GAF>GAFİL>GAFLET HALLERİNİN GAFFAR’I ALLAH

22 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Hayat süren bütün insanlar gibi hepimiz bu fani dünyanın türlü halleri başımıza geldiğinde “şikâyet ehline” dönüşmekteyiz.


Hayat süren bütün insanlar gibi hepimiz bu fani dünyanın türlü halleri başımıza geldiğinde “şikâyet ehline” dönüşmekteyiz.
Zayıf not alan ilkokul talebesi bile o tecrübesiz haliyle “akşam elektirikler kesildi çalışamadım” bahanesi ile “imkânsızlıktan şikayet” etmekle başlar…
Sonra bu kolaycılığı hayatın her merhalesinde karşılaştığımız zor imtihanlarda kullanırız.
İslam dininin özünü anlamak yerine namaz,hac gösterişini hayat amacı haline getirenlerin her birinin “mağduriyet lugatlarının” genişliği günümüzde; hayret verici boyutlara ulaşmıştır.
Allah’ı bilen bir müslüman,Allah’ın GAFFAR sıfatını bilen sıradan bir müslüman şikayet etmek ve “mağdur edebiyatının ” imansızlığa kendisini sürükleyeceğini bilmeyebilir.

Gaffur Allah biz insanların insani zaaflar sonucu hayat esnasında düşeceği hatalar için; birilerini kötü sebep haline getirir ve o zatları imtihan ederken bizlerin uğradığı haksızlık dolayısı ile arınmamızı temin eder….
Bizlerin GAFlarını,GAFİLliklerini  diğer insanın imtihanındaki GAFLETİ ve diğerinin şeytana uyup bizi tuzağa düşürmesi ile aslında bizi aklar ve GAFİLLİĞİMİZİ örter.
Bizim kusurlu halimizde şeytanla işbirliği yapan diğer insan; bize ettiği kötülük ateşinde kavrularak bizi donmaktan kurtardığı için, ŞİKAYETÇİ olmak yerine MÜTEŞEKKİR olmamız gerekmez mi???

GAFFUR ALLAH aslında bizim ŞİKÂYET ettiğimiz ŞEYTANA UYMUŞ GAFİL eliyle bizim kusurlarımızı örterken; bizim bu ŞİKAYETLERİMİZ ne kadar aptalcadır???
PEKİ BU SÜREKLİ ŞİKÂYET HALİ,MAĞDURİYET YAYGARASI İSLAMİ BİR TAVIR MIDIR???
ASLA….
MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ OLARAK;DEVAMLI KOCASINDAN,KOMŞUSUNDAN,İŞORTAĞINDAN,AKRABASINDAN ŞİKAYET ETMEKTEN İSLAMIN ÖZÜNDEN KOPTUĞUMUZUN FARKINDA MIYIZ???
ALLAH’IN GAFFARLIK VASFINA SABAH AKŞAM HAMD EDECEĞİMİZE ŞİKÂYET EDEREK HAYATI KENDIMİZE ZEHİR EDEREK AHRETİ KAYBETMEK NE KADAR APTALCADIR???
SABAH AKŞAM NAMAZ KILIP DEVAMLI ŞİKÂYET EDEN,MAĞDURİYET EDEBİYATI YAPANLAR TOPLUMDA O KADAR YAYILDI Kİ; ARTIK TOPLUMDA KİMSE HAKKINA RAZI OLMUYOR,HERKES GEÇİMSİZ,TATMINSIZ,HERKES MÜŞTEKİ HALE GELDİ…
MÜSLÜMANLAR CENNETİN KAPISINDAKİ MELEKİN ADININ “RIZVAN” OLDUĞUNU VE O KAPININ “RIZA GÖSTERENLERİN” KAPISI OLDUĞUNU UNUTTUKLARINDA; KILDIKLARI NAMAZIN KÂFİ GELMEYECEĞİNİ BİLMELİDİRLER!!!
HZ.YUSUF’U KUYUYA ATAN OĞULLARINDAN HZ.YAKUP ASLA ŞİKÂYET ETMEDİ….

HZ.YUSUF’U KUYUYA ATAN KÖTÜLER VE “GÖMLEĞİNİ ARKADAN YIRTAN” KADIN OLMASA;YUSUF MISIR’A SULTAN OLABİLİR MİYDİ???

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber