Buzağı Paraları Yetiştiricilerin Hesabına Aktarıldı

03 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, anaç sığır ve buzağı desteklemelerini bugün üreticilerin hesabına aktarıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, anaç sığır ve buzağı desteklemelerini bugün üreticilerin hesabına aktarıyor.

Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında anaç sığır ve buzağı desteklemelerinin bugün üreticilerin hesaplarına yatırılacağı aktaran AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Karslı yetiştiricilerin bugünden itibaren yetiştiricilerin T.C. kimlik numarasının son rakam sırasına göre Ziraat Bankası hesaplarına yatırılan buzağı desteğini alabileceklerini duyurdu.

Desteklemeler bugün itibarıyla hesaplarda olacak

Hükümetin her zaman çiftçinin yanında olmaya devam ettiğini kaydeden AK Parti Kars Milletvekili Beyribey; “Geçmiş yıllarda hayvancılık desteği suni tohumlama yapılmış anaç sığırlara veriliyordu. Bölgemiz hayvancılığı meraya dayalı olması nedeniyle bu desteği ilimiz yetiştiricileri malesef ülke genelinde alt sıralarda alıyorlardı. Fakat sayın bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında mecliste mevzuatta değişiklik yaparak buzağısı olan herkese destek veriyoruz” dedi.

 Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün’den alınan bilgi doğrultusunda Kars’ın buzağı desteğinde 3. Sıraya oturduğunu belirten Beyribey; “Hayvancılığın baş şehri olmaya aday olan ilimizi birinci yapmak için hep beraber daha çok çalışacağız. Bugün itibarıyla hesaplarında olan tam 32.000.000 TL, yani 32 trilyon parayı hayvancılığımızın gelişiminde kullanmanızı tavsiye ediyor, bereketli olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Öte yandan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, anaç sığır ve buzağı desteklemesi olarak 560 milyon lira ödeme yapılacağı açıklandı.(kha)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber