Ana Sayfa > DİGOR

Digor’un Bilim Kahramanları
28 Şubat 2016
DİGOR TURK TELEKOM YBO’NUN 6 KIZ ÖĞRENCİSİNDEN OLUŞAN ROBOT BİLİM TAKIMI ANKARA’DAKİ TURNUVADA 5. OLDU
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

DİGOR TURK TELEKOM YBO’NUN 6 KIZ ÖĞRENCİSİNDEN OLUŞAN ROBOT BİLİM TAKIMI ANKARA’DAKİ TURNUVADA 5. OLDU
KARS’IN İLK VE TEK ROBOT BİLİM TAKIMI DİGORLULARIN GÖĞSÜNÜ KABARTTI
Kars Digor Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” sloganıyla ilk defa katıldıkları “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasında ilçeyi ve Kars’ı Ankara yerel turnuvalarında temsil etti. 6 kız öğrenciden oluşan bilim takımı madalya ve kupalarıyla döndükleri okullarında sevinçle karşılandı.
DÜNYA’DA 80 ÜLKEDE 9-16 YAŞ ARASI 250 BİN ÇOCUK BU TURNUVALARA KATILIYOR
Çocukların robot tasarlayıp programladıkları, toplumsal sorunlara projeler ve çözümler ürettikleri, bilimin eğlenceli dünyası ile tanıştıkları “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvası merkezi İstanbul’da bulunan Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenleniyor. Her yıl First Lego League (FLL) adıyla düzenlenen küresel robot turnuvasına Türkiye’den takımlar yetiştirilmesi amaçlanıyor. Dünya’da 80 ülkede 9-16 yaş arası 250 bin çocuğun katıldığı turnuvada öğrenciler kurdukları takımlarla hem mekanik problem çözen robotlar tasarlıyorlar, hem de sorunlara çözüm olacak yeni projeler geliştiriyorlar.
40 İLDEN, 260 TAKIM VE 2 BİN ÖĞRENCİ KATILDI
Proje çalışmaları sonucunda bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvaya katılan takımlar 18 yaş üstü gönüllü koçlarının ve danışmanlarının rehberliğinde haftada en az 1,5-2 saatlik bir çalışmayla, turnuva masasının üzerinde yer alan görevleri en kısa sürede yapan bir robot programlıyor ve tasarlıyorlar. Her sezon tüm dünyayı ilgilendiren bir sorun ile ilgili araştırma projesi yürüterek turnuvalara katılan çocuk ve gençler; hem bilim, sanat, teknoloji konularında, hem de ifade, dinleme, sunum, paylaşım, takım çalışması konularında eğlenceli, süreç odaklı bir deneyim yaşıyorlar. Bu deneyimler onların kendilerini geleceğin bilim insanı, mühendisi, etkin girişimcisi ve duyarlı dünya vatandaşı olarak hayal etmelerini teşvik ediyor.
Bu sene de ülkemizde Bilim Kahramanları Derneği’nin 12.sini düzenlediği turnuvada 40 ilden, 260 takım, 2 bin civarında genç çöpü azaltmak, yeniden kullanmak ve geri dönüştürmekle ilgili çalıştılar.
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMENİ FEYYAZ KAYAALTI “ARSLAN KOÇ” ÖDÜLÜ ALDI
Bilim Kahramanları Buluşuyor / First Lego League (FLL) Ankara Yerel Turnuvasına Kars’ın Digor ilçesinden ilk defa katılan Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulunda öğrenciler “En iyi araştırma” ödülünü aldılar ve takım olarak da 5’nci oldular. Takım koçluğunu üstlenen Fen Bilimleri öğretmeni Feyyaz Kayaaltı da “Aslan Koç” ödülünü alarak Digor ve Kars’ı Ankara’daki yerel turnuvada temsil ettiler.
KAYMAKAM VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Kasım ayında kurulan Robot Bilim Takımının danışmanlığını Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmeni İhsan Sefer yaptı. Okul Müdürü Ergin Kutay daha ilk günden öğrencilerin gelişimine olumlu etki edecek bu projenin daima destekçisi olduklarını ve takım için okulda özel bir salon ve bilgisayar tahsis ettiklerini belirtti. Süreç içinde Kaymakam İsa Bolat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kumaş da sık sık öğrencileri ziyaret ederek daima destek verdiler.
ALKIŞLARLA KARŞILANDILAR
Yerel turnuvada başarı elde eden “Doğunun Yıldızları” takımı okullarına döndüklerinde büyük bir sevinçle karşılandı. Okul Müdürü Ergin Kutay, takımın 6 kız öğrencisi ve emektar öğretmenlerine okul öğrencileri ve öğretmenleri huzurunda elde ettikleri başarılarından dolayı kutlayarak tebrik etti. Öğrenci ve öğretmenler de Digor’un bilim kahramanlarını uzun süre alkış yağmuruna tuttular.
KAYMAKAMLIK OLARAK İLK GÜNDEN BERİ EĞİTİME VERDİĞİMİZ DESTEK SÖZÜ BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEKTİR
Ekip daha sonra Digor Kaymakamı İsa Bolat’ı makamında ziyaret etti. Destek ve ilgilerinden dolayı teşekkür eden takım üyeleri Anıtkabir’den aldıkları hediyeyi kendilerine takdim ettiler.
Kaymakam İsa Bolat yaptığı açıklamada “İlimizde ilk ve tek Robot Bilim Takımının Digor’da kurulmasından duyduğum memnuniyetimi ifade etmek isterim. Kaymakamlık olarak ilk günden beri eğitime verdiğimiz destek sözü bundan sonra da devam edecektir. Bu takım sayesinde öğrencilerimiz sadece robot yapmayı değil aynı zamanda takım çalışmasının önemini anladılar. Ankara’da yaptıkları sunum sonrası gezi faaliyetleri de düzenlediler. Robot Bilim Takımının kurulmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.
ROBOT OYUNLARINDA 32 TAKIM ARASINDAN FEN LİSELERİ, KOLEJLER, ANADOLU LİSELERİ VE ÖZEL OKULLAR ARASINDA 5. OLDUK
Türk Telekom YBO fen bilimleri öğretmeni takım koçu Feyyaz Kayaaltı, projenin “Bilim Kahramanları Birleşiyor” adıyla Bilim Kahramanları Derneği’nin organize ettiği bir proje olduğunu söyledi. Bu projenin bu sene 12’cisinin yapıldığını belirten Kayaaltı, her sezon projenin teması ve konusunun değiştiğini, bu sene ki konunun ise “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” yani geri dönüşümün, bir atığın çöp haline gelmeden tekrar nasıl kullanılabilir hale getirilirliği üzerine şekillendiğini ifade etti. 3 farklı aşamadan oluşan turnuvanın birinci aşamasının robot oyunları yani robot tasarımı ve programla kısmı, ikinci aşamasının proje kısmı olduğunu ve burada da çocukların tema ile ilgili projeye çözüm üretmelerine imkan sağlandığını kaydeden Kayaaltı, üçüncü aşamanın ise takım olabilme, öz değerlerin kendilerinde yaşatabilme şeklinde ayarlandığını vurguladı. Çocukların gelecekte duyarlı bir profesör olabilmelerine imkan sağlanan bu projenin sunum aşamasında ise jürilerin değerlendirmeleri sonucunda derneğin belirlediği ödülleri hak kazandıklarını anlatan Kayaaltı,  “Bu sene öğrencilerimiz en iyi araştırma ödülü aldılar. Benim koçluğunu üstlendiğim bu takımın aslan koç ödülünü aldım. Aslan koç ödülü de çocuklara müdahale etmeden işi çocukların yapması şeklinde gerçekleştiği zaman veriliyor, koçlara. Çocuklarımız katılımcı oldular. Ankara’da Hacettepe üniversitesinin Beytepe Kampüsünde 21 Şubat’ta çocuklarımız katılımcı oldular. Robot oyunlarında 32 takım arasından fen liseleri, kolejler, Anadolu liseleri ve özel okullar arasında 5. olduk. Bir üst turnuvayı atlayamadık. Ancak bu seviyede 3 ayda bu kadar başarı göstermek çocuklarımız için gurur verici bir şey. Ben bundan dolayı çocuklarım adına, gururluyum. Umarım seneye daha da eksiklerimizi gidererek daha iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum.” dedi.
BİZİM OKULUMUZUN ADININ ANKARA’DA DUYULMASI DA AYRI BİR GURUR OLDU
Okul Müdürü Ergin Kutay da, “6 kızımız ve iki danışman öğretmenimizle birlikte bu turnuvaya hazırlandık. Öğrencilerimiz Ankara’da turnuvaya katıldılar. Bu fikir ortaya atıldığı zaman heyecanlandırmıştı beni. Birde işin bilimsel boyutu vardı. Çocuklarda bilimsel farkındalık yaratarak sorunlarına çözüm üretmeleri ve onları kendi yaşamlarına uyarlayabilme yeteneklerinin gelişmesi ciddi anlamda geleceklerinde önemlilik arz etmekteydi. Çocuklarımız geleceğin en büyük sorunlarından biri olan çevre kirliliği ve bu çevre kirliliğinin önüne geçebilecek olan atık malzemelerin çöpe dönüşmeden tekrar kullanılması bölümünde proje geliştirmeleri ciddi anlamda bizi mutlu etti. Ankara’ya gidip 5. olmaları ise ayrıca gururlandık. Öğretmenlerimize bu başarıyı sağlayan öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim okulumuzun adının Ankara’da duyulması, bölge çerisinde duyulması, Kars’ta böyle bir etkinliğin ilk defa bizim okulumuzda yapılıyor olması anlamda bir gurur kaynağı oluşturdu bizler için.” diye konuştu.
ÇOCUKLARIMIZLA ATIK PLASTİKLER ÜZERİNE BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
Okulun görsel sanatlar öğretmeni İhsan Sefer ise “Bu takımda danışman öğretmen olarak görev aldım. Bizim projemizde ön plana çıkan yenilik aslında sürdürülebilir inovasyon üzerine biz daha çok yakınlaştık. Bu sürdürülebilir inovasyon neticesinde çevreye ve topluma bir değer katabilmeyi amaçladık ilk önce. Proje bizim projemizdi. Önemli olan mini fabrika diye adlandırdığımız bir sistemle birçok insanın kullanabileceği bir sistem tasarlamaktı. Çocuklar bunu çok başarıyla gerçekleştirdi. Biz bu konuda projede herhangi bir yardım yapmadık aslında. Çocuklarla bir rehberlik süreci geçirdik. He onlar kazandı, hem biz kazandık, bu proje sürecinde. Dünya da yeni yeni gelişen üç boyutlu baskı teknolojileriyle beraber bir flament ihtiyacı da doğdu. Çocuklarımızla bir temanın konusu olarak da atık plastikler üzerine bir çalışma gerçekleştirdik. Sert atık plastikleri dışarıdan toplayıp biz bunları belli bir makineyle öğütüp ondan sonra baskı teknolojisi aracılığıyla eğitim materyalleri olarak kullanabileceğimizi öğrendik. Bu sayede Türkiye’nin ve okulda ki materyal ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayabilecektik. Eğitim sisteminde ki mal külfeti bununla azaltabilmeyi düşündük.” şeklinde konuştu.
DURUMLARIMIZ KISITLI OLDUĞU İÇİN ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ BEKLEMİYORDUK
Okulun 7. sınıflarından takımın 6 kız öğrencisi ise duygularını şöyle dile getirdiler:
Pınar Yıldırım: “Bu turnuvaya katılmak benim için çok güzel bir duyguydu. Bu yarışmada projemizi geliştirirken çevreye duyarlılığımız arttı. Arkadaşlığı, eğlenmeyi, daha güzel nasıl çevreye duyarlı olmayı öğrendim. Çevreye karşı projemizde de duyarlı olduğumuzu göstererek Flaments’ten bahsettik projemizde. 3D baskı yazıcılarını kullanarak çevremizde ki plastik zararların daha da azaltmak için uğraştık. Okulumuz içinde 3D baskı yazıcılarını geliştirmek amacıyla projemizi sunduk. 5. olduğumuz için çok gururlandık. Durumlarımız kısıtlı olduğu için araştırma ödülü beklemiyorduk. Başka yükselen yıldızlar ödülünü bekliyordu. Ama araştırma ödülünü aldığımız için çok gururlandım. Zaten bizi çağırırken de şunu dediler. Onlar doğunun yıldızları değil, Türkiye’nin yıldızları. Ben orada çok gururlandım.”
BÜYÜK BİR İŞ BAŞARDIK
Şilan Varişli: “Biz Ankara’da ‘Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm’ turnuvasına katıldık ve 5. olduk. 5. olduğumuzda ben çok sevindim. Çünkü ilk deneyimimizdi. Çok başarılıydık. Biz arkadaşlarımızla Ankara’da çok eğlendik. Hepimiz çok eğlendik. Çünkü böyle imkânları kısıtlı bir yerde 5. geldik. Eğer bizim malzemelerimiz daha fazla olsaydı daha büyük bir başarı elde edebilirdik. Ve birinci gelebilirdik. Yinede büyük bir iş başardık. Açıyı unutmamak lazım onun için. Biz projede çalışırken birçok şey öğrendik. Örneğin flament makinesini. Biz flament makinesinin nasıl çalıştığını bilmiyorduk. İnternetten araştırarak öğrendik. 3d yazıcılarını tanıma şansımız oldu. Bu projede hepimiz birbirimizle dayanışmayı öğrendik. Sürekli fikir alışverişi yaptık.”
ÇOK MUTLU OLDUK
Şirin Özvaş: “Yarışmamıza katılmadan önce çok mutlu olduk. Bu yarışmayı hocalarımızın bize layık görmesinden dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde daha çok bir yere gittiğimizde bu bilgilerimizi herkesle paylaşabileceğimizi öğrendik. Anıtkabiri gezdik. Müzelere gittik. Zevk aldık. Ailemizde bizimle gurur duydu. Bizde çok mutlu olduk ve gururlandık.”
AİLELERİMİZ BİZİ TEBRİK ETTİ
Nazlı Özvaş: “Bu projeye katılmam ayrıca bir zevkti. Ankara’ya gittiğimizde müthiş bir performans gösterdiğimiz için çok mutluydum. Ailelerimiz bizi tebrik ediyordu. Bizimle gurur duyuyorlardı.”
YARIŞMA ÇOK GÜZELDİ
Zelal Ertek: “Projemiz ilk başta toplama kapları, vazo gibi şeyler düşünüyorduk. Daha sonra danışma hocamız telefonda flament makinesine bakıyordu. Bizde flament makinesinin ne işe yaradığı sorduk. O da bize video izleterek anlattı. Ve bizde bundan dolayı bir flament makinesi oluşturmayı düşündük. Daha sonra flamenti 3D yazıcılarına koyarak okulumuzda ki eksik olan araç gereçleri tamamlamak için ücretsiz olarak yaptık. Böylece plastik atıklarla çevremizde daha fazla yaygınlaşmasını önledik. Yarışma çok güzeldi. Heyecanım yoktu hiç, mutluydum. Projeye girerken biraz heyecanlandım.”
BİLGİ ALIŞ-VERİŞİ YAPMA İMKANI BULDUK
Şilan Vargün: “Projemiz esnasında bilgi alışverişi yaptık. Arkadaşlığı öğrendik. Geri dönüşümle ilgili daha iyi ne yapılabilir? Böyle bir proje üzerinde çalıştık. Ve vardığımız sonuçta gayet güzeldi. Flament makinesini üretmeye çalıştık.”
kha
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİGOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Digor’da sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı05 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Digor’da inceleme ve ziyaretlerde bulundu23 Kasım 2018
Digor'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor23 Kasım 2018
Digor’da soba zehirlenmesi: 12 yaralı20 Kasım 2018
Ahırda yangın çıktı hayvanlar telef oldu09 Kasım 2018
Kars'ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi tutuklandı,31 Ekim 2018
Digor'da yolcu minibüsü tarlaya uçtu: 16 yaralı17 Eylül 2018
Digor'da arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı03 Eylül 2018
Digor'da terör örgütü propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı28 Ağustos 2018
Digor'da Magandalar İş Başında!17 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor İlçesinde kaçak sigara ele geçirildi.26 Temmuz 2018
Digor'da 10 ineğe yıldırım çarptı,07 Haziran 2018
Kars'ta mayına basan kişi yaralandı07 Nisan 2018
Digor ilçesi yeniden inşa ve ihya sürecine girdi13 Mart 2018
217 şişe kaçak içki ele geçirildi01 Şubat 2018
Karne Alacak Öğrencileri Taşıyan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı19 Ocak 2018
Digorlu başarılı iş adamı Sezgin baran bu akşam TRT kürdi ekranlarında ,07 Ocak 2018
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün Kalp Krizi Geçirdi06 Aralık 2017
Bakan Arslan Digor'da İncelemelerde Bulundu03 Aralık 2017
Digor'da Fetö'den 1 Kişi Gözaltına Alındı26 Eylül 2017
Vali Doğan, Digor İlçesinde İncelemelerde Bulundu23 Ağustos 2017
Digor’da dolu yağışı29 Mayıs 2017
Digor’da Zincirleme Kaza: 9 Yaralı09 Mayıs 2017
Digor’da Trafik Kazası: 4 Yaralı09 Mayıs 2017
Güngör: Digor’a Dair Hayallerimiz Var18 Nisan 2017
Digor’da Dumandan Zehirlenen 1 Kişi Hayatını Kaybetti11 Nisan 2017
Digor’da Traktör Şarampole Uçtu: 1 Ölü, 4 Yaralı08 Nisan 2017
Digor’da Ak Parti’nin Mitingine Gitmeyin Tehdidi07 Nisan 2017
Digor Ziraat çiftçileri Konya Tarım Fuarı’nda21 Mart 2017
Digor’da Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Gözaltına Alındı21 Mart 2017
ORTA KAPI VE ÇILDIR MAHALLESİ ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ,15 Mart 2017
Bakan Arslan Digor’da Vatandaşlarla Buluştu!07 Mart 2017
Digor'a Kayyum Atandı, Eş Başkana Telefonla Bildirildi09 Şubat 2017
Dağpınar Jandarmadan Öğrencilere Kışlık Atkı, Bere ve Şapka Yardımı08 Şubat 2017
Kars'ta Jandarmadan Örnek Davranış25 Ocak 2017
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün ameliyata alındı24 Ocak 2017
Kars’ta 3 Şüpheli Hakkında Yakalama Karar Çıktı!24 Ocak 2017
PKK Fotoğraflarını Paylaşan Bir Kişi Gözaltına Alındı,28 Aralık 2016
Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 6 Yaralı28 Aralık 2016
Digor Kaymakamı Mustafa Güngör görevine başladı28 Aralık 2016
Digor Ziraat Odası’ndan TL’ye destek08 Aralık 2016
OLUMSUZ KIŞ KOŞULLARI DİGOR YOLUNDA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR02 Aralık 2016
Kars/Digor Kaymakamı İsa Bolat görevden uzaklaştırıldı24 Kasım 2016
Bakan Arslan, Digor'da Sezgin Baran Korkmaz'ın Yaptırdığı Okulun Açılışını Yaptı20 Kasım 2016
Bakan Arslan Digor'da!20 Kasım 2016
Erdinç Dolu’dan Dağpınar Belediyesine ziyaret16 Kasım 2016
AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti14 Kasım 2016
Digor’un KÖYDES Encümeni Abdurrahman Çankır04 Mayıs 2016
Kars’ta terör örgütü PKK üyesi 1 kişi tutuklandı26 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları gelecek yıla hazırlanıyor26 Mart 2016
Kars Digor yolundaki buzlanma araçları mahsur bıraktı20 Mart 2016
Robot Bilim Takımı Ankara’da!04 Mart 2016
Digor yolu çile dolu27 Ocak 2016
Digor’da DBP’li Belediye Eşbaşkanları tutuklandı19 Kasım 2015
Çalışçı Dedenin Bağkur Feryadı01 Ekim 2015
DİGOR’DA ÇOCUK OYUN EVİ AÇILDI17 Eylül 2015
PKK’ya Gıda götüren Kars HDP’li Vekil çıktı08 Eylül 2015
DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!21 Temmuz 2015
Digor Ziraat Odası Başkanlığı tarım makineleri marketi kuruyor08 Temmuz 2015
Digor’da uçurtma şenliği23 Mayıs 2015
Emniyetten öğrencilere TEOG semineri28 Nisan 2015
Muhtarlar Toplantısı Yapıldı09 Nisan 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Mart Ayı Toplantısı Yapıldı12 Mart 2015
LAÜ’nün sosyal sorumluluk projesi Digor Varlı’ya ulaştı18 Ocak 2015
Digor Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor10 Ocak 2015
Digor’da okullar tatil08 Ocak 2015
Digor Yolu Çile Dolu06 Ocak 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı30 Aralık 2014
İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı30 Aralık 2014
Digor’da direkler büklüm büklüm oldu12 Aralık 2014
Digor yolu turistlere geçit vermedi01 Aralık 2014
Öğrencilere TEOG morali26 Kasım 2014
Digor yasta17 Kasım 2014
Digor Göletine jet imza24 Eylül 2014
Digor yolunda araç yangını19 Eylül 2014
İşadamı Turan Kuytak, Digor Ziraat Odasını ziyaret etti11 Eylül 2014
Karkacı da veda etti09 Eylül 2014
Kars Valisi Digor’u ziyaret etti21 Temmuz 2014
DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR11 Temmuz 2014
Virajı alamayan araç takla attı: 3 yaralı24 Haziran 2014
Kaçak sigara operasyonu27 Mayıs 2014
Dolu karayolunu ulaşıma kapattı25 Mayıs 2014
Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda16 Mayıs 2014
Digor modern tarıma hazır09 Mayıs 2014
AK Parti’den Dağpınar Belediyesine ziyaret02 Mayıs 2014
Digor’da sıcak ve samimi buluşma26 Mart 2014
Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu13 Mart 2014
Digor’da YBO ziyareti26 Şubat 2014
Araçta sıkışan sürücüyü AFAD kurtardı25 Aralık 2013
Digor Ziraat Odası’nın yardım kampanyası çığ gibi büyüyor10 Aralık 2013
Şirinköy’de yol sorunu06 Aralık 2013
Kar ve buzlanma nedeniyle onlarca araç yolda kaldı04 Aralık 2013
Digor’da köy denetimleri29 Ekim 2013
Avukat Abdurrahman Alaca Kültür Merkezi’nde hummalı çalışma12 Ekim 2013
Mehmet Özbey’e teşekkür ettiler11 Ekim 2013
Digor’da Yarım Asırlık Alt Yapı Problemi Sona Eriyor05 Ekim 2013
Çatak Projesi Digor’a da geliyor23 Eylül 2013
Digor Aile Okulu Projesi ödül töreni12 Haziran 2013
Digor Başkan’dan, Başkan Digor’dan memnun!05 Haziran 2013
AK Parti heyeti Digor’da02 Haziran 2013
Digor Aile Okulu Projesi30 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü Kermes Programı14 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü tarafından bilgi yarışması düzenlendi26 Nisan 2013
Emniyet, Digor Bacalı da hediye dağıttı24 Nisan 2013
Gülben Ergen Kars’ta okul açtı22 Nisan 2013
Gülben Ergen’e Digor Bacalı’da sevgi seli22 Nisan 2013
Peygamber sevgisi salona sığmadı21 Nisan 2013
Digor Ziraat Odası’nın çiftçilere hizmeti18 Nisan 2013
Digor Varlı Köyü Kuran Kursu açılıyor15 Mart 2013
Digor’da Fitness Salonu açıldı14 Mart 2013
Hayırsever Mihrali Alınak’tan arsa bağışı11 Şubat 2013
Kaymakam karla mücadelede29 Ocak 2013
Karla mücadele sürüyor21 Ocak 2013
Kış geldi kazalar artı23 Aralık 2012
Kars’ta kar kazaları: 1 ölü05 Aralık 2012
Dağpınar’da ağaç dikimi27 Kasım 2012
Kuran’a el basarak ‘barış’ dediler22 Kasım 2012
Barışa teşekkür22 Ekim 2012
Digor Ziraat Odası’nın kış öncesi hizmetleri18 Ekim 2012
Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri09 Ekim 2012
Digor’da altyapı çalışması03 Eylül 2012
Digorlu köylüler dertli03 Eylül 2012
Dağpınar’ı dolu vurdu10 Temmuz 2012
DİGOR'DA DOLANDIRICILIK 06 Temmuz 2012
Şoförlerin D4 feryadı30 Haziran 2012
Digor İmam Hatip Lisesi açılıyor20 Haziran 2012
Kars'ta Düğün Yolunda Kaza: 2 Ölü18 Haziran 2012
KURAKLIK MECLİS GÜNDEMİNDE14 Haziran 2012
Adliyelerin kapatılmasına vatandaş tepkili14 Haziran 2012
Digor’da Türk Sanat Müziği Konseri11 Haziran 2012
Digor’da yılsonu etkinlikleri06 Haziran 2012
Korkmaz’dan Digor’a Yurt Müjdesi21 Mayıs 2012
Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor09 Mayıs 2012
Digor’da KÖYDES encümen üyeleri seçimleri yapıldı07 Mayıs 2012
Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”03 Mayıs 2012
Erkmen’in Başkanlığı düşürüldü22 Nisan 2012
Bağış askerlerle ayaküstü sohbet etti22 Nisan 2012
Digor’da Kutlu Doğum etkinliği 20 Nisan 2012
Digor'lu Minibüscüler Şikayetçi16 Nisan 2012
Digorlu öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı11 Nisan 2012
Erkmen'e 13 Yıl Hapis Cezası04 Nisan 2012
Digor"da Hareket Halindeki Otomobil Yandı 02 Nisan 2012
SODES’le okullar kütüphanelerine kavuştu 02 Nisan 2012
Digor’da Polis Haftası etkinlikleri19 Mart 2012
Digor’dan kısa haber turu13 Mart 2012
Bir Damla Gözyaşı Hürmetine,12 Mart 2012
Digor yolu çile yolu07 Mart 2012
Digor’da köy yolu açma çalışmaları21 Şubat 2012
Milletvekillerinden Müjde var01 Şubat 2012
Digor şehitleriyle yürüdü11 Ocak 2012
Digor'da Yarı Bodur Meyve Bahçesi Projesi30 Haziran 2011
Digor'da Kuran Kursu ve İmam Evi Açıldı 21 Haziran 2011
Digor'da Kavga: 1 Ölü14 Haziran 2011
Digor Lisesi Ankara’da 08 Haziran 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH