sanalbasin.com üyesidir

Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda

16 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Karabük ve İstanbul’dan gelen gönüllü öğrenciler, 18-21 Nisan arası Digor’un Hisarönü İlkokulu’ndaydı. Dört gün boyunca güne sabah sporuyla başlayıp daha sonra resim, müzik, dans ve takı tasarımı atölyelerinde eğitim verdiler. Eğitimler dopdoluydu. Hem çocuklar hem de eğitmenler için çok keyifli geçti. Son gün ortaya çıkan güzel tablo velilere ve gelen misafirlere sunuldu. Resim, Takı Tasarımı atölyeleri için stantlar açılıp ortaya çıkan çalışmalar sergilendi. Müzik ve dans atölyeleri, hazırladıkları gösterileri sahnede sergilediler.
ŞİMDİ DE ÇOCUKLAR İSTANBUL YOLUNDA.
Digor’un Hisarönü İlkokulunda okuyan dört öğrenci öğretmenleri Sevtap Yavuz ile birlilikte bu Cuma İstanbul’a gidiyor. Öğrenciler üç gün boyunca SosyalBen Derneği tarafından ağırlanacak. Digor’un şanslı çocukları İstanbul’un tarihi ve turistlik yerlerini görme şansı elde ederken, Bahçeşehir Üniversite’sinin gönüllü öğrencileri ile de eğlenceli vakitler geçirecek.
SOSYAL BEN NEDİR?
SosyalBen, 7-13 yaş çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerini amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi. İhtiyaç sahibi bölgeleri ziyaret edip burada açılan atölyelerde çocuklara eğitimler vermek üzerine yapılan saha çalışmaları projenin temelini oluşturuyor. Bir öğrenci kulübü olarak çalışmalarına başlayan SosyalBen, çalışmalarına “SosyalBen Sosyal Sorumluluk Derneği ve Danışmalığı” olarak devam ediyor. Aynı zamanda Karabük, Trabzon, Edirne, İzmir ve Washington D.C. şubeleriyle farklı kollardan çalışmalarını sürdürüyor.
Projenin diğer sosyal sorumluluk projelerinden farkı, tamamı gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşması ve hiçbir sabit gelirinin olmaması. Sponsorların verdiği destek ile atölye malzemeleri alınıyor, çocuklara program boyunca sağlanacak yiyecek-içecek karşılanıyor, artan miktar da yine çocukların giyecek vb. ihtiyaçlarını karşılamada kullanılıyor.
SosyalBen şimdiye kadar gerçekleştirdiği Saha Çalışmaları, Şubeleşme ve Ortak Proje Çalışmaları, Akran Eğitimleri, BAU-SosyalBen Şemsiye Projesi, 45. Yılda 45 Kütüphane, SosyalBen Tanıtım Filmi, SosyalBen Sosyal Sorumluluk Dergisi ile  başarılı ve ünlü işadamları, işkadınları ve oyuncuların desteğini alarak her geçen gün büyümeye devam ediyor.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber