sanalbasin.com üyesidir

Eski garajlar sular altında

12 Mart 2019
0 Haber Yorum

Kars’ta baharın kendini hissettirmesiyle birlikte eriyen kar suları, şehrin neredeyse tamamını etkisi altına aldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Şehir merkezinin tamamı sular altında kaldı. Eriyen kar suları çamura dönüşünce cadde ve sokaklar geçit vermez hale geldi.

İlçelerden Kars’ta yolcu taşıyan Eski Garajlarda kar suları ve çamurdan nasibini aldı. Dolmuşçu esnafı, garajın sular altına kaldığına isyan ederek kendi imkânlarıyla biriken sularını temizliyor.  Cadde ve sokaklarda olduğu gibi garajlarında su ve çamur altına kalmasından yakınarak, şehre gelen yerli ve yabancı misafirlerin hayal kırıklığına uğradığından dolayı üzüntü içerisinde olduklarını söylediler.

Eski garajları kullanarak ilçelerden Kars’a gelen ve giden yolcuların çamur çiğneyerek araçlara bindiklerini söyleyen dolmuşçu esnafı bir an önce şehrin temizliğinin sağlanması için harekete geçilmesi gerektiğine dikkat çektiler. Eski garajlarda alt yapının yıllar önce çöktüğünden de yakınan dolmuşçu esnafı şehir içerinde meydana gelen yollardaki bozulmalar nedeniyle de kazandıkları paranın yarısını araçlarının tamiri için harcadıkları için dert yanmaya devam ediyor. Zaman zaman sert geçen kışın sona ermesinin arından eriyen kar sularının zaten yüzeyde zor tutunan asfalta zarar vermesi nedeniyle yolların tamamen bozulduğuna da isyan eden dolmuş esnafı ve araç sahipleri Kars’ın birinci önceliğinin yol ve temizlik olduğunu dile getirdiler.

eski-garajlar-sular-altinda-(1).jpgeski-garajlar-sular-altinda-(2).jpgeski-garajlar-sular-altinda-(3).jpgeski-garajlar-sular-altinda-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber