sanalbasin.com üyesidir

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden FETÖ soruşturmalarına ilişkin açıklama

18 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalarda elde edilen dijital materyallerle ilgili açıklamada bulunuldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalarda elde edilen dijital materyal sayısı 1.764.793 olup, bu materyallerin 106.292’si 2016 yılında, 412.640’ı 2017 yılında, 720.298’i 2018 yılında olmak üzere toplam 1.239.230 (%70,22) adedi incelendi.

Güncel olarak gerçekleştirilen operasyonlar ile birlikte soruşturma konusu yeni dijital materyaller Siber Suçlarla Mücadele birimlerimize intikal etmeye devam etmekte olup, hali hazırda bekleyen materyal sayısı 525.563 adettir.

15 Temmuz 2016 tarihinde sayısı 56 olan Siber Suçlarla Mücadele birimi kurulmuş il sayısı 77’ye yükseltildi. Bu il birimlerinde adli bilişim inceleme işlemlerinin kesintisiz olarak devam ettiği bu süreçte biriken yoğun iş yükünün en kısa zamanda eritilmesi ve adli süreçlerin zamanında tamamlanması amacıyla “yüksek hızlı veri inceleme sistemi” kurulu olan Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı dâhil 10 lokasyondaki sistemler planlanan yatırımlarla güncellendi ve iş yükü en fazla olan 14 il birimine yeni sistem kuruldu. Bu sayede 24 lokasyonda gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları neticesinde inceleme işlemlerinin önemli ölçüde hızlandırılması sağlandı.

Ayrıca yoğun iş yükünün karşılanması için personel ihtiyacının giderilmesi amacıyla 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 500 sivil personel Ağustos 2017 tarihi itibariyle istihdam edildi ve uluslararası düzeydeki gerekli eğitimleri verilerek eğitildikleri alanda çalışmaya başladı." denildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber