sanalbasin.com üyesidir

Emniyetten öğrencilere TEOG semineri

28 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Emniyetten öğrencilere TEOG semineri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

DİGOR İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİNDE TEOG SEMİNERİ
29-30 Nisan’da yapılacak TEOG sınavı öncesi, Kars Digor İlçe Emniyet Amirliği Digor Atatürk Orta Okulu 8 sınıf öğrenci ve velilere yönelik, gergin, stresli ve başarısızlık korkusunu yenme adına seminer düzenledi.
Psikolojik Danışmanı ve Rehberlik Uzmanı (PDR) Tekin Baykız tarafından verilen seminerde, öğrencilere TEOG sınav sistemi ve sınav kaygısının önüne nasıl geçilebileceği anlatıldı.
İlçe Emniyet Amirliğini Toplum Destekli Polislik kapsamında düzenlemiş olduğu seminere öğrencilerin yanı sıra öğrenci velilerinin ilgisi dikkat çekti.
Sınav kaygısının, aslında kişiye rahatsızlık veren olayın kendisinden değil, o olayın kişi için taşıdığı anlamdan kaynaklandığını dile getiren Baykız yaş grubu itibariyle ergenlik çağında duygusal bir yapı içerisinde bulunan öğrencilerde, yaklaşan sınav öncesinde sınav kaygısının olmasının normal olduğunu, ancak çok az ve çok yüksek düzeyde kaygının öğrencinin başarısının düşmesine neden olabileceğini belirtti.
Sınav kaygısından kurtulmak için düzenli egzersizlerin yapılması gerektiği, sınav gününün diğer günlerden farkı olmadığı, heyecanın gereksiz olduğu vurgulandı. Sınav arasında verilen arada soruların tartışılmaması gerektiği belirtidir.
Digor Atatürk Ortaokulu 8.Sınıf Matematik öğretmeni Zahide Şüheda Atlı, sınav öncesi İlçe Emniyet Amirliğinin böylesi önemli zamanda öğrencileri düşündüklerinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, İlçe Emniyet Amirliğine katkılarından dolayı  teşekkürlerini dile getirdi.
Seminer sonunda öğrenci ve ailelerine İlçe Emniyet Amirliği personeli tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber