sanalbasin.com üyesidir

Digor’dan kısa haber turu

13 Mart 2012
0 Haber Yorum

Digor’dan kısa haber turu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

Digor’dan kısa haber turu

Kars’ın Digor İlçesi’nde son bir hafta içinde meydana gelen olaylar ve etkinlikler:
 
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SİNEMA ETKİNLİĞİ
Digor Kaymakamlığı’na bağlı İlköğretim Okullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik Kars Şehir Sinemasında gösterimde olan ‘Fetih 1453’ filmi için gezi düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Düriye Kocabaş ve 23 görevli öğretmen eşliğinde 295 öğrenci filmi izledi. Toplum Destekli Büro Amirliği geziye destek vererek filme gelen öğrencilere yiyecek ve içecek ikramında bulundu. Filmden ve geziden memnun kalan öğrenciler, film bitiminden hemen sonra sağlıklı bir şekilde evlerine ulaştırıldılar.
 
KAR VE TİPİ NEDENİYLE YOLDA MAHSUR KALARAK DONMA TEHLİKESİ YAŞAYAN VATANDAŞLAR KURTARILDI
Digor Dağpınar Beldesi mevkiinde şiddetli tipi nedeniyle kapanan yollar, yaklaşık 50 kişiyi mahsur bıraktı. Kaymakam Fatih Özdemir, yolda mahsur kalan vatandaşlara devletin yardım elini uzattı. Kaymakam Özdemir, vatandaşlarla yaptığı görüşmede onları Digor İlçe Merkezine davet etti. Digor Türk Telekom YİBO’da tüm vatandaşlara yatacak yer, yemek ve ısınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için imkân sağlandı. Geceyi YİBO Pansiyonunda geçiren vatandaşlar sabah saatlerinde Kaymakam Fatih Özdemir’e göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek yolların açılmasıyla köylerine döndüler.
 
“KADINA YÖNELİK ŞİDDET” KONULU KONFERANS VERİLDİ
Digor Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Kadına Yönelik Şiddet’ konulu konferans büyük ilgi gördü. Digor Lisesi Pansiyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Düriye Kocabaş’ın konuşmasıyla konferans başladı. Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Doç. Dr. Ali Osman Engin, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özmen de konferansa katılırken Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden ise Yrd. Doç. Dr. Musa Çetin konferansta hazır bulundu. Kadına yönelik şiddet konusuna her açıdan değinen öğretim görevlileri yaklaşık 2 saat süren konferansta katılımcılara önemli bilgiler aktardılar. Konferans sonunda dinleyicilerin sorularını cevaplandıran öğretim görevlileri, kendilerine verilen yemeğin ardından ilçeden ayrıldılar.
 
İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 91.yıldönümünü kutlama ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma programını tüm yurtta olduğu gibi Kars’ın Digor İlçesi’nde de icra edildi. Digor Lisesi Çok Amaçlı Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlanan programa İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir, kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. Daha sonra İlçede düzenlenen İstiklal Marşı yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Fatih Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Düriye Kocabaş ve İlçe Emniyet Amiri Hikmet Akkoç ödüllerini verdi. Program İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı sunum ile sona erdi.
 
Mehmet Akif Ersoy 1920’de İstiklal Marşını yazdı. Açılan yarışmada bu marş birinciliği kazandı. 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edildi
(BA-BA-S) KARS / DİGOR (KHA)
 
 
 
 

 

Kaynak: KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber