sanalbasin.com üyesidir

Erdinç Dolu Yapımı Süren Köy Yollarını İnceledi

20 Kasım 2016
0 Haber Yorum

Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Hacıhalil ve Küçük Yusuf Köylerinde yürütülen gurup köy yolu çalışmalarını yerinde inceledi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Hacıhalil ve Küçük Yusuf Köylerinde yürütülen gurup köy yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

Merkez Küçük Yusuf ve Hacıhalil grup köy yolunu inceleyen Genel Sekreteri Erdinç Dolu’ya Yol ve Ulaşım Müdürü Osman Cengiz de eşlik ederek, köy yolu çalışması hakkında teknik bilgiler verdi.

Buradaki çalışmalar hakkında bilgi aktaran Dolu, “27 km olan grup köy yolunda yol yükseltme ve genişletme çalışmamız başlamıştır. Bu çalışma ile kışın karla mücadele de kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Yolun en sıkıntılı bölgesi Hacıhalil ve Küçük Yusuf arası olan 10 kilometrelik yoldur. Bu yol güzergahına, 3 adet menfez yeniden yapılmıştır. Mevcut yolda 3.6 kilometre genişletme çalışmasıyla beraber, 400 metre yeni yolun tamamlanması da hedeflenmektedir. Geriye kalan 6.4 kilometrelik yolun genişletme ve yükseltilmesi çalışması, yani geriye kalan Azat -Hacıhalil köy arası olan 12 kilometrelik yol çalışması ise 2017 yılı sezon içerisinde yapımı tamamlanacaktır. Mevcut yolun Kars ana yol ayrımından, Azat köyüne kadar olan 5 kilometrelik kısmı asfalta hazır haldedir” dedi

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber