Eğitimin yanında olmak

16 Aralık 2018
0 Haber Yorum

KULOĞLU KÖYÜNDE KÜTÜPHANE AÇILIŞI VE OKUL ZİYARETİ

 Eğitim bir ülkenin geleceğine yön veren en önemli kurumlarından biridir. Bu da eğitime sahip çıkmak, kontrol, denetim ve destekle olabilir. Bu desteğin aynı zamanda da yanında yer alan, gönlünü vermiş, gayret ve çaba gösteren yöneticileriyle olur. Eğer eğitim sisteminde bir sahiplenme olgusu oluşursa bu da başarıya götürür.

Kars Kağızman Kaymakamı Ercan Öter de eğitimin önemini sürekli yaşatmanın haklı gururuyla okul ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor, bu vesileyle de öğrencilerin ve öğretmenlerin sorunlarını, isteklerini dinliyor aynı zamanda da ihtiyaçlarını tespit ediyor.

Kaymakam Öter, okul ziyaretleri kapsamında Kuloğlu Ortaokulunda bir takım incelemelerde bulunarak okul bünyesinde yeni tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Kağızman Kaymakamlığı’nca resmi twitter hesabında yayınlanan habere göre; ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürü Ve Kuloğlu Köyü Muhtarı hazır bulundular.  Kütüphane açılışı ardından öğrencilerle sohbet eden İlçe Kaymakamımız Kitap okumanın önemine değinerek öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Kütüphane açılışı ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle söyleşi yapan Kaymakam Öter, 1. ve 2. sınıf öğrencilerine kitap okutarak okuma düzeylerini kontrol etti. Öğretmenlere de tavsiyede bulunan İlçe Kaymakamı Ercan Öter, öğrencilerin daha çok kitap okumaya yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Öğrencileri tekrar ziyaretlerine geleceğini ileten Kaymakam Öter başarı temennilerini bildirerek okuldan ayrıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber