Ana Sayfa > ARDAHAN

Çıldır 3. Altın At Uluslararası Kış Şöleni
09 Şubat 2015
Çıldır 3. Altın At Uluslararası Kış Şöleni
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Ardahan Çıldır İlçesinde donmuş Çıldır Gölü üzerinde düzenlenen 3. Altın At Kış Festivali 7 Şubat 2015 Cumartesi günü yapıldı.
Festivalde beyaza bürünmüş Çıldır Gölü üzerinde renkli sahneler yaşandı.  Çıldır, Arpaçay, Selim ilçeleri ve civar köylerinden yoğun katılım olduğu gözlendi.
Şölen Kök Börü oyunu ile başladı. Kök Börü oyunu at üzerinde oynanan bir oyun. İki takımın atlıları bir hayvan postunu rakip takıma kaptırmadan daire şeklinde yapılan bir kaleye atarak sayı kazanıyorlar. Festivalde oynanan Kök Börü oyunu Ardahan Takımı ile Kuzey Afganistan’dan gelip Van Erciş’e yerleşmiş bulunan Ulupamir Köyü takımları arasında oynandı. Bu oyundan sonra Cirit oyunları oynandı.
Şölene Ardahan ve Kars ilçeleri köylerinden katılan yarışçıların yanı sıra, Kayseri’den Atlı Okçular, İran’dan Atlı Okçular,  Van Erciş’te yerleşik yaşayan Kırgız Ulu Pamir köyü Kök Börü ekibi katıldı
Şölende Rahvan At Yarışları, Atlı Kızak Yarışları, Atlı Okçuluk Yarışı yapıldı. Ayrıca Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün genç güreşçilerinin güreş gösterisi, Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi, donmuş  göl üzerinde buz pateni gösterisi ve donmuş gölden, önceden atılan ağlar ile balık avı yapıldı.
Atlı Okçulukta Yaşanan Kazada Yaralanan At
Festivalde Atlı Okçuluk Gösterisi sırasında küçük bir kaza yaşandı.  Kayseri’den gelen atlı okçular Cirit oyunlarına katılan atlardan birer tane seçerek at üzerinde ok atma yarışı yaptılar. Yarışta Ahmet Turan Durak’ın bindiği Selim  Hasbey köyünden Sefa Boz’a ait at yarış güzergahı kenarına dizilen çubuklardan birinin ön ayakları arasından göğsüne saplanması sonucu yaralandı. Yaralı at göğsüne saplanan çubuk ile önce gazetecilerin ve fotoğraf çeken grup içine yöneldi, buradan kimseye çarpmadan kıl payı kurtulan at buz pisti üzerine doğru giderken Ahmet Turan Durak atı buz pistine sokmadan kenara yöneltti. Bindiği atın yaralandığını fark etmeyen Durak, atı sürüp yarışa devam etmek istedi. Pistin diğer tarafındaki izleyicilerden Göldalı Köylü İsmail Kara atın yaralandığını söyleyip Ahmet Turan Durak’ın önüne çıkıp durdurdu.  Atı durdurup inen Durak, üzerindeki montun ceplerini yırtarak atın yarasına tampon yaptı. Durak ve ekip arkadaşları ile at sahipleri arasında kısa bir tartışma yaşandı. Atın kan kaybetmesi sinirlerin gerilmesine neden oldu. Veterinerin geç  gelmesi ve hazırda bekletilmemesi  tepki çekti. Yaklaşık 1 saat sonra gelen veteriner atın yarasına müdahale edip serom taktı. Yarışlar kaldığı yerden devam etti.
Yarışların tamamlanmasından sonra Davul-zurna eşliğinde halaylar çekildi. İsteyenler kızaklarla göl üzerinde tur attılar.
Göl üzerine 4 tonluk traktör ile çıktı
Bu arada bir vatandaşın 4 tonluk traktör ile göl üzerinde tur attığı ve dairesel bir sürüşle gösteri yaptığı görüldü. Bir süre döl üzerinde traktörü ile gösteri yapan kişi görevli jandarmaların uyarısıyla göl üzerinden çıkarıldı.
Şölene Vali Ahmet Deniz, Iğdır Valisi Davut Haner, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ramazan Korkmaz, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, Türkiye Geleneksel spor Dalları Federasyonu (TGSDF) Başkanı ve ARÜ İBEF Dekanı Prof.Dr. Alpaslan Ceylan, Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şölende, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Rektör Korkmaz, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu birer konuşma yaptılar.
Çıldır Gölü’nün turizm amaçlı önemli bir potansiyel olduğunu ifade eden Ardahan Valisi Sayın Ahmet Deniz; “Ülkemizin bu büyüklükteki gölü bizim için çok önemli bir değerdir. Çıldır Gölü, 124 kilometrekare alana sahip, yaklaşık 50 santim kalınlığında donan ender yerlerden birisidir. Bu gün burada etkinliği yapmamızdaki tek neden ve tek amaç bu değeri sadece Türkiye’ye değil, bütün dünyaya duyurmaktır, tanıtmaktır. İnşallah bunlarla başarmış olacağız” diye konuştu.
Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr Orhan Atalay da, yapılan şölenin Çıldır Gölü’nün tanıtımı ve turizme yakınlaşması açısından önemli olduğunu söyledi.
Atalay; “Şimdi esasında ise şu noktadan bakmakta fayda var. Öyle düşünüyorum ki, Cenab-ı Allah bütün kâinatı, kâinatın içerisinde de Dünya’yı ve dünyanın da her tarafında ayrı bir güzellikte ve özellikte yaratmış çünkü yaratılmışların her birinin Allah’ın ilim ve kudretinin bir boyutunu yansıttığına inanıyoruz. Biz Müslümanlar olarak insan olarak görüyoruz bunu. Önemli olan insanların bu düzeni bu kudreti kudretin tecellisini keşfetmemiz..
Ben geçen Ardahan kongremize de gelirken Gençlik Spor Bakanımıza söyledim. Zamanında altyapısıyla projesiyle planıyla memleketi iyi düşünülebilinseydi faraza yazın ak denizde ege de turist yoğunluğunu biz memleketin 12 ayında her tarafında tutma imkânını elde edebilirdik.
Yani yazın Antalya hangi insan popülasyonunu taşıyorsa hangi imkâna sahip ise, Ardahan da kışın aynı imkânı taşıyabilir. Aynı popülasyonu buraya getirebilir aynı cazibeye sahip olabilir. Çünkü Memleketin doğusu ayrı güzel, batısı ayrı güzel, kışı ayrı güzel, yazı ayrı güzel.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise konuşmasında; “Ardahan Valiliğimizin Belediyemizin, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünün, Çıldır Kaymakamlığı ve Belediyesinin katkılarıyla yapılan ortak program bugün burada çok renkli geçiyor.      İstanbul’dan, Bursa’dan, Samsun’dan hem fotoğraf sanatçıları, hem foto safari turları yapan değerli operatörlerimizin getirdiği misafirler var, işadamlarımız, komşu illerden misafirlerimiz var.   Bu güzel şölene Ardahan dan diğer ilçelerimizden, köylerimizden de ciddi katılımlar var.
Çıldır Gölümüzün çok özelliği var, bu şölenin bu donmuş göl üzerinde yapılmasının çok anlamı var. her yıl en az 4 ay donan göl üzerinde çeşitli faaliyetlerin yapıldığı bir göl 12.000 km kare alana sahip bir tarafında 3.200 metre kare 3.200 rakımlı Kısır Dağı, bir tarafında Akbaba Dağı, Göy Dağı sınır kapısı ve içinde Akçakale Adası var ki, hem tarihi sit, hem arkeolojik sit, hem sulak alan ve çok panoramik manzaralara sahip bir ada. Bu kadar geniş bir havzadaki dağlardaki bitki örtüsüyle tarihi eserlerle bu gelenek çeşitliliğiyle kültür ve folklor çeşitliliğiyle; çıldır, Hanak’ın, Damalın, Posof un, Arpaçay’ın hepsinin de ayrı güzel ve folklorik özellikleri var. Bu gün burada hem rahvanat yarışı var, hem atlı kızak yarışı, atlı ok yarışı var. Hem de geleneksel Kırgız Folklor ve atlı oyunu olan gök börü oyunu yapıldı. Kafkas oyunları, kar üzerinde güreş sergilendi. Buz pateni gösterileri var.Özellikle gözümüzü doyuracak müthiş manzaralara fotoğrafçılarımız imza atacağına inanıyorum ebetteki kışın bu kadar uzun süren bu kadar zengin bir potansiyele sahip bir bölgenin de böyle bir şölenle şenlenmesi Türkiye ve Türkiye dışına tanıtılması bizim için önemliydi bu çerçevede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Çıldır Belediye Başkanı  Yakup Azizoğlu da; “ Burada bazı önemli turistik yerler var, Ardahan da ilk başta gelen bu yerlerden biri de çıldır gölü dür. Bu etkinlikler Türkiye’de başka bir yerde de yapılmıyor. Bütün dileğimiz, bütün arzumuz inşallah bunu daha iyi bir şekilde yapmaktır. Ardahan’ımızı da hak ettiği bir yere getirelim amacımız budur. Sayın Belediye Başkanımıza Sayın Rektörümüze emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
(BG-BA-S) ARDAHAN (KHA) – BURHAN GÖRKEN

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARDAHAN Haberleri

Başlık Tarih
 
Ahmet Arslan, AK Parti'nin Ardahan adaylarını tanıttı13 Ocak 2019
Ahmet Arslan Ardahan’da!13 Ocak 2019
Ardahan Valisi ve Iğdır Emniyet Müdürü değişti27 Aralık 2018
Ardahan, ülkemizi Çin’de temsil etti10 Aralık 2018
MHP Ardahan Belediye Başkan adayını açıkladı19 Kasım 2018
Ardahan tüneller şehri oluyor04 Haziran 2018
Ardahan Mozeret tepesinde kaza: 4 ölü 22 yaralı,13 Mayıs 2018
Anadolu Ajansı Ardahan muhabiri Günay Nuh, evlendi.10 Temmuz 2017
Kars’ta GASP’tan 3 kişi tutuklandı03 Temmuz 2017
Bakan Arslan Çıldır Gölü’ndeki Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katıldı03 Temmuz 2017
Atatürk Silüeti Erken Göründü31 Mayıs 2017
Kars'tan 6 Kişilik Heyet İnceleme Başlattı11 Mayıs 2017
Çıldırlılar Derneği Seçilmişlerle Buluştu10 Mayıs 2017
Rus Komutanın Cesedinin Bulunduğu Alanda Başka Mezarlar da Var!04 Mayıs 2017
İnşaat Kazısında Rus Komutana Ait Mezar Çıktı, Çalışmalar Durduruldu26 Nisan 2017
Ardahan’da Fırtına Can Aldı24 Nisan 2017
Çıldır Gölüne Yapılan ‘Kütük Ev’in Montajı Devam Ediyor22 Mart 2017
Hanak'ın kurtuluşunun 96. yıl dönümü02 Mart 2017
Donan Çıldır Gölü üzerinde çadır kurdular24 Şubat 2017
Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı24 Şubat 2017
Kar ve tipiden kapanan yolda mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı17 Şubat 2017
Bakan Arslan ve Elvan, Ardahan'da Cazibe Merkezleri Tanıtım Toplantısına Katıldı12 Şubat 2017
Çıldır Festivali renkli görüntülere sahne oldu04 Şubat 2017
Çıldır Gölü Balık Potansiyelini Kaybediyor!24 Ocak 2017
Yaban hayat için doğaya yem bırakıldı29 Aralık 2016
Ardahan’dan Halep’e Yol Açın17 Aralık 2016
Otomobilin Çarptığı Kurt KAÜ'de Tedaviye Alındı13 Aralık 2016
Yaşı 70 ama hala bebek yapıyor!16 Kasım 2016
Hanak Belediyesi hem borçlarını ödüyor hem de para biriktiriyor16 Kasım 2016
ARÜ’de 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi05 Ekim 2016
Bakan Tüfenkci Kars’ta Açıklamalarda Bulundu!22 Ağustos 2016
Tamamlayıcı tedavi: Akapunkur24 Mart 2016
Ardahan’ın Şifalı Bitkileri Başkent’e Taşınıyor!28 Şubat 2016
Hocalı’da Hayatını Kaybedenler Anıldı25 Şubat 2016
ARDAHAN'DA KURTULUŞ COŞKUSU23 Şubat 2016
Medya Çıldır’a kamp kurdu!08 Şubat 2016
ARÜ’de “BTC Girişimcilik Sertifika Töreni”24 Aralık 2015
ARÜ, Türkmenistan’ı Unutmadı!16 Aralık 2015
ARÜ BESYO öğrencilerinden toplum yararına faaliyet 04 Aralık 2015
ARDAHAN’DA DEPREM19 Kasım 2015
Aygır Gölü’ne uçan ot yüklü traktör 1 günde çıkarılabildi25 Ağustos 2015
PKK minibüsü taradı: 1 ölü13 Temmuz 2015
ARÜ’yü mezuniyet heyecanı sardı03 Haziran 2015
Posof da Işığa Karışıyor27 Şubat 2015
ARÜ’de Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı22 Aralık 2014
Ardahan Valisi’nden Kontrolörlere “Sıkı Denetim” Talimatı19 Aralık 2014
Vali, Kilip Çeken Öğretmenleri Makamında Misafir Etti05 Aralık 2014
Ardahan’da 39 Üreticiye Damızlık Boğa Verildi02 Aralık 2014
Sınır Kapılarının Önemi27 Ekim 2014
Ardahan’da hortum04 Ağustos 2014
Vali Özdemir, Ardahan’da Bal Festivaline Katıldı04 Ağustos 2014
GÖLE KÖPRÜLÜ BELDESİ, BELEDİYESİNE KAVUŞUYOR10 Temmuz 2014
Çıldır MYO öğrencilerinden Samsun’a teknik gezi24 Haziran 2014
Ardahan Üniversitesi haberleri03 Haziran 2014
Gençlere altın tavsiyeler01 Haziran 2014
Ardahan’da bahar yüzünü gösterdi11 Nisan 2014
Ardahan’ın yakın tarihi03 Nisan 2014
Yeni salonda ilk konferans27 Mart 2014
Ardahan Ülkü Ocaklarında Devir Teslim03 Mart 2014
Gönüllüler gönüllere dokundu19 Şubat 2014
Öğüt, Kars ve Ardahan’daki deprem ve imar konularını TBMM’de konuştu19 Şubat 2014
Binatlı köyü ekim zamanı diyip kolları sıvadı,17 Şubat 2014
“Altın At” Çıldır Gölü’nde İkinci Kez Şahlandı10 Şubat 2014
Binatlı yardımlaşma derneği yoğun çalığıyor,03 Şubat 2014
“Altın At” 8 Şubat’ta Çıldır’da Şahlanacak30 Ocak 2014
“Van’da Kar Yağsa; Biz Burada Üşürüz”23 Ocak 2014
TKDK, 12. Başvuru Çağrı İlanını basına duyurdu22 Ocak 2014
ARÜ’lü akademisyenin görev aldığı projeye TÜBİTAK’tan destek14 Ocak 2014
Vekilden “Çıldır Gölü’ne Gelin” Çağrısı06 Ocak 2014
Ardahan’da doğalgaz çalışmaları tamamlandı20 Aralık 2013
ARÜ’de “Kabuğundan suyuna nar mucizesi” konuşuldu12 Aralık 2013
“Ölümünün 100. Yılında Âşık Şenlik ve Türk Dünyası Âşıklar Şöleni” başladı04 Kasım 2013
Öğüt’ün tespitiyle hayvan ithalatı05 Ekim 2013
Aktaş’ın suyu meraya akıtılacak05 Ekim 2013
Akademisyenlerden ARÜ’deki Uluslararası Sempozyuma tam not04 Ekim 2013
Azerbaycan Eğitim Ataşesi’nden ARÜ’ye ziyaret26 Eylül 2013
ARÜ’lü akademisyenlerden Ardahan’da bir ilk18 Eylül 2013
Yılın ilk karı Ardahan’a düştü06 Eylül 2013
ARÜ’de kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor03 Eylül 2013
Ardahanlılardan muhteşem bir gece18 Haziran 2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Ardahan ziyareti15 Haziran 2013
Öğüt, “Çıldır Aktaş Sınır Kapısında sona gelindi”13 Haziran 2013
CHP’li vekilden Gezi Parkı tehditi13 Haziran 2013
ARÜ’de mezuniyet coşkusu07 Haziran 2013
ARÜ’de mezuniyet coşkusu, konser ziyafetiyle zirveye çıkacak05 Haziran 2013
Öğüt, Kars ve Ardahan’ın şap belasını Meclise taşıdı31 Mayıs 2013
Bursa Göle Derneği Genel Kurul Yaptı27 Mayıs 2013
Göle Orman Fakültesi’nin temeli atıldı12 Mayıs 2013
ARÜ’de kültür ziyafeti13 Nisan 2013
ARÜ’de kültür ziyafeti13 Nisan 2013
Türkiye’nin gelişmesinin Kafkasya için önemi03 Nisan 2013
ARÜ’lüler dağ kampında buluştu!19 Mart 2013
TKDK Ardahan İl Koordinatörlüğü Posof’taydı07 Mart 2013
Köylüyü kurt korkusu sardı!06 Mart 2013
Çıldır’da Buz Şöleni05 Mart 2013
Hocalı Katliamı unutulmadı27 Şubat 2013
Ardahanlılar İstanbul’u salladı25 Şubat 2013
“Her yönüyle Ardahan” sergilendi!23 Şubat 2013
TKDK Ardahan İl Koordinatörlüğü yatımcılarla buluştu19 Şubat 2013
Kuraklıktan etkilenen çiftçiler14 Şubat 2013
Geleneksel Spor Daları Federasyonu Yönetim Kurulu ARÜ’de toplandı11 Şubat 2013
Çıldır Altın At1. Kış Şöleni Ardahan’da yapılacak06 Şubat 2013
Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğrencilerinin büyük başarısı05 Şubat 2013
Oxford Üniversitesi’nde ARÜ konuşuldu21 Ocak 2013
Ardahan’da kar temizliği 09 Ocak 2013
Rektör Korkmaz BESYO Öğrencileriyle biraraya geldi08 Ocak 2013
ARÜ’de dumansız hava sahası 03 Ocak 2013
ARÜ’de Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü kutlandı29 Aralık 2012
Ardahan âşıkları, Antalya’ya ses verdi19 Aralık 2012
ARÜ’de konferans ve öğrenci buluşmaları19 Aralık 2012
Ardahan Üniversitesi’nin “LAL” tiyatrosu 14 Aralık 2012
Alt ve üst yapı göçü önlüyor 05 Aralık 2012
ARÜ’den kan bağışına büyük destek05 Aralık 2012
Çobana, kamerası birincilik getirdi23 Ekim 2012
Öğüt’ün TBMM’de gensoru hakkındaki konuşması17 Ekim 2012
Dünya Gıda Günü kutlandı17 Ekim 2012
Lal Gece’nin Galası, çekildiği kasabada yapıldı03 Ekim 2012
Öğüt’ün haklı mücadelesi21 Eylül 2012
ARÜ’den TUDOK Kongresine yoğun katılım12 Eylül 2012
Ardahan 13. Ulusal Kültür ve Bal Festivali16 Ağustos 2012
Ardahan’dan haber turu27 Temmuz 2012
Çayın Suyu Koç’tan soruluyor10 Temmuz 2012
Bakan Çelik, Göle Kaşar Festivali”nde halay çekti08 Temmuz 2012
Göle Festival Ateşini 5 Bin Kişi Yaktı08 Temmuz 2012
1. Ulusal Göle Aşıklar Bayramı06 Temmuz 2012
ARÜ’de 3. Bahar Şenliği coşkusu06 Haziran 2012
ARÜ, Çıldır Gölü kıyısındaki yemekte buluştu04 Haziran 2012
ARÜ’de mezuniyet coşkusu04 Haziran 2012
Kürtajdan önce tecavüzler önlensin03 Haziran 2012
TRT Göle festivalini Canlı yayınlayacak31 Mayıs 2012
Ardahan’da Domuz Kafalı Tay dünyaya geldi22 Mayıs 2012
ARÜ öğrencilerin kariyerine ışık tutuyor12 Mayıs 2012
Rektör Korkmaz Ardahanlı işadamları ve esnaflarıyla buluştu18 Nisan 2012
Harvard Üniversitesi ile ortak sempozyum04 Nisan 2012
Aktaş’ta Balık kaynıyor, Çıldır Gölü sinek avlıyor19 Mart 2012
Göle Kaşar Festivali Bölgeye Tekrar can verecek19 Mart 2012
Uyuşturucu operasyonunun görüntüleri basına dağıtıldı 06 Mart 2012
Çıldır'da Hayvan Kaçakçılığı Operasyonu 01 Mart 2012
Öğüt: “Karslıların vergi ve banka borçları ertelensin”20 Şubat 2012
Alkol alınca komşusunun yatağına girdi07 Şubat 2012
il müftüsü Kahvehaneleri Ziyaret Etti ,04 Şubat 2012
SINIRIMIZA YENİ BİR METSAMOR!03 Şubat 2012
Kars'lı Aşıklar Mecliste Sarkozy'yi Taşladı27 Ocak 2012
Ardahan Sağlık Müdürü Kaya, göreve başladı25 Ocak 2012
Çıldır Gölü’nde Buz Hokeyi14 Ocak 2012
Ardahan'da Köylüler üniversiteyi bastı29 Aralık 2011
Otomobil Çıldır Gölüne Uçtu27 Aralık 2011
Ardahan İlçe Nüfus Müdürü Kaza Yaptı17 Eylül 2011
Ardahan'da Trafik Kazası: 4 Yaralı22 Ağustos 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH