sanalbasin.com üyesidir

DSP’li Erçelebi: Arpaçay ve Susuz’da iddialıyız

26 Aralık 2013
0 Haber Yorum

DSP’li Erçelebi: Arpaçay ve Susuz’da iddialıyız
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

-DSP GENEL SEKRETERİ DR. HASAN ERÇELEBİ: “KARS’IN ARPAÇAY VE SUSUZ İLÇELERİNDE İDDİALIYIZ”
DSP Genel Sekreteri Dr. Hasan Erçelebi, Kars’ın Arpaçay ve Susuz ilçeleri belediye başkan adaylarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
Erçelebi, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 “Demokratik Sol Parti, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi serhat ilimiz Kars’ın Arpaçay ve Susuz ilçelerindeki adaylarını açıklamaktan ve halkımızın oluruna sunmaktan mutluluk duymaktadır.
Kars’ın Arpaçay ilçesinde belediye başkan adayımız Sayın Çiğdem Perihan’dır. Sayın Perihan, halkla ilişkiler alanında uzman olup bugüne kadar çok başarılı çalışmalar yapmıştır. Çiğdem Perihan; 2004-2009 yıllarında Kars İl Genel Meclisi üyeliği yapmıştır. Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi’nde sosyal işler konusunda Türkiye’yi temsil eden altı il genel meclis üyelerinden biri oldu. Sayın Perihan, Kars’ın ilk kadın İl Genel Meclisi üyesi olmuştur. 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Arpaçay’ın ilk kadın belediye başkanı olacaktır.
Susuz ilçesinde belediye başkan adayımız Sayın Oğuz Yantemur’dur. Sayın Yantemur; yıllarca eğitimci olarak aydınlık nesiller yetiştirmiş, şimdi de Susuz ilçemizdeki hemşerilerine bilgi ve tecrübe birikimini yansıtarak hizmet etmek istemektedir. Yantemur’un bu güzel isteği 30 Mart 2014’te Susuz halkı tarafından onaylanacak ve Yantemur belediye başkanı olacaktır.
Demokratik Sol Parti; doğruluğun ve dürüstlüğün sembolüdür. Adaylarımız da partimizin ilkeleri doğrultusunda doğru, dürüst ve güvenilir insanlardır. Her türlü olumsuzluğun yaşandığı ülkemizde Demokratik Sol Parti’ye ve onun belediye başkanlarına bugün, her günden daha çok ihtiyaç vardır. Adaylar bizden, karar yüce milletimizdendir” dedi. 
“AZATLI’DA DA BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ KAZANACAĞIZ”
DSP Genel Sekreteri Dr. Hasan Erçelebi, Niğde’nin Çiftlik ilçesi Azatlı beldesi belediye başkan adayı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Erçelebi, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 “Niğde ilimizin Çiftlik ilçesi Azatlı beldesi belediye başkan adayımız Sayın Mehmet Akpınar’dır. Sayın Akpınar, önceki yıllarda Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ndeki hizmetleriyle özellikle kırsal kesimin kalkınmasında büyük hizmetleri olmuş; çalışkan, değerli ve kamu hizmetlerinin nasıl ve ne şekilde yapılacağını bilen bir insandır. Sayın Akpınar, belediye meclisinde kendisiyle beraber olacak arkadaşlarıyla birlikte Azatlı beldemize büyük hizmetler yapacak, yaygın deyimle Azatlı’nın makus talihini yenecektir. Akpınar, 30 Mart 2014’te Azatlı halkının güveniyle belediye başkanı olduğunda Azatlı ile Ankara arasında köprü olacak. Halkın ihtiyaç duyduğu hizmetleri fazlasıyla getirecektir. Azatlı halkı, kendi içinden yetişmiş Mehmet Akpınar’ı belediye başkanı yapacaktır.
 
Mehmet Akpınar, memleketi Azatlı’ya hizmet için belediye başkanı olacaktır. Aday Demokratik Sol Parti’den, takdir yüce milletimizdendir”
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DİLARA TAMBOVA: “DSP İÇİN HER ZAMAN TEK KUTSAL CEMAAT HALK OLMUŞTUR”
DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova da, Eskişehir İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Türkiye’nin çok zor ve çetin bir seçim atmosferine girdiğini belirten Tambova, iktidar partisinin, devlet içinde gizliden yürüttüğü, bürokraside kadrolaşma yoluyla, muktedir yapan, hizmet hareketini yok etme çabasında olduğunu söyledi.
Demokratik bir hukuk devletinde görülemeyecek durumların yaşandığını söyleyen Tambova, “Bir ülkenin Başbakanı, kendi İçişleri Bakanlığı’na bağlı emniyet mensuplarını ve aynı zamanda Adalet Bakanlığı bünyesindeki savcılarını, devlet içinde çete oluşturmakla suçlamış ve kendisi de bir çete lideriymiş gibi, bürokratlarını adeta tehdit etmektedir. Oysa daha dün, kendisi gibi düşünmeyen herkesi düşman kabul edip, bu kadrolar sayesinde bertaraf ederken, onları birer kahraman ilan ettiğini de unutmuş gibi görünmektedir.” dedi.
Bütün bu kirli hesaplaşmalar yaşanırken muhalefet partilerinin sessiz kaldığını ifade eden Tambova, “İktidar partisi ile bu yanlışlıkların sorumluluğunu ve hatta suçunu paylaşması gereken, mecliste grubu bulunan muhalefet partileridir. Bu partilerin temsilcileri o mecliste, hiçbir şeyden habersiz, sırf koltuk sevdası için mi oturmaktadırlar? Burada en vahim olan ise, adına sol parti diyen CHP’nin, Atatürk çizgisinden tamamen uzaklaştırılıp, bizzat kendi temsilcileri tarafından, adeta kimliksizleştirilmesi operasyonudur.  Demokratik Sol Parti olarak, ülke siyaseti ve siyasetçileri ile ilgili, yaptığımız tespitlerin ne kadar isabetli olduğunu yaşayarak görmekteyiz.  Daha birkaç gün önce yaptığım açıklamalarda, Sayın Kılıçdaroğlu’nun ABD’ye giderek, bugün vereceği tavizleri, o günkü talihsiz açıklamalarıyla, bizzat itiraf etmiş olduğunu söylemiş ve bu günleri işaret etmiştim.
Ülkemizde ki bu kaos ortamından faydalanmaya çalışarak, iktidar partisi ile arasına mesafe koyan, dış güçlere ve bir kısım örgütlenmelere el açmak, bu ülkenin ana muhalefet liderine hiç yakışmamıştır. Kendi partisinden, belediye başkan adayı çıkarabilme basiretini bile gösterememiş, sağ partilerin geçmiş dönemlerde aday gösterdiği kişilerden, seçim başarısı umar hale gelmiştir.
CHP’nin bu ülkeyi yönetebilme yetisi bir yana, başkan adaylarını bile kontrolden yoksun, teslimiyetçi, gücünü halktan değil, güçten almaya çalışan, tam bir sağ parti zihniyetine büründüğünü söyleyen Tambova, “Atatürk devrimlerinden, sosyal düşünceden ve de halkçılık ilkesinden söz edebilmek CHP’nin haddine değildir. CHP, bu ülkenin sol oylarına talip olma cüretini, bundan böyle gösteremeyecektir.  Sonunda maskeler düşmüştür. Milletimiz iktidar partisinden sonra, sizlerin de gerçek yüzünüzü görecek, yerel yönetimlere aday gösterdiğiniz kişilerin ve onların yakınlarının, olduğu iddia edilen, bir takım usulsüzlükler de er geç ortaya çıkacaktır. Bakanlara getirdiğiniz, babadan oğula geçen yolsuzluk alışkanlığı eleştiriniz, bir gün size dönecek ve seçtirdiğiniz belediye başkanları, bu kenti saltanatlıkla mı yönetiyor sorusu ile karşı karşıya kalacaksınız. CHP’den seçilmiş kişiler, kendilerini sağlama alma konusunda ihtisaslaşmış, hatta yeri geldiğinde de AKP ile kucaklaşmaktan hiç çekinmemişlerdir.” dedi.
Türk halkının meclisteki bu temsili, bu iktidarı ve de bu muhalefeti asla hak etmediğini söyleyen Tambova, “AKP’yi cemaat gücüyle var olmakla itham eden CHP zihniyeti de, kurulduğundan bugüne, bir kısım cemiyetlere, bürokratlara ve sermayeye yaslanarak varlığını sürdürmüş, adında halk olsa bile halkçılıktan bihaber ömrünü geçirmiştir. Oysa Demokratik Sol Parti için her zaman, tek kutsal cemaat halk olmuştur. Sayın Ecevit’i yıllarca Fettullah’çı olmakla, bölücü olmakla suçlayıp yerden yere vuran bu zihniyet, bugüne gelindiğinde ise bazı cemaat yapılanmalardan medet uman ve ülkenin gerçek bölücüleriyle işbirliği içinde olan, karmaşık bir kurum haline gelmiştir.” dedi.
Gerçek Atatürk’çülere, solculara ve de halkçıları Demokratik Sol Parti’ye davet eden Tambova, “Gelin ülkemizi bu karanlık, kederli günlerden hep birlikte kurtaralım. Gayet açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz, Türkiye’nin tek ulusal sol partisi Demokratik Sol Parti’dir” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber