Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

21 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün; 1956 yılında Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından alınan bir kararla 21 Mayıs’ın Dünya Süt Günü olarak tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de kutlanmakta olduğunu söyledi.

Tacettin DURMUŞ /  kagizmanfm

 

​Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün; 1956 yılında Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından alınan bir kararla 21 Mayıs’ın Dünya Süt Günü olarak tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de kutlanmakta olduğunu söyledi.

 

Ülkemizde Dünya Süt Günü nedeniyle düzenlen organizasyonların Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından koordine edildiğini belirten Müdür Düzgün, bir ülkenin gelişip kalkınmasının, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmiş, yetenekli kişilerin varlığına bağlı olduğuna dikkat çekti.

 

Açıklamasında 'Sağlıklı bir gelecek için süt ve süt ürünleri tüketin.'  diyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün:  “Bu özelliklere sahip kişilerin yetiştirilmesinde beslenmenin önemini kavrayan ülkeler, yeterli ve dengeli beslenen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her döneminde yer alan, kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağı olan süt; içerdiği protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve minerallerle zihinsel gelişimde de önemli rol oynayan hayati besin maddesidir. 

Sağlıklı, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmiş bir gelecek nesil için bugünden yapılan yatırımların en önemlisi beslenme alışkanlıkları üzerine yapılan yatırımlardır. Bu nedenle ülkemizde de 21 Mayıs, Dünya Süt Günü olarak kutlanmakta ve bu önemli günde böylesine önemli bir besin olan sütün tüketiminin arttırılması gerektiği çeşitli vasıtalarla vurgulanmaktadır. 

 

Doğumdan ölüme kadar hemen her gün direkt veya çeşitli ürünlerini tükettiğimiz sütün beslenmemiz ve sağlığımız açısından çok önemli bir besin olduğunu tekrar vurguluyor 'Sağlıklı bir gelecek için süt ve süt ürünleri tüketin.' diyerek, tüm hemşerilerimin  Dünya Süt Gününü kutluyorum. '' şeklinde ifadeler kullandı.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber