Camide korkutan yangın,

06 Ocak 2012
0 Haber Yorum

Camide yangın,

Kars Kağızman’da Akdam köyü caminin Elektrik siisteminde yangın çıktı Kağızman'da    ezan okunduktan sonra açık kalan sistem az kalsın bir caminin yanmasına neden oluyordu,

Edindiğimiz bilgiye göre merkezi sistemden dolayı açık kalan cihazın alev alması sonucu Akdam köyü camii mimberinin yanındaki halı tutuştu dumanı gören köylüler hemen kağızman itfayesi 110 arayarak yarmın istediler itfaye gelinceye kadar yangın büyümeden köylüler tarafından söndürüldü.

VATANDAŞLAR ÖFKELİ

Ezanların makamında ve karışmadan okunması için 1998'den itibaren uygulamaya konulan merkezi ezan sisteminin, Bir çok camisi bulunan Kağızman ilçesinde imamların camilere gitmemesine neden olduğu öne sürüldü ve gerek valilik gerek de müftülüğe bu yönde çok sayıda şikâyet gitmesine rağmen. Namaz ve ezan saatlerinde camilerde imam bulunmadığını yerinde tespit ettikleri halde ilgisizlik camimizi bu hale soktu.Lütfen merkezi sistemi kaldırsınlar diye tepkilerini dile getirdiler.

 

"CAMİ ÇOK AMA GELEN YOK"
İsminin verilmesini istemeyen bir cami imamı ise, "Her köyün her mahallesinde cami var. Camilerin fazla olmasına rağmen sadece yaşlılar ibadete gidiyor. Zaten ezan da merkezi olunca birçok meslektaşım, yaşlıları camiye bırakarak kaçamak yapıyordu" diye konuştu.
 

Cami’de açık kalan merkezi ezan sisteminin kısa devre yapması sonucu . Çıkan yangında camide bulunan 6 metre kare zemin halısı tutuşarak yandı. yangın kısa sürede büyümeden söndürüldü. caminin halısının yanmasına neden olan şüpheli cami imamı M. Ş. ise Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber