Erdinç Dolu Mazlum Ağa Hamamını İnceledi

11 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kars Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Kars Merkezde bulunan Mazlum Ağa Hamamı’nda incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.


Kars Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Kars Merkezde bulunan Mazlum Ağa Hamamı’nda incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.Tarihi Mazlum Ağa Hamamında incelemelerde bulanan Vali Yardımcısı ve Genel Sekreter Erdinç Dolu bina içerisini gezerek restorasyon çalışmalarını yerinde görerek teknik bilgiler aldı.

Mayıs ayında çalışmalara başlanıldığını söyleyen Vali Yardımcısı ve Genel Sekreter Dolu, Mazlum Ağa Hamamı’nın tarihi dokusuna uygun bir şekilde yapılacağını vurgulayarak şunları ifade etti “Tarihi Mazlum Ağa Hamamı Restorasyon çalışmalarının 1’nci etap alt yapı çalışmasına Mayıs ayında başlanıldı. Bu çalışmanın akabinde 2’nci etap Restorasyon projesi hazırlanarak ihale edilecek. Bilindiği üzere çok eskiden hamam olarak kullanılan bu bina uzun yıllar atıl durumdaydı. Dikdörtgen planlı ve düzgün kesme bazalt taşından yapılan Mazlum Ağa Hamamının iç mekânların da ki sağır kemerler ve niş süslemelerin dikkat çekici olduğunu gördük.  Projesi tamamlanan bu atıl binayı kendi tarihi dokusuna uygun hale getireceğiz. 2017 yılı sonlarına doğru da Restorasyon çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı ve Genel Sekreter Dolu’nun Mazlum Ağa Hamamı incelemelerine İl Özel İdaresi Plan ve Proje Müdürü Ersin Arslan’da eşlik ederek teknik bilgiler verdi.

erdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(1).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(2).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(3).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(4).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(5).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(6).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(7).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(8).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(9).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(10).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(11).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(12).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(13).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(14).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(15).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(16).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(17).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(18).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(19).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(20).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(21).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(22).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(23).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(24).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(25).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(26).jpgerdinc-dolu-mazlum-aga-hamamini-inceledi-(27).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber