Çıldır Gölü’nde yüzerek dua ettiler

03 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleri ve Kars Valiliği’nin destekleriyle Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleriyle yaz turizmine açılan Çıldır Gölü vatandaşların akınına uğradı.

,
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleri ve Kars Valiliği’nin destekleriyle Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleriyle yaz turizmine açılan Çıldır Gölü vatandaşların akınına uğradı.
Kütük Ev Mevkii’nde oluşturulan mesire alanına gelen vatandaşlar bir yandan piknik yaptı, bir yandan gölün birbirinden güzel görüntülerine eşlik etti diğer yandan da gölde yüzerek ömürlerinde ilk defa karşılaştıkları bu eşsiz güzelliklerle iç içe olmanın mutluluğunu yaşadılar.
Yelken ve kano yarışlarının da yapıldığı göle gelen Karslılar ömürlerinde ilk defa gölde bu tür etkinliklerin yapıldığını söylediler. Bunun kutlamak için vatandaşlardan bazıları da göle girerek yüzdü. 50-70 arası yaşlardaki Gürsel Kazak, Kemal Demirci, Çetin Kaygusuz, Kerem Demir, Mansur Çırak ve Hasan Şimşek gölde yüzerek bu imkanları vatandaşların hizmetine sunan Ulaştırma, denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kars Valisi Rahmi Doğan’ı dua yağmuruna tuttular. Vatandaşlar, “Allah valiyi başımızdan eksik etmesin. Böyle valiyi Allah her zaman var etsin. Allah böyle valinin çocuklarını ve kendisini her zaman saklasın. Vali Kars’a en güzel şeyleri getirdi. Kars, Kars olalı böyle bir vali görmemişti. Allah işini rast getirsin. Allah bakanımız sayın Ahmet Arslan’a, Valimiz sayın Rahmi Doğan’ın Allah işini gücünü rast getirsin. Bu hizmetlerin daha da iyisini bekliyoruz. Allah bütün devlet büyüklerimizden razı olsun. Bu güzellikleri bizlerz için yapmışlar. Geç olmuş ama temiz olmuş. Allah razı olsun.” dediler.
Yüzen vatandaşlar kumsalı olmadığı için koltuğa benzeyen doğal taşlarda güneşlendiler ardından da mangal yakıp piknik yaptılar.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI - BEDİR ALTUNOK / SUAT İNCEDERE
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber