sanalbasin.com üyesidir

Engellilerin askerlik sevinci

12 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

Engellilerin askerlik sevinci
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars İl Jandarma Komutanlığı Genel Kurmay Başkanlığının direktifleri doğrultusunda engelli vatandaşları temsili olarak 1 günlük askerlik yemin töreni ile silah altına aldı. Törene Akyaka Geçit köyünden katılan Doğuş Çiçekçi askerliğini yaparak evlik için önünde ki engeli kaldırdığını söyledi.
Bugün Kars İl Jandarma Komutanlığında duygusal anlar yaşandı. Engelli vatandaşlar için düzenlenen ve 1 günlük temsili askerlik ile teskere verilen tören, Jandarma Alay Komutanı Hasan Çelik Gönülal’ın tören alanına gelmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunduğu törende engelli askerlere usta askerler selam nasıl duruluru öğretti. Bayrak ve silah üzerine yemin eden askerlerin aileleri duygusal anlar yaşadı.
Tören programında konuşan Jandarma Alay Komutanı Gönülalan, Genel Kurmay Başkanlığının direktifleri doğrultusunda engelli vatandaşlara yönelik olarak 1 günlük temsili askerlik yemin töreni icra edileceğini söyledi. Engelli vatandaşları kışlalarında görmenin mutluluğu içerisinde olduklarına dile getiren Gönülalan, “Anayasanın 72. maddesinde vatan hizmeti her Türk’ün hakkı ve ödevi olarak düzenlenmiştir. Bugün size kısada olsa kutsal askerlik görevini yapmanın gurur ve onurunu yaşatmaktan ve şanlı Türk ordusunun şerefli birer neferi olarak sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu davranışınız hepimize örnek teşkil ediyor.”dedi.
‘ARZU EDERDİK Kİ BÜTÜN YIL YAPSIN’
Yemin ve geçit töreni sonrası çekilen toplu fotoğrafın ardın basın mensuplarının sorularını cevaplayan aileler, buruk bir duygu içerisinde olduklarını söylediler. Akyaka ilçesi Geçit köyünden engelli Doğuş Çiçekçi’nin babası  Nusret Çiçekçi, “Arzu ederdik ki bütün yıl yapsın, bu Allahın vermiş olduğu bir lütuf bunu kabulleniyoruz.  Oğlumuzun varlığıyla gurur duyuyoruz. Silahlı kuvvetlere teşekkür ederiz.”dedi.
‘BEN İSTERDİM Kİ ÜÇ SENE ASKERLİK YAPAYIM’
Teskeresini alan Doğuş Çiçekçi ise evlilik için önünde askerlik engelini geçtiğini ifade ederek, “Ben isterdim ki üç sene askerlik yapayım, ben Geçit köyünde oturuyorum, ben askerliğimi bitirip İstanbul’a gideceğim, hepinizi çok öpüyorum ve düğünüme bekliyorum.”dedi.
Yürümekte zorluk çeken özürlü askerlere yardımcı olan usta askerler tören sonrasında yemek duasıyla birlikte bir günlük asker arkadaşlarıyla yemek yediler.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber