Ermenistan’la Sınır Görüşmesi yapıldı

03 Ocak 2014
0 Haber Yorum

Ermenistan’la Sınır Görüşmesi yapıldı

Ülkemizin Ermenistan sınırlarında bulunan Arpaçay, Akyaka ve Digor ilçelerinin Kaymakamları ile Türk Sınır Askeri Birliklerinden oluşan bir heyet ile Ermenistan Cumhuriyeti Sınır Makamları arasında Ermenistan Cumhuriyeti şehri Gümrü’de değerlendirme toplantısı yapıldı.
Toplantı kapsamında her iki devlet arasında imzalanan mevcut anlaşmalar ve uluslararası hukuk kapsamında yürütülen karşılıklı çalışmalar değerlendirildi. Buna göre 2013 yılında yürütülen çalışmalar değerlendirilirken, 2014 yılı çalışma takvimi de belirlendi. Hudut ihlalleri ve alınacak tedbirler, hayvan hastalıkları ve hayvan kaçakçılığı, hudut taşları ve şamandıraların gözden geçirilmesi gibi konular masaya yatırıldı. Görüşmeler kapsamında 31.07.2013 tarihinde Ermenistan Cumhuriyeti askerlerince vurularak öldürülen Türk çoban Mustafa Ürker ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Makamları tarafından yapılan girişimler ve konunun uluslararası boyutta takip edildiği Ermenistan Cumhuriyeti yetkililerine aktarıldı.
Görüşmeler, bir dahaki toplantının Mart ayında Türkiye Cumhuriyeti topraklarında gerçekleştirilmesi yönünde mutabakat sağlanmasının ardından bitirildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber