sanalbasin.com üyesidir

Çatak Projesi Digor’a da geliyor

23 Eylül 2013
0 Haber Yorum

Çatak Projesi Digor’a da geliyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Digor Ziraat Odası aracılığı ile ilçeye gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık akanlığı personeli, Çatak Projesi için Digor’da incelemelerine başladı.
Coğrafik nedenlerle taş ve kayalıklı bir yapıya sahip olan tarlalar çiftçinin ekin ve hasat dönemlerinde birçok sıkıntıyla karşı karşıya gelmesine neden olmaktaydı. Bu nedenle Digor Ziraat Odası tarafından alınan kepçe aracı ile tarlaların temizlenip çiftçilerin bu sıkıntılarını gidermek için çalışmalar başlatılmışsa da bu çözüm yeterli olmadığını gösterdi. Göreve geldiği günden bu yana çiftçilerin sıkıntılarına çözüm bulmak ve ihtiyaçlarını gidermek için gerçekleştirdiği birçok proje ile gündeme gelen Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi konuyla ilgili bir dizi çalışma yaptı. Hagi, daha pratik ve seri bir çalışma için Bakanlıkla geçtiğimiz günlerde bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ele alınan çiftçi sorunlarından bir tanesi de bakanlığın Türkiye’nin 34 ilde gerçekleştirmeyi planladığı Çatak Projesi’ne Kars’ın  da dahil edilmesi yönünde idi. Toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik bir çalışma olan Çatak Projesi ile Kars’ın Digor İlçesi’nde de uygulanması ile tarımda yüksek ve kaliteli verim amaçlanıyor.
Yapılan görüşmeler  neticesinde geçtiğimiz günlerde Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş 2 personel, Digor İlçesi’ne bağlı Dolaylı ve Kilittaş Köylerinde incelemelerde bulundu. Bakanlık personeli tarafından yapılan incelemeler sonucunda yapılan görüşmelerde 2014 yılı itibari ile gerekli çalışmaların başlatılacağı ifade edildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / DİGOR (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber