Ana Sayfa > DİGOR

Digor Başkan’dan, Başkan Digor’dan memnun!
05 Haziran 2013
Digor Başkan’dan, Başkan Digor’dan memnun!
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Digor halkı ilçede yapılan çalışmalardan memnun kaldıkları yönünde açıklamalarda bulunurken, Belediye Başkanı Av. Muzaffer Kutay da yapılan hizmetler hakkında ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik yapılan çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı.
 
Digor halkı, “Yollar yapılıyor bu bizim için iyi oldu. 1-2 senedir yollar tozdan geçilmiyordu. Caddelerin temiz olması güzel bir şeydir. Yolar daha önce çok kötüydü, bizler bu başkandan çok memnunuz. Bizler için bütün olanakları seferber etti. Ben kendim de ona oy vermeme rağmen çok güzel çalışmalar yapıyor. Ama şuan da 10 seferde olsa yine ona veririm. Önce alt yapılar yapıldı, şimdi de yolar yapılıyor. Digor da daha önce alt yapı çalışması yapılmamıştı şimdi yapılıyor.” İfadelerini kullanırken, Başkan Av. Muzaffer Kutay da “Esasen cadde, sokak ve alt yapı çalışmalarımız da bozulmalar vardı. Çok ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Kışın çamurdan, yazın tozundan olsun çok ciddi sıkıntılar vardı. Şükür alt yapı çalışmalarımız ana anterlerde bitti. 15 gün öncede üst yapı çalışmalarına başladık. Yağmurla hava koşullarıyla ilgili sorunlar vardı. Yağmur izin verdiği müddete hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 4 tane ana caddemizi 2 günde bitirmiş olacağız. Daha sonra ikinci dereceden caddelerimiz var. İlk etapta 25 bin metrekare parke döşüyoruz. Bunun sadece işçilik olarak 3 lira değerle hizmet alımı şeklinde yapıyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz taş ihale planlarımız vardı ama alt yapı ihalelerimiz devam ettiği için bu taşları kullanmamıştık saklamıştık. İkinci bir maliye olmasın diye sakladık, şimdi onları kullanıyoruz.” dedi.
 
Yapılan çalışmalarda Digor halkının da büyük ölçüde yardımcı olduğunun hatırlatmasını yapan Kutay, “İlk etabımız 25 bin alana döşeme yapmak, 10 elemanımız var. 3 lira değerinde hizmet karşılığında bu işi yapıyoruz. Ekonomik durumumuz kaynaklarımız el verdiği sürece tüm cadde ve sokakları parke taşıyla döşeyeceğiz. 4 aracımız çalışıyor, 1 greyder, bu makine bizim değil belediyeden yardım alıyoruz. Kazıcı kepçemiz, traktörümüz var. Vatandaş bu durumdan oldukça olumlu davranıyor. Çünkü gözle görülür bir hizmet olduğundan bu alan dışında herkes bize destek sağlıyor yardımcı oluyor. Tüm esnafımız bu çalışmalarda bize yardımcı oluyor. Dün bu cadde de parke döşemesi yapılırken esnaflardan biri kürekle diğeri de parke taşıyarak bize yardımcı oluyorlar. İşçilerimizle birlikte bizde çalışıyoruz, onlara yardımcı oluyoruz.” şeklinde konuştu.
 
“Digor da hali hazır bir harita çıkarılıp kayıt altına alındıktan sonra imar çalışmasına geçilir. Çünkü bir şehrin olmazsa olmazlarındandır hâlihazır haritası ve imar planıdır.” diyen Başkan Kutay, “Bu harita hazırlanmasından sonra yaptığımız başvurular neticesinde iller bankası müdürlüğünde 19 Nisan 1913 de ihalemiz yapıldı. Şuan yapılan çalışma jeolojik etüt çalışmadır. Digor’un yaklaşık 30 yerinde açılacak olan kuyularında zemin etüt çalışmaları yapılmakta. Bunun ihalesi 19 Nisan da gerçekleşti. Yüzde 50’si su kap kapsamında toplam 55 bin liraya mal olan bir projedir. Su kap tarafından bize hibe olarak iller bankası tarafından verildi. Zemin etüdü açısından iler ki aşamalar da kat kat sağlamlılığı sağlıyor. Ben Adapazarı depreminde şahit olduğum olaylar vardı. Bina çok sağlamdı ama zemin sağlam olmadığı için 3 katlı binanın 2 katının gömüldüğüne şahit olduk. Bu çalışmalarımız zemin etüdü çalışmalarıdır. Bu yerlerde kaç kat yapılacağının tespitidir.” İfadelerine yer verdi.
 
Digor’un cumhuriyet tarihinde büyük deprem yaşayan bir ilçe olduğunun altını çizen Digor Belediye Başkanı Kutan, ilçenin gelecekte afetlere karşı en az zararı görmesi açısından imarların ve yapılanmanın daha dikkatli yapıldığını belirterek, şunları söyleri; “1935’te büyük bir deprem yaşadı. Toplam 200 insanımızın hayatına mal olmuş bir depremdir. Kuzey Anadolu fay hattının başlangıç yeri üzerinde bulunan bir ilçemiz. Yapılacak çalışmalar neticesinde şuan da en fazla 3 katlı yapıya elverişlidir izlenimi veriyor. Kesin sonuç çalışmalar bitip raporlandırıldıktan sonra beli olacaktır.19 Nisan da yapılan 6 Mayıs tarihinde yer teslimi yaptık. 75 gülük süre içerisinde bu çalışmaların bitmesi planlanıyor. 30 ayrı noktada bu çalışmalar sürecek. Şuan ki yerde 15 metre derine inliyor bazı yerlerde 30 metreye kadar inildiği görülür.Genel olarak sorunsuz bir zemin, ama her ihtimale karşı değişken bir yapı gösterdiği için yerin 50 metre altına kadar da inilip Adapazarı ya da Gölcük depremlerinde yaşananların burada yaşanmamsı için sağlam bir çalışma yapmaktır. Şehir planında önce haritası sonra jeolojisi şimdi harita hazır jeolojik çalışmalara başlanmış bulunuyoruz. Bu alt yapı çalışmalarımız şehir merkezi tamamlandıktan sonra şehrin kenar mahallelerinin yapım çalışmaları devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının yüzde 70 kısmı tamamlandı. Bir yandan üst yapı çalışmaları, bir yandan imar çalışmaları, bir yandan da alt yapı çalışmaları hızla devam etmektedir.”
 
DİGOR İLÇESİNİN ZEMİN ETÜT PROJESİ ÇIKARILIYOR
Digor Belediye Başkanı Muzaffer Kutay, ilçenin 60 yıllık rüyayı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Digor ilçesi hali hazır haritası olmadığı için kayıtlarda geçmiyordu. Bu harita olmadığı içinde Digor’a yatırım yaparken zorlanıyorduk. Şimdi yıllar sonra gerçekleşen bu çalışma neticesinde her hanenin ve her kurumun yeri haritalandırıldı.” dedi.
 
Cadde ve sokakların tam anlamıyla kullanılabilir yerlerinin belirlendiğini ifade eden Kutay, “Bunun yanı sıra yapılan binaların zeminlerinde nasıl bir jeolojik yapının olduğunu kestiremiyorduk. Bu nedenden dolayı ilçe merkezinde yaklaşık 30 farklı bölgede zemin etüt işlemi yapılarak ilçenin jeolojik durumu öğrenilecek. Bu çalışma sonrasında da ilçe merkezine yapılacak binaların daha sağlam zemine yapılması sağlanacak.” diye konuştu.
 
Digor’da alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını da ifade eden Başkan Kutay; “Biz kanalizasyon şebekesi çalışmalarını tamamladık. Şimdi de Bozulan yollarımızı, kaldırımlarımızı yapıyoruz. Alt yapı çalışmalarından dolayı ilçe merkezinde bozulan yollarda en kısa zamanda tamamlanıp Digorlu vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu. Kutay şunları söyledi: “2013 yılında özellikle ilçenin yollarını kaldırımlarını yapacağız. Buna paralel olarak içme suyu şebekesini en ücra yere kadar değiştirdik. Digor’u çağdaş yaşanılabilir bir kent yapacağız. Bunun için öncelikle ilçede bir arıtma tesisi yapmayı düşünüyoruz. Kanalizasyon şebekesinin bağlandığı bölgede arıtma tesisi olmadı mı olmaz. Bunun için görüşmeler yapıyoruz. Arıtma sisteminin alt yapı çalışmaları tamamlandı ve son noktayı da çok kısa bir zaman içinde koyacağız.”
kha


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİGOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Digor’da sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı05 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Digor’da inceleme ve ziyaretlerde bulundu23 Kasım 2018
Digor'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor23 Kasım 2018
Digor’da soba zehirlenmesi: 12 yaralı20 Kasım 2018
Ahırda yangın çıktı hayvanlar telef oldu09 Kasım 2018
Kars'ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi tutuklandı,31 Ekim 2018
Digor'da yolcu minibüsü tarlaya uçtu: 16 yaralı17 Eylül 2018
Digor'da arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı03 Eylül 2018
Digor'da terör örgütü propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı28 Ağustos 2018
Digor'da Magandalar İş Başında!17 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor İlçesinde kaçak sigara ele geçirildi.26 Temmuz 2018
Digor'da 10 ineğe yıldırım çarptı,07 Haziran 2018
Kars'ta mayına basan kişi yaralandı07 Nisan 2018
Digor ilçesi yeniden inşa ve ihya sürecine girdi13 Mart 2018
217 şişe kaçak içki ele geçirildi01 Şubat 2018
Karne Alacak Öğrencileri Taşıyan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı19 Ocak 2018
Digorlu başarılı iş adamı Sezgin baran bu akşam TRT kürdi ekranlarında ,07 Ocak 2018
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün Kalp Krizi Geçirdi06 Aralık 2017
Bakan Arslan Digor'da İncelemelerde Bulundu03 Aralık 2017
Digor'da Fetö'den 1 Kişi Gözaltına Alındı26 Eylül 2017
Vali Doğan, Digor İlçesinde İncelemelerde Bulundu23 Ağustos 2017
Digor’da dolu yağışı29 Mayıs 2017
Digor’da Zincirleme Kaza: 9 Yaralı09 Mayıs 2017
Digor’da Trafik Kazası: 4 Yaralı09 Mayıs 2017
Güngör: Digor’a Dair Hayallerimiz Var18 Nisan 2017
Digor’da Dumandan Zehirlenen 1 Kişi Hayatını Kaybetti11 Nisan 2017
Digor’da Traktör Şarampole Uçtu: 1 Ölü, 4 Yaralı08 Nisan 2017
Digor’da Ak Parti’nin Mitingine Gitmeyin Tehdidi07 Nisan 2017
Digor Ziraat çiftçileri Konya Tarım Fuarı’nda21 Mart 2017
Digor’da Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Gözaltına Alındı21 Mart 2017
ORTA KAPI VE ÇILDIR MAHALLESİ ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ,15 Mart 2017
Bakan Arslan Digor’da Vatandaşlarla Buluştu!07 Mart 2017
Digor'a Kayyum Atandı, Eş Başkana Telefonla Bildirildi09 Şubat 2017
Dağpınar Jandarmadan Öğrencilere Kışlık Atkı, Bere ve Şapka Yardımı08 Şubat 2017
Kars'ta Jandarmadan Örnek Davranış25 Ocak 2017
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün ameliyata alındı24 Ocak 2017
Kars’ta 3 Şüpheli Hakkında Yakalama Karar Çıktı!24 Ocak 2017
PKK Fotoğraflarını Paylaşan Bir Kişi Gözaltına Alındı,28 Aralık 2016
Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 6 Yaralı28 Aralık 2016
Digor Kaymakamı Mustafa Güngör görevine başladı28 Aralık 2016
Digor Ziraat Odası’ndan TL’ye destek08 Aralık 2016
OLUMSUZ KIŞ KOŞULLARI DİGOR YOLUNDA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR02 Aralık 2016
Kars/Digor Kaymakamı İsa Bolat görevden uzaklaştırıldı24 Kasım 2016
Bakan Arslan, Digor'da Sezgin Baran Korkmaz'ın Yaptırdığı Okulun Açılışını Yaptı20 Kasım 2016
Bakan Arslan Digor'da!20 Kasım 2016
Erdinç Dolu’dan Dağpınar Belediyesine ziyaret16 Kasım 2016
AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti14 Kasım 2016
Digor’un KÖYDES Encümeni Abdurrahman Çankır04 Mayıs 2016
Kars’ta terör örgütü PKK üyesi 1 kişi tutuklandı26 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları gelecek yıla hazırlanıyor26 Mart 2016
Kars Digor yolundaki buzlanma araçları mahsur bıraktı20 Mart 2016
Robot Bilim Takımı Ankara’da!04 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları28 Şubat 2016
Digor yolu çile dolu27 Ocak 2016
Digor’da DBP’li Belediye Eşbaşkanları tutuklandı19 Kasım 2015
Çalışçı Dedenin Bağkur Feryadı01 Ekim 2015
DİGOR’DA ÇOCUK OYUN EVİ AÇILDI17 Eylül 2015
PKK’ya Gıda götüren Kars HDP’li Vekil çıktı08 Eylül 2015
DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!21 Temmuz 2015
Digor Ziraat Odası Başkanlığı tarım makineleri marketi kuruyor08 Temmuz 2015
Digor’da uçurtma şenliği23 Mayıs 2015
Emniyetten öğrencilere TEOG semineri28 Nisan 2015
Muhtarlar Toplantısı Yapıldı09 Nisan 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Mart Ayı Toplantısı Yapıldı12 Mart 2015
LAÜ’nün sosyal sorumluluk projesi Digor Varlı’ya ulaştı18 Ocak 2015
Digor Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor10 Ocak 2015
Digor’da okullar tatil08 Ocak 2015
Digor Yolu Çile Dolu06 Ocak 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı30 Aralık 2014
İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı30 Aralık 2014
Digor’da direkler büklüm büklüm oldu12 Aralık 2014
Digor yolu turistlere geçit vermedi01 Aralık 2014
Öğrencilere TEOG morali26 Kasım 2014
Digor yasta17 Kasım 2014
Digor Göletine jet imza24 Eylül 2014
Digor yolunda araç yangını19 Eylül 2014
İşadamı Turan Kuytak, Digor Ziraat Odasını ziyaret etti11 Eylül 2014
Karkacı da veda etti09 Eylül 2014
Kars Valisi Digor’u ziyaret etti21 Temmuz 2014
DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR11 Temmuz 2014
Virajı alamayan araç takla attı: 3 yaralı24 Haziran 2014
Kaçak sigara operasyonu27 Mayıs 2014
Dolu karayolunu ulaşıma kapattı25 Mayıs 2014
Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda16 Mayıs 2014
Digor modern tarıma hazır09 Mayıs 2014
AK Parti’den Dağpınar Belediyesine ziyaret02 Mayıs 2014
Digor’da sıcak ve samimi buluşma26 Mart 2014
Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu13 Mart 2014
Digor’da YBO ziyareti26 Şubat 2014
Araçta sıkışan sürücüyü AFAD kurtardı25 Aralık 2013
Digor Ziraat Odası’nın yardım kampanyası çığ gibi büyüyor10 Aralık 2013
Şirinköy’de yol sorunu06 Aralık 2013
Kar ve buzlanma nedeniyle onlarca araç yolda kaldı04 Aralık 2013
Digor’da köy denetimleri29 Ekim 2013
Avukat Abdurrahman Alaca Kültür Merkezi’nde hummalı çalışma12 Ekim 2013
Mehmet Özbey’e teşekkür ettiler11 Ekim 2013
Digor’da Yarım Asırlık Alt Yapı Problemi Sona Eriyor05 Ekim 2013
Çatak Projesi Digor’a da geliyor23 Eylül 2013
Digor Aile Okulu Projesi ödül töreni12 Haziran 2013
AK Parti heyeti Digor’da02 Haziran 2013
Digor Aile Okulu Projesi30 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü Kermes Programı14 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü tarafından bilgi yarışması düzenlendi26 Nisan 2013
Emniyet, Digor Bacalı da hediye dağıttı24 Nisan 2013
Gülben Ergen Kars’ta okul açtı22 Nisan 2013
Gülben Ergen’e Digor Bacalı’da sevgi seli22 Nisan 2013
Peygamber sevgisi salona sığmadı21 Nisan 2013
Digor Ziraat Odası’nın çiftçilere hizmeti18 Nisan 2013
Digor Varlı Köyü Kuran Kursu açılıyor15 Mart 2013
Digor’da Fitness Salonu açıldı14 Mart 2013
Hayırsever Mihrali Alınak’tan arsa bağışı11 Şubat 2013
Kaymakam karla mücadelede29 Ocak 2013
Karla mücadele sürüyor21 Ocak 2013
Kış geldi kazalar artı23 Aralık 2012
Kars’ta kar kazaları: 1 ölü05 Aralık 2012
Dağpınar’da ağaç dikimi27 Kasım 2012
Kuran’a el basarak ‘barış’ dediler22 Kasım 2012
Barışa teşekkür22 Ekim 2012
Digor Ziraat Odası’nın kış öncesi hizmetleri18 Ekim 2012
Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri09 Ekim 2012
Digor’da altyapı çalışması03 Eylül 2012
Digorlu köylüler dertli03 Eylül 2012
Dağpınar’ı dolu vurdu10 Temmuz 2012
DİGOR'DA DOLANDIRICILIK 06 Temmuz 2012
Şoförlerin D4 feryadı30 Haziran 2012
Digor İmam Hatip Lisesi açılıyor20 Haziran 2012
Kars'ta Düğün Yolunda Kaza: 2 Ölü18 Haziran 2012
KURAKLIK MECLİS GÜNDEMİNDE14 Haziran 2012
Adliyelerin kapatılmasına vatandaş tepkili14 Haziran 2012
Digor’da Türk Sanat Müziği Konseri11 Haziran 2012
Digor’da yılsonu etkinlikleri06 Haziran 2012
Korkmaz’dan Digor’a Yurt Müjdesi21 Mayıs 2012
Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor09 Mayıs 2012
Digor’da KÖYDES encümen üyeleri seçimleri yapıldı07 Mayıs 2012
Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”03 Mayıs 2012
Erkmen’in Başkanlığı düşürüldü22 Nisan 2012
Bağış askerlerle ayaküstü sohbet etti22 Nisan 2012
Digor’da Kutlu Doğum etkinliği 20 Nisan 2012
Digor'lu Minibüscüler Şikayetçi16 Nisan 2012
Digorlu öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı11 Nisan 2012
Erkmen'e 13 Yıl Hapis Cezası04 Nisan 2012
Digor"da Hareket Halindeki Otomobil Yandı 02 Nisan 2012
SODES’le okullar kütüphanelerine kavuştu 02 Nisan 2012
Digor’da Polis Haftası etkinlikleri19 Mart 2012
Digor’dan kısa haber turu13 Mart 2012
Bir Damla Gözyaşı Hürmetine,12 Mart 2012
Digor yolu çile yolu07 Mart 2012
Digor’da köy yolu açma çalışmaları21 Şubat 2012
Milletvekillerinden Müjde var01 Şubat 2012
Digor şehitleriyle yürüdü11 Ocak 2012
Digor'da Yarı Bodur Meyve Bahçesi Projesi30 Haziran 2011
Digor'da Kuran Kursu ve İmam Evi Açıldı 21 Haziran 2011
Digor'da Kavga: 1 Ölü14 Haziran 2011
Digor Lisesi Ankara’da 08 Haziran 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH