Camiler ve Din Görevlileri Haftası

16 Ekim 2015
0 Haber Yorum

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Kars Sarıkamış ilçesinde “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla “Namaz ve Diriliş” adlı konferans düzenlendi.
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen programa, Sarıkamış Belediye Başkan Vekili Recep Aladağ, Kars İl Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, kurum amirleri, din görevlileri ve muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan açılışta yaptığı konuşmada, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle birçok etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, “Bu tür programlar düzenlememizin amacı daha dindar bir nesil yetişmesine katkı sağlamak. Özellikle gençlerimizin dinini diyanetini bilmesi Allah'ını tanıması, Peygamber'ini sevmesi, ahlaklı olması, annesini ve babasını sevmesi, namazını kılması ve vatanına milletine hayırlı bireyler olması için çaba sarf ediyoruz “diye konuştu.
Kars İl Müftüsü Mehmet Genç “Namaz ve Diriliş” adlı verdiği konferansta,  Namazın günlük hayattaki yeri ve önemini anlattı. Ahirette ilk hesaba çekilecek ibadetin namaz olduğunu belirten Genç, “Özellikle anne-babalar olarak çocuklara namazı sevdirerek ve kılarak örnek olması gerekir. Namazımızı kılarken de Peygamber Efendimiz gibi severek ve isteyerek kılmalıyız. Namaz ülkemizde mutlaka yaygınlaştırmalı. Namaz aslında Allah’ım sana iman ediyorum seni seviyorum demenin elle tutulur gözle görülür bir işaretidir. İyi bir kul iyi bir Müslüman olmak için namazı huşu içinde kılmalıyız “dedi.
Konuşmalardan sonra İlçe Müftüsü Yelkovan düzenlenen programa katkı sağlayan Kars Müftüsü Mehmet Genç’e Kabenin resimli panosunu hediye etti. Ardından din görevlilerinden oluşan grubun ilahiler okumasından sonra okullar arası şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca köylerinde cami yapılmasına katkı sağlayan 4 köy muhtarına da teşekkür belgesi verildi.
Bu arada Müftü Yelkovan,din görevlilerine başarı belgesi verdikten sonra yeni evlenen iki din görevlisine sürpriz yaparak birer altın hediye ederek kutladı. Program, hatıra fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber