Binlerce Genç Sarıkamış’taki Şanlı Ecdadımız İçin Tek Yürek Olacak

26 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Binlerce Genç Sarıkamış’taki Şanlı Ecdadımız İçin Tek Yürek Olacak

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN 81 İLDE DÜZENLEYECEĞİ, “SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMLARI”NDA GENÇLER BU YIL, “VEFAKAR GENÇLİK, CEFAKAR ECDADINI UNUTMAYACAK” SLOGANIYLA ŞEHİTLERİNİ ANACAK.
-BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ: “GENÇLERİMİZE TARİH BİLİNCİNİ KAZANDIRMAK, VATAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK İÇİN ANMA PROGRAMLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ.”
“ANMA PROGRAMLARINDA BİNLERCE GENCİMİZ TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET OLMANIN BİLİNCİYLE TEK YÜREK OLACAK.”
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonunda, 101. yılında, ‘Vefakar Gençlik, Cefakar Ecdadını Unutmayacak’ sloganıyla düzenleyeceği, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları”nda binlerce genç, ecdadımızın gösterdiği büyük fedakarlık için yürüyecek.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 3 Ocak 2016 Pazar günü 81 ilde gerçekleştirilecek anma programları çerçevesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce gencin, şanlı ecdadımızın gösterdiği büyük fedakarlığı yüreklerinde yaşayacağını söyledi.
Türkiye’nin geçmişiyle, ecdadıyla gurur duyan bir nesile sahip olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç, ”Bizler; İstanbul’un fethiyle birlikte Ortaçağ’a son veren, milli mücadelede Anadolu topraklarını şehit kanlarıyla sulayan ama düşmana teslim etmeyen bir neslin evlatlarıyız. Bizler; şanlı, köklü ve yüzyıllarca hüküm süren sayısız devlet kuran, dünyaya hükmeden bir geçmişin mirasçılarıyız” dedi.
Gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak için anma programlarına büyük önem verdiklerini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Böylesine önemli programlara gençlerimizin katılmaları ve şanlı ecdatlarının bu toprakların birliğini ve bütünlüğünü korumak için gösterdiği mücadeleyi yüreklerinde yaşama ve gelecek nesillere de aktarma adına çok önemli. Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştireceğimiz anma programlarında binlerce gencimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacak” diye konuştu.
SARIKAMIŞ’TAKİ PROGRAMIN GÜZERGAHINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenleyeceği anma programları kapsamında Sarıkamış’ta her yıl Kızılçubuk mevkiinden başlayarak Sarıkamış Şehitliği’nde sona eren yürüyüş programı, Kızılçubuk toplanma alanında yapımı süren gölet ve yol inşaatı nedeniyle bu yıl Kars merkezde gerçekleştirilecek.
Program kapsamında yaklaşık 5 bin kişi, başlangıç noktası olan Yenimahalle Garnizon Şehitliği’nde toplanacak. Katılımcılar yürüyüş boyunca; Şehit Er Asım Akçay sokak, Gazi Ahmet Muhtar Paşa caddesi, Faik Bey caddesi ve Kazım Paşa caddesi istikametlerini geçerek Ebul Hasan Harakani Külliyesi alanına gelecek. Yaklaşık 3 km uzunluğundaki yürüyüş, bu alanda yapılacak dua ve anma programı ile sona erecek.
BAŞKENTLİ BİNLERCE GENÇ EYMİR GÖLÜ’NDE OLACAK
Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları kapsamında başkent Ankara’da düzenlenecek program için binlerce genç Eymir Gölü’nde yürüyecek.
Gençler, TRT Genel Müdürlüğü otopark alanındaki başlangıç noktasından Eymir Gölü sonuna kadar 9,7 km’lik güzergahta yürüyecek. Programda, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından katılımcılara günün anlam ve önemine istinaden şehitlerimizin yiyeceği olan arpa hediye edilecek. Kızılay’ın çorba dağıtacağı yürüyüşte, Çaykur tarafından da çay ikramı yapılacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber