yetkilileri tarafından halihazırda devam eden projelerle ilgili bilgilendirmeler yapılırken Kaymakamlık proje ofisi tarafından hazırlanan projeler de değerlendirildi. Sonrasında Halk Eğitim Merkezi'ne geçilerek ilçede yürütüldüğü günden itibaren farkını hissettiren ve ev kadınlarının istihdamında bölgesel olarak örnek proje olan bakır işlemeciliği atölyesi gezildi. Bakırın hammadde halinden işlenmesi aşamasına kadar olan kısımlar ziyaretçilere bakır işleme ustası bayanlar tarafından anlatılırken DAP ve SERKA yetkilileri projeyi geliştirmek amacıyla destekleyecekleri sözünü verdiler.
Kaymakam Faruk Erdem; DAP ve SERKA gibi profesyonel kalkınma ajanslarıyla birlikte koordineli çalışmayı arzuladıklarını ve bugün de proje birimindeki arkadaşlarla verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek bölgemizde iklim dolayısıyla dezavantajlı pek çok sektörün doğru yönlendirme ve ciddi desteklerle bölgesel avantaja dönüşebileceğini ve bu noktada da DAP ve SERKA’nın kendilerini destekleyeceklerini ifade etti ve toplantıya katılanlara teşekkür etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber