sanalbasin.com üyesidir

Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor

09 Mayıs 2012
0 Haber Yorum

Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor
 
Digor Belediye Başkanı Av. Muzaffer Kutay, Ticaret merkezlerinin birçoğunu güzergâh olarak bünyesinde barındıran ilçede yeni şehircilik alanları oluşturmak ve mevcut alanların albenisini artırmak üzere çalışma başlattıklarını kaydetti. Başkan Kutay, ilçede yeni sosyal alanlar oluşturabilmek ve ilçe trafiğini büyük ölçüde rahatlatmak için proje çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.
 
Yaz mevsimiyle birlikte inşaat sezonunun başlaması planlanan projeleri de hayata geçirirken, ilçede modern yapıların projeleri de her geçen gün daha önem kazanıyor. Digor ilçe merkezinde bulunan eski Kars yolu caddesinde neredeyse bir aracın bile geçemediği cadde genişletip çift şerit yol haline getirilecek. Yol genişletme çalışmalarının başladığı bugün, çalışma sahasını yerinde gezen Digor Belediye Başkanı Av. Muzaffer Kutay basın mensuplarına bilgi verdi.
 
Digor ilçe merkezinde yapılan bulvar projesi kapsamında yol kenarlarına yıllar önce yapılan evlerinde üzerine her an düşebilecek tonlarca ağırlıktaki kayalarında temizlenerek kaya dilberine kurulan evlerin kurtulmasını sağlıyor. Digor belediye başkanlığının bütçesinden tek kuruşluk ödeneğin çıkmayacağı bu proje ilçeye büyük ölçüde modern bir görüntü sağlayacak. Çift şeritten oluşan bulvarda iki gidiş iki de geliş şerit bulunacak.
 
Şehirde yapılan bu modern çalışmalar sayesinde İlçe merkezinin rahatlatacağını ve canlılık katacağını belirten Digor Belediye Başkanı Muzaffer Kutay, “Bunun için de Digor ilçesinde cazibeli bir merkez oluşturmamız lazımdı, yapılan modern bulvar çalışmasıyla bunu başardık” dedi.
(BA-BA-S) KARS (KHA)
 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber