sanalbasin.com üyesidir

EKİNATA Grand Toprak Otel’in Açılışı Yapıldı

30 Aralık 2016
0 Haber Yorum

Yaklaşık 2 yıl atıl vaziyette kalan ve Sarıkamış’ın 5 yıldızlı tek oteli olan Toprak Otel, EKİNATA Grand Toprak Otel olarak açılışı yapıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Yaklaşık 2 yıl atıl vaziyette kalan ve Sarıkamış’ın 5 yıldızlı tek oteli olan Toprak Otel, EKİNATA Grand Toprak Otel olarak açılışı yapıldı.Kars Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, EKİNATA Group Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Avcı ile Rektör Prof. Dr. Sami Özcan’ın birlikte açılış kurdelesini kestiği EKİNATA Grand Toprak Otel, yeniden 2016-2017 sezonuna açarak müşterilerini bekliyor.

Yaklaşık 4 milyon TL harcanarak baştan aşağıya yenilenen EKİNATA Grand Toprak Otel, 6-7-8 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliklerine de ev sahipliği yapacak.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Kars Valisi Rahmi Doğan, kentin tek 5 yıldızlı otelinin yeniden turizme kazandırılmasının haklı sevincini yaşadıklarını söyledi.

Vali Rahmi Doğan, “Biz mülki amirleri göreve başladığımızda ilk önce şöyle başlarız. Bizleri ziyaret eden misafirlerden ilin veya ilçenin kaynaklarını, imkanlarını, yatırımlarını veyahut sorunlarını dinleriz. Aslında bu ziyaret toplantısıdır. Ama bu ziyaretlerde ilin ve ilçenin röntgenini çekeriz. Tabi Sarıkamış Kayak Merkezi bilinen bire merkez burada böyle 5 yıldızlı bir otelin olduğunu bende duymuştum. Daha sonra ilk fırsatta hem kayak merkezini hem de bu oteli ziyaret ettim. Buraya geldiğimde burası perişan bir haldeydi. Tabi bu milli bir servettir. Özel sektörden arkadaşlar geldiler burayı işletecekler ama kendilerine, ama nihayetinde bu milli servettir. Bu ülkenin, bu devletin kaynaklarıdır. Bu kaynakları israf etmeden, atıl vaziyette tutmadan bunları ekonomiye kazandırmak lazım. Yazışmalarla bu oteli gündeme getirdik ev Kültür Bakanlığı’nın da girişimleriyle Toprak Holding burayı farklı bir işletme eliyle işletebileceği yönünde bir karar verdi. EKİNATA şirketi burayı kiraladı ve bugün hizmete açtı” dedi.

Kurumunun ana prensiplerinin başında kaliteden asla ödün vermemek olduğunu dile getiren EKİNATA Group Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Avcı, “Turizm sektöründe uzun yıllar deneyimi olan elit yönetici kadromuz ve tecrübeli personelimizle kaliteli hizmet vermeyi ve ayrıca bölge turizmine katkı sağlamak üzere tüm gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi isteriz. Kars ilimizin köklü ve kültürel tarihi dokusu ile sarıçam ormanlarıyla bezenmiş, kristal kar özelliğiyle meşhur Sarıkamış ilçemizi uluslararası fuarda dünyaya tanıtmak için, bölgemize katma değer sağlaması adına çalışacağımıza söz veriyoruz.” diye konuştu.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “Açılış, mutlulukla birlikte duygusal bir atmosfer de oluşturmaktadır. Göreve başladığı zamandan bu zamana Toprak Otel’in Sarıkamış ile özdeşleşen bir müessese olduğunu gördüm. Yaklaşık 2 yıla yakındır hizmet vermeyen bu müessesenin yeniden kapılarını açması için yoğun mücadele verildi. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ise “Bir ülkenin ileriye gittiğinin en önemli temel göstergesi hizmetler sektörüdür. Bugün burada açılışını yaptığımız EKİNATA Grand Toprak Otel’de bu hizmetler sektöründen bir tanesidir.  Bölge için çok önemlidir. Yaklaşık 2 yıldır atıl durumda bulunan böylesi önemli bir yerin açılışını yapmak, biz yerel yöneticileri de ziyadesiyle mutlu etmiştir.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan otel gezildi.

EKİNATA Grand Toprak Otel’in açılışına; Kars Valisi Rahmi Doğan Kars Vali Yardımcısı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, daire amirleri ve çok sayıda davetliler katıldı.

ekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(1).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(2).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(3).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(4).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(5).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(6).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(7).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(8).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(9).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(10).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(11).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(12).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(13).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(14).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(15).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(16).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(17).jpgekinata-grand-toprak-otel’in-acilisi-yapildi-(18).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber