Fotoğraf Sanatçısı Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel sergisini açtı

30 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Kars’lı fotoğraf sanatçısı Murat Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel fotoğraf sergisini İstanbul Etilerde bulunan bir kafenin bahçesinde açtı.

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ

 

Kars’lı fotoğraf sanatçısı Murat Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel fotoğraf sergisini İstanbul Etilerde bulunan bir kafenin bahçesinde açtı.

Koordinatörlüğünü Ayşe Pınar Akalın'ın yaptığı, sponsorluğunu Osman Şefket Çarmıklı'nın üstlendiği ''Vahşi Doğu'' isimli fotoğraf sergisi, Kars ve çevresindeki doğanın zorluklarını ve vahşi yaşamını anlatıyor.

Açılışına, Leyla Alaton, Ruken Mızraklı, Jeff Hakko, Zeynep Kocabıyık, Çağlayan Tuğal, Elvan Susar, Hakan Sabancı ve Aslışah Alkoçlar gibi bir çok ünlünün katıldığı sergi büyük beğeni topladı.

Murat Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul’da Kars bölgesini fotoğraflarla tanıtmanın büyük onur olduğunu belirterek son derece mutlu olduğunu söyledi.

“Kars’ın Ötesinde” adlı ilk kişisel fotoğraf sergisini de 2013 yılında Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde açtığını ifade eden Kaya, ”Her iki sergide katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ben fotoğraf sanatçısı olarak doğduğum, yaşadığım toprakların tarihini, doğasını ve kültürünü fotoğraflarla anlatmaya çalışıyorum. Sergiyi gezen konuklar fotoğrafları çok beğendiklerini ve en kısa sürede Kars bölgesini ziyaret etmek istediklerini belirttiler, buda beni oldukça gururlandırdı. Bu manada her iki serginin organizesinde bana destek ve katkı sağlayan sponsorlara çok teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Fotoğraf sergisi bir hafta süreyle açık kalacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber