sanalbasin.com üyesidir

DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR

11 Temmuz 2014
0 Haber Yorum

DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Digor İlçesinde İlçesi’nde görev yapan Aile Hekimleri sağlık durumunu takip etmek zorunda kaldıkları ailelerin kontrollerini yapmak için yaylalara kadar gidiyorlar. Havaların ısınmasıyla birlikte Kars’ın Dumanlı Dağı Yaylası’na göç eden hamile kadınlara ve çocuklara gerekli aşılarını yapabilmek için 90 kilometre yol kat ediyorlar.

Halk Sağlığı bünyesinde görev yapan Aile hekimliği uygulaması kapsamında sorumlu oldukları bölgelerde hizmet verebilmek için hiçbir engel tanımıyor. Yayla bölgesinde kapı kapı gezerek çocuk, hamile, yaşlı demeden tek tek kontrollerini yapan sağlık çalışanları günde yaklaşık 7 saat yaylalarda görev yaptıkları görüldü.

Evde Bakım aracı şoförü Hemşire Onur Ömeroğlu, zahmetli bir yolculuğun ardından sağlıkçı arkadaşlarımızla birlikte bölgede rutin aşılarını yaptıklarını söyledi. İkametinden geçici süreliğine ayrılanlara sağlık hizmetlerini bulundukları yerlerde vermeye çalıştıklarını vurgulayan Ömeroğlu şunları söyledi “Bizim bölgemizde yaşayıp da geçici olarak yaylalara gidenlerin hizmetlerini veriyoruz. Dumanlı Dağ Yaylası’na giden çocuk ve hamilelerin aşılarını da bu şekilde yapıyoruz. Görevimiz neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Yeter ki bebeklerimiz ve anne adayları aşısız kalmasın. Kış aylarında bazı köylerin çamur deryasına dönen yollarında, yaz aylarında ise görüldüğü gibi uzak yerlere göç eden yaylacılarımız çoğalmaktadır. Onlara ulaşabilmek elbette sorun, ama biz görevimizin bilincindeyiz. ’dedi.

Sağlıkçıların bu çalışmaları karşısında memnun olan köylüler yaylalarına kadar gelerek sağlık dağıtan sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

(AP-BAS-S) GAZİ KARS (KHA)

 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber