sanalbasin.com üyesidir

Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”

03 Mayıs 2012
0 Haber Yorum

Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”
 
-‘KARİYER YOLCULUĞU’ KAYMAKAM FATİH ÖZDEMİRİN SÖYLEŞİSİ İLE BAŞLADI
 
Kars Digor Kaymakamı Fatih Özdemir, İlçe genelindeki SBS sınavına katılacak olan 8. Sınıf ve LYS-LGS sınavlarına girecek olan 12. Sınıf öğrencilerinin hazır bulunduğu toplantıda “Kariyer Yolculuğu” söyleşisi yaptı.
 
Yoğun ilginin olduğu söyleşiye ‘Kaymakam’ kelimesinin anlamını öğrencilere sorarak başlayan Kaymakam Fatih Özdemir, Kaymakamlık mesleğinin görevlerini ve hedeflerini anlattı. Şu anki görevine başlayana kadar ki eğitim sürecini öğrencilere aktaran Kaymakam Özdemir, öğrencilik dönemlerinden anekdotlar paylaşarak söyleşiyi daha neşeli hale getirdi.
 
Öğrencilerin sorularını da alan Kaymakam Özdemir, öğrencilerden gelen “Digor İlçesinin Eğitim Seviyesini Arttırmak için planlarınız nedir?”, “Kaymakamlık mesleğinden hangi suçlar işlenirse alınabilir?” sorularını cevaplandırdı.
 
Söyleşi esnasında 8. Sınıfta okuyan bir öğrenciden gelen “Ne kadar maaş alıyorsunuz?” sorusu da gülümseyerek cevap veren Kaymakam Özdemir, miktarın önemli olmadığını, öğrencilik döneminde ailesinin gönderdiği harçlıklardan arttırarak 1 ayda alabildiği kitabı şu anda rahat bir şekilde alacak kadar maaş aldığını belirtti. Kaymakam Özdemir, kitabın önemini vurgulayarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtkabir’de bulunan kütüphanesinde 4 bin 500-5 in arasında kitap bulunduğunu ve öğrencilerinde Büyük Önderimizi örnek almaları gerektiğini kaydetti.
 
Kaymakam Özdemir, öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdıktan sonra “Toplumda her mesleğe ihtiyaç olduğunu ama önemli olanın eğitimli bireyler yetişmesi gerektiğini” söyleyerek, temenni ve dileklerini ileterek söyleşisini sonlandırdı.
(BA-BA-S ) KARS / DİGOR (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber