sanalbasin.com üyesidir

Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri

09 Ekim 2012
0 Haber Yorum

Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
 
Kars’ın Digor İlçesi’nde devam eden alt yapı ve kültür hizmetleri vatandaşları memnun ediyor. Belediye Başkanı Av. Muzaffer Kutay, ilçenin kültür hizmetlerinde öne çıkabilmesi ve ekonomik gelişiminin önünün açılması için alt yapı çalışmalarının önenme değinerek, “Hizmet lafla değil, çalışmakla olur. Biz de bunu başarıyoruz.” dedi.
 
Kültür merkezinin yapım çalışmalarının önümüzdeki yıl başlayacağını söyleyen Başkan Kutay, ”Kültür merkezi her yerde olduğu gibi son dere önemlidir. 3 kattan oluşan kültür merkezi tam 564 metre kareden oluşacak. Yapımına gelecek yıl başlanması planlanan Digor Kültür Merkezi binasının birinci katında resim atölyesi, tiyatro ve kütüphane olacak. İkinci katında konaklama ve misafirhane ve son olarak üçün katında ise 132 koltuklu çok amaçlı konferans salonu yer alacak. Bu salonda ayrıca sinema ve tiyatro salonu olarak da kullanılabilecek. Böylelikle gençlerimizde kahvehane köşelerinden de kurtarılmış olacak.” dedi.
 
ALT YAPI
2011-2012 yılı içerisinde ilçe halkına vermiş olduğu sözleri tek tek ve zamanında yerine getirdiklerini de açıklayan Kutay, “2 milyon TL borçla devraldığımız belediyenin hem borçlarını ödüyoruz hem de ilçeye kalıcı yatırımlar yapıyoruz. Bir kentin yaşanılabilir hale gelebilmesi için öncelikle alt yapı sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Biz bu doğrultuda kanalizasyon şebekesi çalışmalarını tamamladık. Yollarımızı, kaldırımlarımızı ve yaptık. Alt yapı çalışmalarından dolayı ilçe merkezinde bozulan yollarda en kısa zamanda tamamlanıp Digorlu vatandaşlarımızın hizmetine sunucağız. 2012 yılında özellikle ilçenin yollarını kaldırımlarını yaptık ve buna paralel olarak içme suyu şebekesini en ücra yere kadar değiştirdik. Biz Digor’u çağdaş, yaşanılabilir bir kent yapacağız. Biz öncelikle ilçede bir arıtma tesisi yapmayı düşünüyoruz. Kanalizasyon şebekesinin bağlandığı bölgede arıtma tesisi olmadı mı olmaz. Bunun için görüşmeler yapıyoruz. Arıtma sisteminin alt yapı çalışmaları tamamlandı ve son noktayı da çok kısa bir zaman içinde koyacağız.” diye konutu.
 
Kutay daha sonra şunları söyledi:
“Digor ilçesi hali hazır haritası olmadığı için kayıtlarda geçmiyordu. Bu harita olmadığı içinde Digor ilçesine yatırım yaparken zorlanıyorduk. Şimdi yıllar sonra gerçekleşen bu çalışma neticesinde her hanenin ve her kurumun yeri haritalandırıldı. Cadde ve sokaklar tam anlamıyla resmen kullanılabilir yerleri belirlenmiş oldu.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 


 

YORUMLARINIZI LÜTFEN BURAYA YAZIN

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber