EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİNİ SERGİSİNDE KAĞIZMAN STADINA YOĞUN İLGİ,

24 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kars Merkez ve 7 ilçenin Halk Eğitim Merkezlerinde görevli kadınlar, bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru emeklerini sergilediler.

Kars Merkez ve 7 ilçenin Halk Eğitim Merkezlerinde görevli kadınlar, bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru emeklerini sergilediler.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumlarında 1 yıl süreyle açılan kurslarda yapılan ürünler, Kars İmam Hatip Ortaokulu Salonu’nda sergilendi.

Kars merkez ve 7 İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin katılımıyla düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” sergisinin açılışını, Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Acihan Koçoğlu,Kağızman Halk Eğitimi Müdürü Nusret Alp, kurum ve daire amirleri birlikte yaptı.

Açılışın ardından sergiyi gezen Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun’dan sergi hakkında bilgiler aldı. Vali Yardımcısı Aydın, bir süre kursiyerlerle sohbet etti.

Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri çerçevesinde açılışı gerçekleştirilen sergiyle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan ve tüm Karslıları sergiyi görmeye davet eden Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, “Milli Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumlarımızın 1 yıl süreyle açmış oldukları kursların sonucu meydana getirmiş oldukları ürünleri sergileniyor. Ve bu ürünlerin nasıl yapıldığını bütün halkımızın hizmetine sunduk. Halkımızda burayı ziyaret ederek, örnek alıp kendisinin de evde yapabileceği sanatlar varsa onları evde icra etsinler.

Bundan dolayı Türkiye’nin genelinde yılsonu itibariyle yapılan çalışmalar sergileniyor. Öğrenme şenlikleri adı altında, Kars’ta da bugün itibariyle başladı. 3 gün sergimiz açık olacak. Burada 1 yıl boyunca yapılan el emeği göz nuru ürünler sergileniyor” dedi.

3 gün devam edecek olan Kars merkez, Arpaçay, Akyaka, Digor, Kağızman, Selim, Sarıkamış ve Susuz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yapılan ürünler Karslıların beğenisine sunarken vali yardımcıs ve katılımcılar tarafından Kağızman standı yoğun ilgi gördü.

Öğrenme Şenlikleri’nde ayrıca folklör ve Tekvando gösterisi de yapıldı. Protokol üyeleri davul zurna eşliğinde halay çekti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber