sanalbasin.com üyesidir

GÖLE KÖPRÜLÜ BELDESİ, BELEDİYESİNE KAVUŞUYOR

10 Temmuz 2014
0 Haber Yorum

GÖLE KÖPRÜLÜ BELDESİ, BELEDİYESİNE KAVUŞUYOR
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün Ardahan’ın Göle ilçesinin Köprülü Beldesinde seçim olabilmesi için gösterdiği gayretler sonuç verdi.
CHP’Lİ Öğüt, yaptığı açıklamada titizlikle talip ettiği Danıştay 8. Dairesinde görülen davadan olumlu sonuç aldıklarını açıkladı. Davanın kazanılmasının ardından dosyasının bugün 2013/10212 sayı ile Danıştay 8. Dairesinden çıkışının yapılarak Erzurum İdare Mahkemesine gönderildiğini belirtti. Erzurum İdare Mahkemesi’nde bu kararı YSK’ya tebliğ ederek Göle Köprülü Beldesinde seçim tarihinin belli olacağını bildirdi.
29 Mart yerel seçimleri öncesi Köprülü Beldesinin nüfusunun 2 Bin’in altına düşürülmesi nedeniyle belde belediyesinin kapatılması ile birlikte seçimlerin de yapılamadığını belirten CHP’li Öğüt, yapılan itiraz ve açılan dava sonucunda belediyenin kapatılmayacağını ve başkanlık seçiminin de yeniden yapılacağını açıkladı.
BELDE HALKINA ÇAĞRIDA BULUNDU 
Milletvekili Öğüt, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “İzlenen yanlış politikalar yüzünden bölgemizdeki insanların doğup büyüdükleri kendi topraklarından göç etmek zorunda kalması sonucu, Beldemizdeki nüfus sayısının düşmesi hem Köprülülü, Hem Göleli, hem de Ardahanlılar olarak hepimizi çok üzmüştü. Köprülü’den göç eden hemşerilerim duyarlı davranarak bundan sonra nüfus kayıtlarını Köprülü’ye alıp, nüfusu 2000’in üzerine çıkartarak bir daha Belediyemizin düşmemesini sağlayacaklarına inanıyorum. Köprülü Beldemizde Belediyenin kalması için mücadele eden başta Belediye Başkanı Yıldırım Sarıkaya’ya, davayı takip eden Av.Murat Toprak’a, mevcut ve eski milletvekillerimize, muhtarlarımıza, gazetecilerimize, Köprülü Dernek ve yöneticilerine, Köprülü, Göle ve Ardahan halkına teşekkür ediyor, Belediyemizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, herkese selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.  

 (AP-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber