sanalbasin.com üyesidir

DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!

21 Temmuz 2015
0 Haber Yorum

DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Tacettin DURMUŞ / KARS (KAGİZMANFM)

 

Digor Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Yayla Festivali’nde coşku yaşandı.

 

Demokratik Bölgeler Partisi’nin Kars’taki tek Belediyesi olan Digor Belediyesi tarafından organize edilen ve katılımın oldukça yüksek olduğu festivalde yerel sanatçılar ve Pınar Aydınlar da sahne aldı.

 

Özellikle Pınar Aydınlar’ın sahneye çıkması çoşkuyu artırdı. Yerel tiyatro grubunun oyunları ve Kocaköy Köy Gençliğinin ‘Tur’ isimli seyirlik oyunu da festival katılımcıları tarafından oldukça beğeni topladı.

 

Festivale, HDP Kars milletvekili Ayhan Bilgen, HDP Iğdır milletvekili Mehmet Emin Adıyaman’ın yanı sıra KESK’e bağlı sendika yöneticileri ve DBP’li yerel yöneticiler katıldı.

 

Festivalle ilgili görüşlerini aldığımız Digor Belediye Eş Başkanı Ekrem Bingül ‘Yayla Festivalinin daha önce başka adlar altında İlçede düzenlendiğini dolayısı ile bunun 6. Festival olduğunu, festivali Digor Belediyesi, DBP ve HDP İlçe Örgütlerinin yanı sıra İstanbul’da faaliyet yürüten Digor Kültür Platformu ve iş adamlarının desteği ile düzenlediklerini söyledi.

 

Festivali düzenledikleri yaylanın Digor halkı açısından özel bir anlamı olduğunu bu nedenle tercih ettiklerini, bir araya gelmek, eğlenmek, doğamıza, kültürümüze, tarihimize sahip çıkmak için yapıyoruz’ dedi.

 

Bu festivale katılımın öncekilere göre daha fazla ilgi gördüğünü, eksikliklerini gördükleri durumları ileriki festivallerde gidereceklerini de ifade eden Bingül ayrıca ‘Yeşil Yol’a Cudi’ye sahip çıkılması doğamızın tahrip edilmesine karşı Türk ve Kürt halkı olarak sahip çıkılması çağrısı yaptı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber