Ana Sayfa > KARS

Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
27 Ocak 2019
Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Dün hava muhalefetiyle Ankara-Kars uçak seferinin iptal olması nedeniyle karayoluyla Kars’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman’ı havaalanı yolunda partililer ve Kars halkı davul zurna ile karşıladı.

CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras, meclis üyeleri ile birlikte seçim otobüsüne binen Taner Toraman uzun araç konvoyu eşliğinde şehri turu attıktan sonra Halk Eğitim Merkezi Salonunda partisinin düzenlediği aday tanıtım programına katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Mustafa Aras, “31 Mart yerel seçimlerinde Kars’ımızı layıkıyla belediye hizmetlerine kavuşturmak ve halkçı belediyeciliğin ilk adımını atmak için bugün burada bir araya geldik. Geçtiğimiz süre içerisinde Kars belediyecilik anlamında çok geri kalmıştır, halktan kopuk bir belediyecilik hizmetlerinin yürütülmesi hiçbir dönemde bu kadar yoğun ve yok sayılmamıştır. 1 Nisan sabahı Karslı hemşerilerimin Cumhuriyet Halk Partisinin belediyecilik anlayışıyla tanışmış olacaktır. Bu anlayışla şehrimizde hiç kimsenin ötekileştirilmediği, vatandaşına ve seçmenine hesap vermeyi onurlu bir görev kabul eden, kent hatlarını yandaşlara değil şehir halkıyla bölüştüren, yeşil alanları koruyan, kentimizi kültür ve sanat dünyasıyla buluşturan, birlikte yaşama kültürümüzü esas alan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkan Adaylarını bugün sizlere takdim etmekten onur ve gurur duyuyorum.” dedi.

Başkan Aras daha sonra Dağpınar Belediye Başkan Adayı Nurettin Artuğ, Arpaçay Belediye Başkan Adayı Enver Akkaya, Selim Belediye Başkan Adayı İlyas Barışkoç, Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Turgut Yurdakul, Susuz Belediye Başkan Adayı Oğuz Yantemur ve Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman’ı sahneye çağırarak basına ve kamuoyuna tanıttı.

Seçime 65 gün kaldığını hatırlatan Toraman, bu tarihi yolculuğun sonunda hep birlikte güzel Kars’ı zafere ulaştıracaklarına dikkat çekerek: “Bu yolculuğun sonunda kazanan Kars ve burada yaşayan hemşerilerimiz olacaktır. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm Cumhuriyet Halk Partililere, Kars İl Örgütümüze ve tüm İlçe Örgütlerimize, partimizin çok kıymetli Genel Merkez Yöneticilerimize ve çok değerli Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na en içten şükranlarımı sunuyorum. Bana bu süreçte destek olan çok kıymetli büyüklerime, dostlarıma, aileme ve yol arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.” edi.

Kars halkının 31 Mart 2019 günü sandık başına gittiklerinde kendilerine 3 soru sormalarını öneren Taner Toraman konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 65 gün sonra sandığa giderek Kars’ımızın belediye başkanını ve diğer kadrolarını seçmiş olacaksınız. O gün kendinize 3 soru sormanızı istiyorum.

Bu şehri gerçekten kim daha iyi yönetebilir?

Bu şehir daha iyi nasıl yönetilebilir?

Bu şehir nereden yönetilsin?

Sevgili Karslılar, bu sorulara sizlerin vereceği cevap seçimlerin ana eksenini belirleyeceği gibi, sadece kendinizi değil, çocuklarınızın, büyüklerinizin, akrabalarınızın arkadaşlarınızın, meslektaşlarınızın şehirde yaşayan tanıyıp tanımadığınız herkesin ama herkesin kaderini belirleyecek. Ben Kars Belediye Başkanlığına adayım. Çünkü; bu kentin geleceği için değişim zamanının geldiğini herkes gibi görüyorum. Kars için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini herkes gibi bende biliyorum.

Bu güzel çağdaş kentimizde hayat epeyce bir süredir akıl, sağduyu ve uzlaşmayı reddeden bir yönetim anlayışıyla ne yazıktır ki tam bir kaosa çevrildi. Bu kent içinde yaşayanların hayat kalitelerini mahveden bir kabusa dönüştürüldü. Doğası tahrip edildi. Kaynakları ne yazık ki hoyratça yağmalandı. İnsanları ne yazık ki hizmetsizliğe mahkûm edildi. Ayrıştırıldı ve kutuplaştırıldı.

Kars ne yazık ki bu yolla çağdaş, Atatürkçü,  demokratik, Cumhuriyet değerlerine bağlı ve kendine hayat bulan bir kent olamaz. Kars bu yolla mutlu olamaz. Kars günübirlik kararlarla yönetilemez. Bu şehir ancak yeni bir anlayışla, sosyal demokrat bir ekiple yönetilebilir. Hatırlarsanız 1884-1994 yılları arasında partimizin belediye başkanlığı dönemini: O yılların muhalefette olması ve kaynak azlığına rağmen alt yapıda, üst yapıda Kars Çayı’nın ıslahı ve sel önleme çalışmalarında, vatandaşlarımıza konutlar ve ilimizin ticari hayatına katkı sağlayan iş hanları ve yüzlerce iş yerinin yapılmasını bu yolla halkımıza sosyo ekonomik kalkınmada ciddi hizmetler yapıldı. Maalesef  1994 yılından bu tarafa taşınmazların yerlerine yenileri yapılmadan elden çıkarıldı. Yeniden umuda dönüştürmek için; Kars’ımızı bölgenin yaşanabilir kenti olması yolunda marka şehir olması için adayım.

Kars’ımızın ekonomisini büyütmek, iş olanakları yaratmak, gençlerimizin, kadınlarımızın yeniden umudu haline gelmek için adayım.

Cesaretimi bu kentin gençlerinden, kadınlarından, yaşlılarından ve tüm insanlardan alıyorum.

O insanların güzele ve iyiliğe duyduğu ihtiyaçtan alıyorum.

Ben siz değerli Karslı hemşehirlilerime inanıyorum.

Sizlere, gençlere, kadınlara, emekçilere, esnaflara, iş insanlarına ve her yaştan, her kökenden, her hayat tarzından hemşehirlilerime ve en çok da bu şehrin o güzel çocuklarına inanıyorum.

Umutsuzluğa kapılmış hemşehirlilerime sesleniyorum.

Umutsuzluğu içinizden atın, göreceksiniz birlikte inandığımız zaman kazanacağız.

Zafer Kars halkının olacaktır. Hep birlikte başaracağız.

Zaman zaman  söylenen “yerel ittifaklar yapılacak mı?” Değerli hemşehirlilerim  bizim ittifakımız tabanda seçmenin ta kendisidir.

İşte yukarıda söylemeye çalıştığım cesaretim tam da buradan geliyor.

  

Ben bu kentin sahipleri, işsizleri, esnafları, gençleri, öğrencileri, kadınları, erkekleri, çocukları, emeklileri, engellileri ve herkes 5 yıl sonra karşıma çıksınlar ve belediyeden hizmet alırken , kreşe çocuğunu verirken, haklarımızı kullanırken   hizmet aldığımızı hissettik desinler diye adayım.

Biz bunları birlikte başaracağız.

Planlarımız, projelerimiz ve vaatlerimizi nasıl yapacağımızı tek tek tüm Karslı hemşehirlilerimize anlatacağız.

Karsımızla ilgili plan ve projelerimizi 5 ana hedef üzerine oturtarak sizlere anlatacağız. Bu gün buradan ilan ediyorum.

 Kars’ın ulaşım, trafik ve park sorununu çözeceğiz.

Kentteki, kent yoksulluğu ile mücadele ederek pahalı yaşamı ucuz hale getireceğiz.

Kars’ta doğru kentsel planlama ile çevre ve imar sorunlarını çözeceğiz.

Kars’ın işsizlik sorununu çözmek için yeni ekonomik ve yaratıcı üretim politikaları ile Kars’ı çekim merkezi haline dönüştüreceğiz.

Kars’ta yaşam kalitesini yükseltmek için kültür sanat ve spor faaliyetlerini tüm şehrimize yayacağız.

Biz bunları nasıl yapacağız?

Biz bunları 5 temel anlayışla yapacağız.

Her şeyden önce bir kent anayasası ile, toplumsal uzlaşmayla uzun vadeli çalışacağımız yeni bir mutabakat belgesi ile.

Kente özen ve insana saygıyla.

Demokratik katılım ve ortak akılla.

Sürdürebilirlik ve ünovasyonla.

Yaşam kalitesi önceliğiyle.

Kıymetli konuklar, sevgili Karslılar belediyecilik insanı mutlu etme sanatıdır. Her ölçekteki kentte insanları mutlu etmeği kesinlikle başarırsınız, hiç kuşku duymayın.

Neden kent anayasası diyoruz?

Kıymetli hemşehirlilerim Kars ne yazık ki yolunu ve yörüngesini yitirdi, hikayesini yitirdi.

Kars’ta şuan da bir yol haritası yok. Kars nereye gidiyor, nereye gittiğini bilmiyor.

Bizim bir vizyona ihtiyacımız var, biz bu yüzden kent anayasası diyoruz. Kente ihanet edilmesin. Uzun vadeli stratejik kararlar ortak akılla ve mutabakatla alınsın. Dediğim dedik olmasın istiyoruz.

Kentin ortak iradesi her şeyin üstünde olsun istiyoruz.

Çocuklarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza güzel bir Kars hazırlayalım.

Kente özen ve insana saygıyla; Kars gibi tarihi ile, coğrafyası, kültürü ve ekonomisi ile bir çağdaş kenti yönetmek her şeyden çok ama çok önemlidir.

İnsana değer veren, ayrımcılık yapmaksızın tüm Karslılara herkese aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim olursa, bu kentin insanları kendini çok değerli bir yurttaş gibi hissederler. Kim olduğunun bir önemi yok. Ben demeyen, biz diyebilen, hepimiz diyebilen bir anlayış. Yönetime hakim olduğunda her birimiz kendimizi şehrin sahibi olarak hissedebiliriz.

Dostlarım;

Ailelere destek vermeyi vaat ediyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi, özellikle üniversiteli gençleri desteklemeyi vaat ediyorum.

Engellilere ve yaşlılara şefkat elini uzatacağız.

Yoksul insanlarımıza sonsuz sahip çıkmayı ve saygı göstermeyi vaat ediyorum.

Sosyal adaleti sağlamak için kentte yaşayan herkese adil, eşitlikçi fırsat sunmak, göreve geldiğimiz gün bu şehirde yaşayan herkese özgürlükçü ve eşit fırsatlar tanıyacağımızı bilmenizi istiyorum.

Neden demokratik ve ortak akıl diyoruz?

Çok değerli kavramlar bunlar, bizi hayata bağlayacak kavramlar bunlar, demokrat bir yönetim için ne yaptığınız kadar, nasıl yaptığınızda çok önemlidir.

Bu kente ve bu kentin insanlarına neyin yapılacağını tepeden inme bir şekilde dayatılıyorsa kent yönetiminde ne yazık ki demokrasi olmaz.

Biz Kars’a demokratik, katılımcı ortak akılla, temel felsefeyi bu şekilde kabul eden yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyoruz.

Bunun adı 21. yüzyıl yerel yöneyim anlayışıdır.

Bu anlayışla bu şehrimizi buluşturmak istiyoruz.

Kars’ın toplumsal, kültürel çeşitliğini rengarenk canlılığını koruyup, gelişmeye özen gösteren,  herkese hoşgörüyle bakan, birlikte tartışan,  birlikte karar alan, her sorunun tarafını masaya yatıran, birlikte yöneten bir anlayış vaat ediyoruz.

Çok kolay, başarabiliriz.

Kars’ımızı  sizlerle birlikte yönetmek boynumuzun borcudur.

Şeffaflığa, halka hesap vermeye vicdana, adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyoruz.

Bu kent yerel demokraside bir çok bölgeye göreceksiniz örnek olacak.bizim ruhumuz ve donanımlarımız buna hazırdır.

Demokratik katılım sayesinde farklılıkları bir zenginlik gören anlayışı sevgi diline dönüştürmeyi vaat ediyoruz.

Bu demokratik anlayış Kars’ımızın bütün mahallelerine inecek. Mahalle meclisleri kurulacak, mahallede muhtarlarla beraber birebir işin içine katılarak yerel demokrasiyi ve demokratik katılımcılığı desteklemeyi vaat ediyoruz.

Değerli dostlar;

Projeler kadar demokratik süreçlere sahip çıkmanın da başarmanın ve barış içinde huzurlu yaşamanın olmazsa olmazı olduğuna inanıyoruz.

Başkanın kişisel başarısından çok, Kars’ın sürdürülebilir başarısının buradan geçtiğine inanıyoruz.

Böyle bir kent göç veren olmaktan çıkarak göç alan ve büyüyen bir kent olacaktır.

Sürdürülebilirlik ve ünovasyonla, kentlerin rekabetçi olmadan ayakta kalmaları mümkün değildir. O yüzden yeni ekonomi ve özellikle katma değerli yeni alanlar bizim için öncelik olacak. Bu anlayışı örgütleyebilmek için teknolojik ofisler kuracağız.

Bu alanların yaratılmasına pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun bütün dünyada çok güzel örnekleri var ve bunları biliyoruz.

Kent enstitüsünü kurarak insan kaynağı yetiştirmenin ve girişimciliğin  destekçisi olacağız.

Çok kıymetli konuklar;

Yaşam kalitesini çok önemsiyoruz. İnsanlarımıza yerinde ve erişebilir hizmetleri üreteceğiz, insanlarımızı mutlu etmek en temel önceliğimiz olacaktır.

Sağlık, eğitim, sosyal yardım, kültür ve sanat hizmetlerini kentin çeşitli bölgelerine dağıtacağız.

Her yerde olacak, herkes bu hizmetlere kolayca ve adil bir şekilde ulaşacak.

Kentin merkezindeki standartları şehrin her yerine yayacağız.

Trafik kaosu bu kentin kaderi olamaz benim hemşehirlilerim gündelik hayatını zorlaştırıcı bir trafikte geçiremez. Her yere toplu ulaşım araçlarının girip çıkmasını ve vatandaşlarımıza güvenli, kaliteli ve sağlıklı ulaşım hizmetlerinin verilmesini sağlayacağız.

Kentin sıkışan araç ve park sorununu ortak akılla birlikte çözeceğiz.

Kadınların, çocukların, engellilerin ve her kesimden Karslının kendini özgür ve huzurlu hissettiği, seslerinin dinlendiği ve özellikle her zaman yanında hissedildiği bir yönetim vaat ediyoruz.

Çevrenin özellikle bu güzel şehrimizin çevresini ranta kurban edilmediği, demokrasi ve özgürlüklerin güvencesi olmasını, temel ilke olmayı kabul eden bir yönetim anlayışı vaat ediyoruz.

Biz Kars’taki kimsesizlerin kimsesi olabilen yoksula, fakire sahip çıkan, mazlumların dostu olan bir sosyal belediyeciliği vaat ediyoruz.

Kars’ta çalışan bütün emekçi kardeşlerime sesleniyorum. Hiç kimsenin işine ve ekmeğine dokunmayacağız, ancak bankamatik kartını aydan aya kullanarak çalışmadan çalışan gibi görünenler hariç.

Bunu buradan, herkes böyle bilsin.

Sayın genel başkanımızın açıklamalarıyla göreve geldiğimizde asgari ücreti 2200 TL olarak ödeyeceğiz.

Değerli dostlarım;

Bizim hayalimizdeki Kars ulaşılabilen, yürünebilen, koşulabilen, nefes alınabilen, bisikletle gezilebilen, mesire ve dinlenme alanları olabilen, modern çevre dostu, engellilerin dostu bir Kars.

Bizim hayalimizdeki  Kars, bu kentte yaşayan herkese mutlak fırsat eşitliği sağlayabilen  Kars.

Bizim hayalimizdeki Kars, sadece insanlara değil, sokak hayvanlarına ve doğal yaşama da özen gösteren Kars.

Bizim hayalimizdeki Kars, bölgede bir marka kent için bir turizm merkezi, girişimci dostu ve güvenli yatırım ortamına sahip çıkılan bir Kars.

Bu ülkenin kurucu değerlerine, kültürüne, kutsallarına saygı duyan, geçmişiyle barışık geleceğimize umutla bakan, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanet ettiği Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkan bir anlayış vaat ediyoruz.

Biz bu kentin kaderini, bu kentte yaşayan insanlara: yani Karslıyım diyenlere sevgiyle, kardeşçe bir arada birlikte üreterek yaşama anlayışını vaat ediyoruz.

Biz bu hayali gerçekleştirmek için ekip olarak adayız. Diyoruz ki bu hayal mümkün.

Biliyoruz ki Kars’ı kat kat ileri taşımak mümkün, bu kenti mutluluk ve hoşgörü kenti yapmak mümkün.

Hep birlikte bunu başarabiliriz.

Biz Kars’ın Karslının adayıyız. Biz kazandığımız zaman Karslı ve ülkemiz kazanacak.

Biz kazandığımız zaman yerel irade, ortak akıl, katılımcı demokrasi kazanacak.

Bu yolculuğun kazananı açıkçası sizler olacaksınız.

Sevgili gençler; umudumuz sizlersiniz, sizleri yanımızda istiyoruz. Kol kola gezeceğiz Kars’ımızı yürüyerek gezeceğiz ve göreceksiniz siz gençler kazanacaksınız.

Bu günden itibaren Kars’taki tüm gençlerimizi kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum.

Umudu ve geleceği hep birlikte inşa edelim.

Değerli hanımefendiler Kars tamamen kadın dostu bir kent olacak, kadınlarımız için Kars güvenli bir kent haline gelecek. Kars’ın geleceğini kadınlarımız tasarlayacak. Kadınlarımız ayağa kalkacak, kadınlarımız yürüyecek ve kadınlarla kazanacağız.

Bu yolun sonunda asıl kazanacak sizler olacaksınız. Çünkü kadınların emeğine, inancına ve değiştirici gücüne inanıyoruz.

Sizinle kazanacağız tüm Karslı hemşerilerim. Kimseyi ayırmayan, herkesin sesine kulak veren, herkesi dinleyen, ortak akılla herkesin ortak menfaatlerine çözüm üreten ve kesinlikle sizlere değer veren, emanetinize, kaynaklarınıza sahip çıkan, israfa son veren bir yönetim inşa edeceğiz.

Bu şehirde ortak yaşamı yeniden hayata geçirmeye sözümüz var ve göreceksiniz seçen kadar seçmeyeninde yönettiği bir Kars için sözümüz var. Çok ama çok çalışacağız.

Kazanacağız, hep birlikte bütün Karslılar, yol arkadaşlarım, gençler, kadınlar birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.

Ve son olarak diyorum ki martın sonu bahar, martın sonu bahar olacak, dertlere derman olacağız.”

Konuşmalardan sonra Halk Eğitim Müdürlüğünden Seçim Bürosuna kadar yürüyen CHP’liler, Seçim Bürosunun açılışını yaptı. Aras, kestiği kurdelenin bir parçasını Toraman’a hediye ederken, Toraman ise hediye aldığı bu kurdeleyi 1 Nisan itibariyle Belediye Başkanlık mühürü ile Kars halkına hediye edeceğini söyledi.

chp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(1).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(19).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(7).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(4).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(16).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(15).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(14).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(11).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(12).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(8).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(5).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(9).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(18).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(6).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(21).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(22).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(3).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(17).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(10).jpgchp,-kars’ta-aday-tanitim-toplantisinda-bir-araya-geldi-(2).jpgFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
AK Parti Kars'ta adayını çekti19 Şubat 2019
Erzurumlu Asker Afrin'de Şehit Düştü18 Şubat 2019
AK Parti’nin Kars Belediye ve İl Genel Meclisi Adayları Belli Oldu18 Şubat 2019
Kars'ta 2018 yılında aranan 561 şahıs yakalandı18 Şubat 2019
Kars’ta eğitimcilerin gündemi 3600 ek gösterge18 Şubat 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Şubat 2019
Tüm tarımsal ve hayvansal kayıtlar tek ekranda17 Şubat 2019
Yunus Kılıç konferans verdi16 Şubat 2019
Kars ve Kağızman'da PKK/KCK operasyonu: 9 gözaltı16 Şubat 2019
Kars'ta uyuşturucu yakalandı16 Şubat 2019
Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatına 15 dost ve müttefik ülke katıldı16 Şubat 2019
Paşa'dan Vali Öksüz'e ziyaret16 Şubat 2019
Balcı, KAI Federasyonunu ziyaret etti14 Şubat 2019
AK Partide neler oluyor Kars Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti,13 Şubat 2019
AK Parti Kağızman İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri belli oldu,13 Şubat 2019
Kars’ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi13 Şubat 2019
2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda bin 112 kişi mercek altında12 Şubat 2019
Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar12 Şubat 2019
Kars’ta kombi hırsızları yakalandı12 Şubat 2019
Kars’ta yolcu midibüsü ile TIR çarpıştı: 20 yaralı11 Şubat 2019
Kars’ta Şüpheli Ölüm11 Şubat 2019
Karslı sporcumuz Tuğba Toptaş Balkan Şampiyonu oldu11 Şubat 2019
Kars’ın hemşehri profili açıklandı11 Şubat 2019
Kars polisi “can vermeden kan verdi”11 Şubat 2019
Kars belediye başkan adayları ‘Vahdet” fotoğrafı çektirdi11 Şubat 2019
Yunus Kılıç, CNN TÜRK ekranlarında yeni hal yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu10 Şubat 2019
Kars’ta HDP çok hızlı: üçüncü seçim bürosu açıldı10 Şubat 2019
Cumhur İttifakı'ndan Kars’a yeni formül10 Şubat 2019
Kars’ta okul çevreleri denetlendi09 Şubat 2019
Yunus Kılıç, HAL Yasasını Değerlendirecek09 Şubat 2019
Kars merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu09 Şubat 2019
Sefer Özabay: “Sigarayı bırakmak için 9 Şubat bir dönüm noktası olsun”09 Şubat 2019
Haydi Çocuklar Camiye Ödül Töreni Yapıldı09 Şubat 2019
Sürücüler dikkat! Kars’ta görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü08 Şubat 2019
Çıldır Gölü dikkatleri üzerine çekiyor08 Şubat 2019
Kars’ta ihraç edilenler geri alındı,07 Şubat 2019
Kars'ta 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Olacak07 Şubat 2019
Kars’ta Trafik Kazası : 1 Yaralı07 Şubat 2019
Kars'ta aracında ölü bulunan İbrahim Ömeroğlu toprağa verildi06 Şubat 2019
Kars’ta verimlilik eğitimi verildi06 Şubat 2019
Genel Sekreter Alpaslan Yüce Ameliyat Oldu05 Şubat 2019
“Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun”04 Şubat 2019
Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu04 Şubat 2019
Kars’ta yarıyıl tatili bitti04 Şubat 2019
2018 - 2023 Stratejik Planı ilgi görüyor04 Şubat 2019
Karslı sporcudan bir başarı daha04 Şubat 2019
Kars'ta Feci Trafik Kazası03 Şubat 2019
Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi03 Şubat 2019
15 tatili ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Sömestr tatili uzayacak mı?03 Şubat 2019
Kuraklık sigortası müracaatları 15 Şubat’a uzatıldı03 Şubat 2019
Sonunda Kars’ta göç durdu!01 Şubat 2019
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Kısa Film Yarışması01 Şubat 2019
Tuncay Mutluer’den Ayhan Bilgen’e yanıt: “Biz gerçekleri söylüyoruz”01 Şubat 2019
Kars’ta Yaya Önceliği Bilinci oluşturuluyor31 Ocak 2019
Kars'ta Silahla Oynarken Kendini Vuran Şahıs Öldü31 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Hudut Karakollarını ziyaret etti31 Ocak 2019
Kars'ta “Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kameraya Aldım Projesi” sona erdi31 Ocak 2019
Işıl Park Hotel ünlü sanatçılarla sezona “merhaba” dedi30 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Biz bu Belediyeyi takipsizlikten, ilgisizlikten ve sahipsizlikten kurtaracağız”30 Ocak 2019
Kars'ta 9 yıl cezası olan 4 şahıs yakalandı30 Ocak 2019
2019 yılı bireysel sulama hibe başvuruları başladı30 Ocak 2019
Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, örnek polis memurunu ödüllendirdi30 Ocak 2019
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, projelerini ve kaynaklarını açıkladı,30 Ocak 2019
Kazım Karabekir Paşa Vefatının 71. Yılında Kars'ta Anıldı27 Ocak 2019
Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterini Arıyor27 Ocak 2019
Kars'ta Genç Kız Kendini Astı!27 Ocak 2019
MHP Kars Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı27 Ocak 2019
Kars'ta hava ulaşımına sis engeli27 Ocak 2019
Mehmet Tunahan Akbaş, Kars’ı temsil etti27 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Rehabilitasyona ihtiyacı olan öğrencilerimiz özel ilgi bekliyor”25 Ocak 2019
HDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Şevin Alaca: Kars’ta kayyum atanmayacaktır25 Ocak 2019
AK Parti il ve ilçe belediye başkan adayları Karslıların karşısına çıktı24 Ocak 2019
Elinde torpil patlayan çocuk yaralandı24 Ocak 2019
Kars’ta kaçak içki operasyonu24 Ocak 2019
Kars’a uyuşturucu sokmak isteyenler yakalandı24 Ocak 2019
Ak Parti Kars ilçe belediye başkan adayları belli oldu,23 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ın çevre sorunlarına neşter vurdu,23 Ocak 2019
Kars’ta ayakkabı hırsızları yakalandı23 Ocak 2019
Kars Harakani Havalimanı 68 Personel Alacak23 Ocak 2019
Kars'ta Kablo Hırsızları Yakalandı23 Ocak 2019
Kars'ta 2019'un İlk Koordinasyonu Toplandı23 Ocak 2019
Katerina Köşkünü kurtaran Vali tarihe geçer23 Ocak 2019
Kars'ın köylerinde çiftçi eğitim toplantıları başladı23 Ocak 2019
Kars’ta dolmuş şoförü bıçaklandı23 Ocak 2019
KAÜ'de birim amirleri toplandı23 Ocak 2019
Komutanlardan Kars Valisi Türker Öksüz’e ziyaret23 Ocak 2019
Kars'ta 16 Yaşındaki Liseli Kız Okul Önünde Kaçırıldı21 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz'den Kara Yanvar Mesajı20 Ocak 2019
Kars’ta ‘Etkili İletişim Becerileri’ semineri düzenlendi20 Ocak 2019
Muhtar adaylarına YSK’dan seçim yasağı20 Ocak 2019
Harakani Havalimanı'nın Müdürü Değişti18 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, karne gününde Kars’ın karnesini açıkladı18 Ocak 2019
Kars'ta trafik kazası: 1 ölü, 1 ağır 3 yaralı18 Ocak 2019
Başkan Yıldırım: “Beylerbeyi Sarayı Müze olsun”18 Ocak 2019
Kars’ta fuhuş operasyonu: 27 kişi gözaltına alındı18 Ocak 2019
28 Şubat’a kadar ödeyene gecikme faizi yok18 Ocak 2019
Vali Türker Öksüz, Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti18 Ocak 2019
Çetin Nazik’le ev sohbetleri16 Ocak 2019
Boğatepe Köyü, Valisini Ağırladı16 Ocak 2019
Naif Alibeyoğlu DSP’den Kars Belediye Başkan Adayı oldu,16 Ocak 2019
'Kars´ın 1960'dan 1980'e kadar olan yılları kitap oldu16 Ocak 2019
CHP'nin Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman Oldu,16 Ocak 2019
Kars'ta 14 Köye Ulaşılamıyor16 Ocak 2019
AK Parti Selim'de İstifa!16 Ocak 2019
Resmi Gazete’de yayımlandı: Son tarih 19 Şubat16 Ocak 2019
İçişleri Bakanlığı duyurdu: son gün yarın!16 Ocak 2019
2018’in şiddet haritası yayınlandı, Kars bölgede 3’ncü!16 Ocak 2019
Kars’ta kar ve tipiden dolayı kapanan köy yollarında yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor16 Ocak 2019
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın öğrencilerle buluştu16 Ocak 2019
Kars Eğitim Bir-Sen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı14 Ocak 2019
Kars’ta Okullararası Yıldız Hentbol müsabakaları14 Ocak 2019
Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Çalıştaya katıldı14 Ocak 2019
Kars'ta çatılardan sarkan buz sarkıtlarına dikkat edilmeli14 Ocak 2019
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı14 Ocak 2019
Arslan ve Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Gününü kutladı10 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Bir tek uyuşturucu vakasına dahi tahammül edemeyiz”10 Ocak 2019
KAÜ Rektörü Kapu, öğrencilerin sorunlarını diledi10 Ocak 2019
Kars’ta 13 tesis hizmete girdi10 Ocak 2019
Başkan Yıldırım'dan, Şehit ve Gaziler Derneğine destek ziyareti10 Ocak 2019
Kars’ın içme suyu sorunu kronikleşti,10 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarladılar09 Ocak 2019
Kars'ta eğitime kar engeli! Kars'ta yarın okullar tatil mi?08 Ocak 2019
Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı08 Ocak 2019
Erkan Koçali’nin Arpaçay Meydanına yaptırdığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı açıldı08 Ocak 2019
Tarım ve Orman Kars İl Müdürlüğünde “Sıfır Atık” uygulaması08 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Bir şehir yönetimi sadece siyasetçilerle olmaz”08 Ocak 2019
Cevriye Tatış Ortaokulu Basketbol’da il birincisi oldu08 Ocak 2019
Yem bitkisi destekleme icmalleri askıya çıktı08 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Önce farkında olmamız lazım”08 Ocak 2019
YSK, Kars’ta da seçmeni tek tek bilgilendiriyor08 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu: “Kars’ın gençleri sportif anlamda ciddi potansiyele sahiptir”06 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu, Harakani Türbesini ziyaret etti05 Ocak 2019
SERKA, 33 Milyon mali destek sağlayacak05 Ocak 2019
Ahmet Koca: 40 bin 917 gazimizi hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçirdik05 Ocak 2019
Iğdır'da askeri araç devrildi: 1 yaralı04 Ocak 2019
Kars’ta telefon kabloları kesildi04 Ocak 2019
Kars’ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı04 Ocak 2019
Taş ve Akıl: “Hiçbir amatör maçta şiddet görmek istemiyoruz”04 Ocak 2019
Kars - Ani Antik Kenti arası yolcu taşımacılığı saatleri değişti03 Ocak 2019
Kars’ta Fırında Yangın03 Ocak 2019
AK Parti Kars İlçe Belediye Başkan Adayları İçin Kritik Tarih03 Ocak 2019
Kars'ta Kaçak İçki ve Uyuşturucu Operasyonu03 Ocak 2019
SERKA, Çinli sosyal medya fenomenlerini ağırladı03 Ocak 2019
YPG/PKK'ya aralıkta ağır darbe03 Ocak 2019
Kars’ta valinin adıyla dolandırıcılık uyarısı03 Ocak 2019
Türkiye’nin en büyük kardan heykelleri Sarıkamış Şehitleri için yapıldı03 Ocak 2019
Kars'ta Cinsel ve Üreme Sağlığı Eğitimleri devam ediyor03 Ocak 2019
Kars’ta soba zehirlenmesi: 2 yaralı03 Ocak 2019
Kars’ta göçmen çocuklara kışlık yardım yapıldı03 Ocak 2019
Ülke genelinde olduğu gibi, Kars’ta da tahıl üretimi azaldı03 Ocak 2019
Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak31 Aralık 2018
İki hastane arasında koordinasyon sağlanırsa il dışı sevkler en aza inecek31 Aralık 2018
Yasin Aşkın Yıldırım, güven tazeledi29 Aralık 2018
Kars’ta komandolar sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere uğurlandı29 Aralık 2018
Kars’ta 54 köy yolu ulaşıma kapandı27 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz: "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin Kümbetli Köyüne hiçbir zararı olmayacak"27 Aralık 2018
Tuğgeneral Kırış'tan Vali Öksüz'e ziyaret!27 Aralık 2018
KAÜ'de 20 bin TL'lik hizmet ücretsiz yapılıyor27 Aralık 2018
Kars'ta KYK öğrencileri sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı27 Aralık 2018
Sedanur Davasının Nakli İstendi26 Aralık 2018
Kars AFAD, 2018 yılı faaliyetlerini açıkladı,26 Aralık 2018
Kars’ta FETÖ operasyonu sürüyor: 7 asker gözaltına alındı26 Aralık 2018
Kars’ta HIV virüsüne rastlanıldı26 Aralık 2018
Asgari Ücret 2019 - Asgari Ücret Ne Kadar? (2019-2018)26 Aralık 2018
Kars’ta, CİMER’e başvuru sayısı 2018 yılında 3 bini aştı26 Aralık 2018
Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kura töreninde eşlik etti26 Aralık 2018
Kars'ta Ülkücüler Hilal Kete Gecesinde Eğlendiler24 Aralık 2018
Kars’a yeni yıl hediyeleri geliyor24 Aralık 2018
Ebubekir Keleş: “Vatanımız için her koşulda çalışmalıyız”24 Aralık 2018
Ahmet Arslan, dedikodulara son noktayı koydu22 Aralık 2018
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: "Terör örgütünün ülke sınırındaki varlığı 700'ler civarına düştü"22 Aralık 2018
İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya Oldu21 Aralık 2018
YSK seçim yasaklarını açıkladı21 Aralık 2018
Kars'ta Genç Çiftçi projesi meyvelerini veriyor21 Aralık 2018
Kars’ta 207 bin TL’lik malzeme çalan şahıslar yakalandı21 Aralık 2018
Kars’ın ‘Çocuk Gelin’ haritası21 Aralık 2018
Tarımsal kredilerin yeniden vadelendirilmesi köylünün yüzünü güldürüyor20 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, kurs atölyelerini inceledi20 Aralık 2018
Orhan Miroğlu: “Erdoğan, dünyanın bir numaralı küresel lideridir”20 Aralık 2018
Kars'ta 'Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu' Dönemi Başladı20 Aralık 2018
Kars Valisinden Farkındalık Oluşturan Uygulama20 Aralık 2018
Kars'ta Sisten Kaybolan 3 Kişiyi AFAD Buldu19 Aralık 2018
HDP Kars Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen Oldu19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz görüşmesini yaptı, Pazar günleri sıcak ekmek çıkacak!19 Aralık 2018
Çetin Nazik: “Eleştirilere cevap vermeyeceğim”19 Aralık 2018
Kars'ta İmam Hatip Okulları yarışıyor19 Aralık 2018
DSİ 24. Bölge Müdürü Dündar, Gazetecileri ziyaret etti19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, göçmen çocuklarla buluştu19 Aralık 2018
İŞKUR’da (TYP) izdihamı20 Aralık 2018
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden FETÖ soruşturmalarına ilişkin açıklama18 Aralık 2018
Kars’ta ulaşıma sis engeli18 Aralık 2018
Karslılar, Türkmen Şöleni düzenledi18 Aralık 2018
Kars Ülkü Ocaklarından Geleneksel Hilal Kete Gecesi18 Aralık 2018
Ahmet Arslan’dan meslektaşlarına plaket!16 Aralık 2018
Kars’ta aranan 7 şahıs yakalandı16 Aralık 2018
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik Kars’a geldi16 Aralık 2018
AK Parti Kars Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan isimler12 Aralık 2018
Kars’ta Aras Havzası Yönetim Heyeti toplantısı yapıldı12 Aralık 2018
Kars Barajını besleyen Kars Çayı üzerinde arıtma tesisi yapılacak12 Aralık 2018
Kars Özel İdare ekibi müdahale ediyor12 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, sınıfa girip ders dinledi12 Aralık 2018
Kars polisi bin kitabı dağıttı12 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars’ın yüz akını yerinde inceledi12 Aralık 2018
Kars’ta İnsan Hakları Günü kutlandı10 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Taşıma ve Servis Şoförleri ile bir araya geldi10 Aralık 2018
Kars’ta İZDES toplantısı yapıldı10 Aralık 2018
Kars'ta Turizm İstişare Toplantısı yapıldı10 Aralık 2018
Kars’ı köpek sürüsü bastı10 Aralık 2018
2018 yılı ÇKS başvuruları için son gün 31 Aralık10 Aralık 2018
Neden Kars’tan yüzme şampiyonları çıkmasın!10 Aralık 2018
TYSD’nin öğrencilere destekleri sürüyor10 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, çocuklarla birlikte Kazım Karabekir Kışlasını ziyaret etti10 Aralık 2018
Kars polisi muhtarları bilgilendirdi10 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars Belediye Başkan Adayını açıkladı06 Aralık 2018
Terörün hedefi Türk ekonomisi06 Aralık 2018
Karslılar güne sisli başladı06 Aralık 2018
AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı belli oldu05 Aralık 2018
MHP Kars Merkez İlçe Başkanlığına Uğur Boy atandı05 Aralık 2018
Vali Öksüz'den Dünya Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2018
Kars’ta engelsiz resim sergisi açıldı03 Aralık 2018
yasak avcılara ceza!03 Aralık 2018
MHP Kars İl Belediye Başkan Adayı belli oldu01 Aralık 2018
Kars’ta top atışı yapılacak30 Kasım 2018
Elektrik faturaları neden ikiye katlandı30 Kasım 2018
Mülteci kadınlar için 'güçlü anneler, güçlü çocuklar' semineri30 Kasım 2018
Kağızman’da Bakkal Amca tiyatrosunda yerli üretim logosu tanıtıldı29 Kasım 2018
KAÜ’de ilk resmi devir teslim töreni gerçekleşti29 Kasım 2018
Kars'ta kablo hırsızları cezaevinde!29 Kasım 2018
“Kars Balı” tescil belgesini aldı29 Kasım 2018
Kars'ın da aralarında olduğu fezleke Meclis'te!29 Kasım 2018
Kars’ta öğrenci servisi buzlu yolda kaza yaptı28 Kasım 2018
Kars Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı28 Kasım 2018
Vali Öksüz Trafik Kazası Geçiren Öğrencileri Ziyaret Etti28 Kasım 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, muhtarları dinledi28 Kasım 2018
Kars’ta 5 asker, FETÖ’den gözaltında!28 Kasım 2018
HDP Kars eski Milletvekili Mülkiye Birtane'ye gözaltı kararı26 Kasım 2018
Ahmet Arslan Başkan'a eşlik etti24 Kasım 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, yatırımları yerinde inceledi,24 Kasım 2018
Kars Polisi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı24 Kasım 2018
Gökhan Altun: “Öğretmenlik mesleğinin hammadesi insandır”24 Kasım 2018
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele farkındalık çalışmaları devam ediyor23 Kasım 2018
Kars balı coğrafi işaret aldı23 Kasım 2018
Kafkas Üniversitesi Rektörü belli oldu23 Kasım 2018
Kars eski devlet hastanesi yıkılıyor,23 Kasım 2018
Kars'ta Sınırı Aşan Cezayı Yiyor!22 Kasım 2018
Kars'ta Telefon Dolandırıcılığı,22 Kasım 2018
Kafkas Üniversite Rektörlüğü İçin 6 Aday YÖK’e Çağrıldı22 Kasım 2018
Kars KOSGEB 67 Girişimciye İş Kurdurdu22 Kasım 2018

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH