Ana Sayfa > DİGOR

Bir Damla Gözyaşı Hürmetine,
12 Mart 2012
Bir Damla Gözyaşı Hürmetine,
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Kars’ta Van Depreminde depremzedelerin yardımına koşan ve artçı sarsıntılarda yaşamanı yitiren Japon Dr. Atsushi Miyazaki’nin heykeli yapıldı.Kars’ta dönemin Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından Ünlü Akdenizli Heykeltıraş Mehmet Aksoy’a yaptırılan ‘İnsanlık Anıtı’ Başbakan Erdoğan tarafından ‘Ucube’ olarak nitelendirilmişti. Ardındanda Erdoğan’ın emriyle yıkım kararı alınmış ve Anıt, Dünya ve Türkiye gündemine oturmuştu. Bu kararla birlikte Türkiye’nin sanata bakış açısı sorgulanmış ve İnsanlık Anıtı hakkında 10 binin üzerinde görsel ve yazılı haber yapılmıştı.Kars’ta heykel tartışmaları halen devam ederken Kars’ın Digor ilçesinde bir damla gözyaşı hürmetine Van Depreminden sonra meydan gelen artı sarsıntıda yaşamını yitiren Japon Dr Miyazaki’nin heykeli yapıldı.Digorlu Heykeltıraş Murat Murovan Murovanni, Van depreminin ardından meydana gelen artçı sarsıntılarda yaşamını yitiren Japon Dr. Atsushi Miyazaki’nin büstünü tamamladı. Murovanni, büstü Digor çevresinden topladığı toprakları rafine ederek meydana getirdi.Kars’ın Digor ilçesinde kurduğu sanat atölyesinde eksi 30 dereceleri bulan dondurucu soğukta Dr Miyazaki’nin büstünü yapan heykeltıraş Murat Murovan Murovanni, büstü yapmaya başlamadan önce Japonya’nın Ankara Büyükelçiliği, Miyazaki’nin ailesi ve Miyazaki’nin bağlı bulunduğu Japon Kurtarma Derneği (AAR) ile iletişime geçerek rızalarını almıştı.BÜSTÜ VAN HALKINA HEDİYE EDECEK

 

Miyazaki’nin büstünü kendi atölyesinde kendi imkanlarıyla yapan Heykeltıraş Murovanni, artık büstün son rötuşlarını yapıyor. Büstü başta yüce Japon halkı ve Van halkı için yaptığını belirten Murovanni, kendini insanlığa adayan Dr. Miyazaki ve annesinin o güzel kalbi ve o gün depremde hayatını kaybettiği sırada gözlerinden akan bir damla gözyaşının hürmeti için yaptığını söyledi.Miyazaki gibi bir insanı doğuran, yetiştiren ve O’nu insanlığın güzelliği için hayata kazandıran Annesi için de yaptığını söyleyen Muruvanni, Büstü kendi imkânlarıyla hiç bir kimseden maddi destek almadan yaptığına da dikkat çekerek önemli olan Miyazaki’nin anısını yaşatmak olduğunu söyledi.Miyazaki’nin Müslüman olmadığı halde Kurban Bayramında kurban keserek depremzedelere kendi eliyle dağıttığını da belirterek, halkımız için seve seve canını veren evrensel ve hümanist bir insan olduğunu belirtti.

 


Büstü yapmaya Ocak ayında başlayan Nurovanni, “büstü Eksi 30’ları bulan soğuk havada yaptım. Bu soğukta heykel yapmak çok güç bir şeydir. Zaman zaman heykelde tahribatlar ve çatlamalar meydana geldi. Onarmalar yaptım. Benim için önemli olan O’na karşı olan vefa borcunu ödemekti. Başta Japon halkı olmak üzere Van halkına bir hediye olsun dedim. İnşallah önümüzde ki yaz başında heykeli Van’a götürüp kuracağım. Deprem sırasında Miyazaki Müslüman olmamasına rağmen Bir Müslüman gibi kurban keserek Vanlı depremzedelere dağıtmıştı. Halkın yaralarını sarıyordu. Ev ev dolaşıyordu. Sanata uzak bir ilçe olan Digor’da heykel sanatıyla uğraşmak oldukça zordu. Fakat Digorlular artık heykele ve sanata ilgi duymaya başladı ve büstü Miyazaki’ye benzetmelerinden de oldukça mutlu oluyorum.” dedi.DİGOR’DAN PARİS’E UZANAN İLAHİ SENFONİ, “234 ÜLKEYİ İLGİLENDİREN ULUSLARARASI PROJE”

 

Nurovanni’nin Dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla yaptığı projelerin en büyüğünü ise Paris'te gerçekleştirmeyi düşündüğü "İlahi Senfoni". 234 ülkeden sanatçılarla gerçekleştirmeyi planladığı heykel çalışması ve Paris'in kent planına göre 30 km.'yi bulması planlanan bir çalışma olarak planlıyor.Uluslararası düzeyde Dünya barışı ve Dünya ekosistemi projesini Paris’te gerçekleştirmek istediğini vurgulayan Muruvanni, “ilahi senfoni 234 devleti kapsayan bir çalışma olacak. Bu çalışmanın özünde ise akıl, duygu ve iman kavramları var. Evrensel bir çalışma olmayacak. Yani herhangi bir ülke ve yöre için değil evrensel olacak. Mavi gezegen için yapılan bir çalışma olacak. Bu konuda görüşmelerimiz halen devama ediyor. Benim amacım bu çalışmayı İstanbul’da gerçekleştirmekti. Fakat iletişim kurduğum insanlardan hiçbir geri dönüş olmadı. Daha doğrusu birçok sanatçıyla mega düzeyde protest bir çalışma olacak. Bunları gerçekten İstanbul’da yapmak isterdim. Yatırım ve ödenek yok. Sponsorlar ve sanatseverler yok.”diye konuştu.Muruvanni, ayrıca 2005 yılında, Doğubayazıt Belediyesi'nin teklifi üzerine İnsan Hakları Anıtı'nı da yapmıştı. Anıt, dokuz metre yüksekliğiyle şimdiye kadar Türkiye'de ve Ortadoğu ülkelerinde yapılmış en yüksek anıtlardan biri olmuştu. Anıtın üstünde bulunan karakterler ise çocukluk, orta yaş ve yaşlılık gibi üç ayrı karakteri temsil ediyor.Muruvanni, yine 2005 yılında yaptığı Öğretmenler Anıtını ise, Doğubayazıt’ın Ortadirek köyünde, köy ilkokulunda çıkan soba yangınında yaşamını yitiren öğretmenler Aysun Kayalar ve Burçin Uysal anısına ‘Öğretmenler’ anırtını yapmıştı. Anıt şu anda Doğubayazıt’ın girişinde bulunuyor ve sekiz metre yüksekliğindir.

 


Murovanni ayrıca ‘Ucube’ nin mimarı eski Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından yaptırılan ve 2009 yılında bulunduğu yerden kaldırılan ve Kaz Heykelini de yapmıştı.

 


Muravanni ayrıca resim sanatıyla da uğraşıyor ve birçok sanat dergisinde sanatsal makaleler yazıyor.DR. ATSUSHİ MİYAZAKİ:

 

1970 yılında Japonya’nın Oita şehrinde doğan Japon yardım gönüllüsü Miyazaki, 23 Ekim 2011’de Van’da meydana gelen depremin ardından artçı sallantılarda göçük altında kalarak hayatını yitirmişti. Mesleği doktor olan Miyazaki, Yardımlaşma ve Kurtarma Derneği, Japonya şubesinin (Association for Aid and Relief, Japan) üyesiydi. Atsushi Miyazaki, Haziran 2011'de Japon Association for Aid and Relief’e (AAR) yaptığı başvuruda, Tohoku depreminden nasıl etkilendiğini ve dünyada yardıma ihtiyacı olan insanlar için bir şeyler yapması gerektiğini anlatmıştı. Kendini barışın inşasına adadığını belirten Miyazaki, daha önce Filipinler’e insani yardım sağlayan bir sivil toplum kuruluşunda görev yapıyordu.

 

DEPREMZEDELERE KURBAN KESİP DAĞITMIŞTI

 

Van Erciş'te 23 Ekim 2011’de meydana gelen depremin ardından Türkiye'ye gelen Miyazaki, burada depremzedelerin tedavisi için gönüllü olarak çalışmaya başladı. Görevde bulunduğu süre Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Müslüman olmamasına rağmen bir Müslüman gibi kurban kesip dağıtan Dr. Miyazaki, bölge halkının ve Türk toplumunun büyük sevgisini kazanmıştı. Miyazaki, Yumeka Ota ve Miyuku Konnai kurtarma çalışmaları sonrasında diğer Japon kurtarma görevlilerinin aksine Japonya'ya dönmeyerek bölgede kalmışlar ve kurtarma çalışmalarını sürdürmek üzere Van merkezindeki Bayram Oteli’nde kalıyorlardı. 9 Kasım 2011 günü saat 21.23'te Van merkezli 5,6 şiddetindeki artçı deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazı altında kaldılar. Depremden yaklaşık 13 saat sonra ağır yaralı olarak enkaz altından çıkarılan Miyazaki'nin bu sırada kalbinin durduğu belirlenince yaklaşık 15 dakika kalp masajı yapıldı. Ardından Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak tüm çabalara karşın kurtarılamamıştı.

 

CUMHURBAŞKANI GÜL, JAPONYA İMPARATORU AKİHİTO'YA MEKTUP YAZMIŞTI

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Japonya imparatoru Akihito'ya bir mektup yazarak, "Türkiye ile Japonya arasındaki tarihi dostluk ve işbirliği çerçevesinde Van'da yürüttükleri üstün çalışmalarla Türk halkının gönlünü bir kez daha fetheden bu fedakar isimleri her zaman şükran ve hürmetle hatırlayacağız. Deprem nedeniyle Japonya hükümeti ve halkı tarafından sağlanan yardımlar da ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki dostluk ve yakınlığın yeni bir tezahürü olarak, en içten duygularla karşılanmıştır. Bu vesileyle majesteleri ve dost Japon halkına en içten taziyelerimi iletiyor, müteveffanın ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum." demişti.

 

Tacettin DURMUŞ Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİGOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Digor’da sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı05 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Digor’da inceleme ve ziyaretlerde bulundu23 Kasım 2018
Digor'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor23 Kasım 2018
Digor’da soba zehirlenmesi: 12 yaralı20 Kasım 2018
Ahırda yangın çıktı hayvanlar telef oldu09 Kasım 2018
Kars'ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi tutuklandı,31 Ekim 2018
Digor'da yolcu minibüsü tarlaya uçtu: 16 yaralı17 Eylül 2018
Digor'da arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı03 Eylül 2018
Digor'da terör örgütü propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı28 Ağustos 2018
Digor'da Magandalar İş Başında!17 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor İlçesinde kaçak sigara ele geçirildi.26 Temmuz 2018
Digor'da 10 ineğe yıldırım çarptı,07 Haziran 2018
Kars'ta mayına basan kişi yaralandı07 Nisan 2018
Digor ilçesi yeniden inşa ve ihya sürecine girdi13 Mart 2018
217 şişe kaçak içki ele geçirildi01 Şubat 2018
Karne Alacak Öğrencileri Taşıyan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı19 Ocak 2018
Digorlu başarılı iş adamı Sezgin baran bu akşam TRT kürdi ekranlarında ,07 Ocak 2018
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün Kalp Krizi Geçirdi06 Aralık 2017
Bakan Arslan Digor'da İncelemelerde Bulundu03 Aralık 2017
Digor'da Fetö'den 1 Kişi Gözaltına Alındı26 Eylül 2017
Vali Doğan, Digor İlçesinde İncelemelerde Bulundu23 Ağustos 2017
Digor’da dolu yağışı29 Mayıs 2017
Digor’da Zincirleme Kaza: 9 Yaralı09 Mayıs 2017
Digor’da Trafik Kazası: 4 Yaralı09 Mayıs 2017
Güngör: Digor’a Dair Hayallerimiz Var18 Nisan 2017
Digor’da Dumandan Zehirlenen 1 Kişi Hayatını Kaybetti11 Nisan 2017
Digor’da Traktör Şarampole Uçtu: 1 Ölü, 4 Yaralı08 Nisan 2017
Digor’da Ak Parti’nin Mitingine Gitmeyin Tehdidi07 Nisan 2017
Digor Ziraat çiftçileri Konya Tarım Fuarı’nda21 Mart 2017
Digor’da Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Gözaltına Alındı21 Mart 2017
ORTA KAPI VE ÇILDIR MAHALLESİ ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ,15 Mart 2017
Bakan Arslan Digor’da Vatandaşlarla Buluştu!07 Mart 2017
Digor'a Kayyum Atandı, Eş Başkana Telefonla Bildirildi09 Şubat 2017
Dağpınar Jandarmadan Öğrencilere Kışlık Atkı, Bere ve Şapka Yardımı08 Şubat 2017
Kars'ta Jandarmadan Örnek Davranış25 Ocak 2017
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün ameliyata alındı24 Ocak 2017
Kars’ta 3 Şüpheli Hakkında Yakalama Karar Çıktı!24 Ocak 2017
PKK Fotoğraflarını Paylaşan Bir Kişi Gözaltına Alındı,28 Aralık 2016
Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 6 Yaralı28 Aralık 2016
Digor Kaymakamı Mustafa Güngör görevine başladı28 Aralık 2016
Digor Ziraat Odası’ndan TL’ye destek08 Aralık 2016
OLUMSUZ KIŞ KOŞULLARI DİGOR YOLUNDA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR02 Aralık 2016
Kars/Digor Kaymakamı İsa Bolat görevden uzaklaştırıldı24 Kasım 2016
Bakan Arslan, Digor'da Sezgin Baran Korkmaz'ın Yaptırdığı Okulun Açılışını Yaptı20 Kasım 2016
Bakan Arslan Digor'da!20 Kasım 2016
Erdinç Dolu’dan Dağpınar Belediyesine ziyaret16 Kasım 2016
AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti14 Kasım 2016
Digor’un KÖYDES Encümeni Abdurrahman Çankır04 Mayıs 2016
Kars’ta terör örgütü PKK üyesi 1 kişi tutuklandı26 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları gelecek yıla hazırlanıyor26 Mart 2016
Kars Digor yolundaki buzlanma araçları mahsur bıraktı20 Mart 2016
Robot Bilim Takımı Ankara’da!04 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları28 Şubat 2016
Digor yolu çile dolu27 Ocak 2016
Digor’da DBP’li Belediye Eşbaşkanları tutuklandı19 Kasım 2015
Çalışçı Dedenin Bağkur Feryadı01 Ekim 2015
DİGOR’DA ÇOCUK OYUN EVİ AÇILDI17 Eylül 2015
PKK’ya Gıda götüren Kars HDP’li Vekil çıktı08 Eylül 2015
DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!21 Temmuz 2015
Digor Ziraat Odası Başkanlığı tarım makineleri marketi kuruyor08 Temmuz 2015
Digor’da uçurtma şenliği23 Mayıs 2015
Emniyetten öğrencilere TEOG semineri28 Nisan 2015
Muhtarlar Toplantısı Yapıldı09 Nisan 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Mart Ayı Toplantısı Yapıldı12 Mart 2015
LAÜ’nün sosyal sorumluluk projesi Digor Varlı’ya ulaştı18 Ocak 2015
Digor Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor10 Ocak 2015
Digor’da okullar tatil08 Ocak 2015
Digor Yolu Çile Dolu06 Ocak 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı30 Aralık 2014
İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı30 Aralık 2014
Digor’da direkler büklüm büklüm oldu12 Aralık 2014
Digor yolu turistlere geçit vermedi01 Aralık 2014
Öğrencilere TEOG morali26 Kasım 2014
Digor yasta17 Kasım 2014
Digor Göletine jet imza24 Eylül 2014
Digor yolunda araç yangını19 Eylül 2014
İşadamı Turan Kuytak, Digor Ziraat Odasını ziyaret etti11 Eylül 2014
Karkacı da veda etti09 Eylül 2014
Kars Valisi Digor’u ziyaret etti21 Temmuz 2014
DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR11 Temmuz 2014
Virajı alamayan araç takla attı: 3 yaralı24 Haziran 2014
Kaçak sigara operasyonu27 Mayıs 2014
Dolu karayolunu ulaşıma kapattı25 Mayıs 2014
Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda16 Mayıs 2014
Digor modern tarıma hazır09 Mayıs 2014
AK Parti’den Dağpınar Belediyesine ziyaret02 Mayıs 2014
Digor’da sıcak ve samimi buluşma26 Mart 2014
Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu13 Mart 2014
Digor’da YBO ziyareti26 Şubat 2014
Araçta sıkışan sürücüyü AFAD kurtardı25 Aralık 2013
Digor Ziraat Odası’nın yardım kampanyası çığ gibi büyüyor10 Aralık 2013
Şirinköy’de yol sorunu06 Aralık 2013
Kar ve buzlanma nedeniyle onlarca araç yolda kaldı04 Aralık 2013
Digor’da köy denetimleri29 Ekim 2013
Avukat Abdurrahman Alaca Kültür Merkezi’nde hummalı çalışma12 Ekim 2013
Mehmet Özbey’e teşekkür ettiler11 Ekim 2013
Digor’da Yarım Asırlık Alt Yapı Problemi Sona Eriyor05 Ekim 2013
Çatak Projesi Digor’a da geliyor23 Eylül 2013
Digor Aile Okulu Projesi ödül töreni12 Haziran 2013
Digor Başkan’dan, Başkan Digor’dan memnun!05 Haziran 2013
AK Parti heyeti Digor’da02 Haziran 2013
Digor Aile Okulu Projesi30 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü Kermes Programı14 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü tarafından bilgi yarışması düzenlendi26 Nisan 2013
Emniyet, Digor Bacalı da hediye dağıttı24 Nisan 2013
Gülben Ergen Kars’ta okul açtı22 Nisan 2013
Gülben Ergen’e Digor Bacalı’da sevgi seli22 Nisan 2013
Peygamber sevgisi salona sığmadı21 Nisan 2013
Digor Ziraat Odası’nın çiftçilere hizmeti18 Nisan 2013
Digor Varlı Köyü Kuran Kursu açılıyor15 Mart 2013
Digor’da Fitness Salonu açıldı14 Mart 2013
Hayırsever Mihrali Alınak’tan arsa bağışı11 Şubat 2013
Kaymakam karla mücadelede29 Ocak 2013
Karla mücadele sürüyor21 Ocak 2013
Kış geldi kazalar artı23 Aralık 2012
Kars’ta kar kazaları: 1 ölü05 Aralık 2012
Dağpınar’da ağaç dikimi27 Kasım 2012
Kuran’a el basarak ‘barış’ dediler22 Kasım 2012
Barışa teşekkür22 Ekim 2012
Digor Ziraat Odası’nın kış öncesi hizmetleri18 Ekim 2012
Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri09 Ekim 2012
Digor’da altyapı çalışması03 Eylül 2012
Digorlu köylüler dertli03 Eylül 2012
Dağpınar’ı dolu vurdu10 Temmuz 2012
DİGOR'DA DOLANDIRICILIK 06 Temmuz 2012
Şoförlerin D4 feryadı30 Haziran 2012
Digor İmam Hatip Lisesi açılıyor20 Haziran 2012
Kars'ta Düğün Yolunda Kaza: 2 Ölü18 Haziran 2012
KURAKLIK MECLİS GÜNDEMİNDE14 Haziran 2012
Adliyelerin kapatılmasına vatandaş tepkili14 Haziran 2012
Digor’da Türk Sanat Müziği Konseri11 Haziran 2012
Digor’da yılsonu etkinlikleri06 Haziran 2012
Korkmaz’dan Digor’a Yurt Müjdesi21 Mayıs 2012
Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor09 Mayıs 2012
Digor’da KÖYDES encümen üyeleri seçimleri yapıldı07 Mayıs 2012
Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”03 Mayıs 2012
Erkmen’in Başkanlığı düşürüldü22 Nisan 2012
Bağış askerlerle ayaküstü sohbet etti22 Nisan 2012
Digor’da Kutlu Doğum etkinliği 20 Nisan 2012
Digor'lu Minibüscüler Şikayetçi16 Nisan 2012
Digorlu öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı11 Nisan 2012
Erkmen'e 13 Yıl Hapis Cezası04 Nisan 2012
Digor"da Hareket Halindeki Otomobil Yandı 02 Nisan 2012
SODES’le okullar kütüphanelerine kavuştu 02 Nisan 2012
Digor’da Polis Haftası etkinlikleri19 Mart 2012
Digor’dan kısa haber turu13 Mart 2012
Digor yolu çile yolu07 Mart 2012
Digor’da köy yolu açma çalışmaları21 Şubat 2012
Milletvekillerinden Müjde var01 Şubat 2012
Digor şehitleriyle yürüdü11 Ocak 2012
Digor'da Yarı Bodur Meyve Bahçesi Projesi30 Haziran 2011
Digor'da Kuran Kursu ve İmam Evi Açıldı 21 Haziran 2011
Digor'da Kavga: 1 Ölü14 Haziran 2011
Digor Lisesi Ankara’da 08 Haziran 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH