sanalbasin.com üyesidir

DOĞDUKTAN 3 GÜN SONRA TERK EDİLDİ

29 Aralık 2015
0 Haber Yorum

IĞDIR’DA DOĞUMUNDAN 3 GÜN SONRA TERK EDİLEN BEBEĞE, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SEMA RAMAZANOĞLU’NUN ADI VERİLDİ.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Serdar ÜNSAL / IĞDIR

Iğdır Devlet Hastanesinde doğumundan hemen sonra terk edilen üç günlük bebek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruma ve bakım altına alındı.

Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Adem Safa kaderine terk edilen kız bebeğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun adının verdiklerini açıkladı.

Annenin (L.K) bebeğini doğurduktan 3 gün sonra hastanede terk ederek ayrıldığını belirten Müdür Safa, bebeğin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu söyledi. Bebeği ileriki zamanlarda koruyucu anne veya evlat edinecek bir aileye verebileceklerini de açıklayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Adem Safa: “Iğdır devlet hastanesinde doğumdan sonra bir kız bebek bırakılarak terk edilmiştir. Hastane yetkilileri de bize teslim ettiler. Üç günlük olan bebeğin sağlığı iyidir. Kurum çalışanları çok iyi bakıyor. Bebeğe Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanımız Sema Ramazanoğlu’nun adının verdik. Bebeği ilk gün bakıcı annelerimizden birisinin anne  sütü ile besledik. Şimdi mama ile besliyoruz. Anne çocuğuna bakacak durumu olmadığını belirttiği için sosyal devlet olarak biz gerekeni yapağız. İleride koruyucu aileye veya evlat edinmek isteyen aileye bebeği vereceğiz. Bebeği hastaneye terk eden L.K isimli anne çocuğa bakacak durumum yok diyerek  bebeği hastanede bırakarak ayrılmış” dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber