Başbakan Binali Yıldırım’a Kars'ta Sevgi Seli

31 Mart 2017
0 Haber Yorum

Başbakan Binali Yıldırım, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Kars’ta binlerce vatandaşın sevgi gösterisiyle karşılandı.


Kars Harakani Havaalanında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Valisi Rahmi Doğan eşi Gülden Gülüzar Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım ilk olarak Cumhuriyet Meydanına geçerek halka hitap etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım’a 16 Nisan’da yapılacak referandumda Karslılardan ‘evet’ desteği geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda Karslılara seslenen başbakan Binali Yıldırım, "Bu mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, bu mesele Binali Yıldırım meselesi değil. Bu sistem Erdoğan için lazım değil, bu sistem her doğan için lazım. Mesele memleket meselesidir. Mesele Türkiye meselesidir. Mesele istiklal ve istikbal meselesidir. Hepimiz biliyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit eden ülkeler, aslında Türkiye’yi tehdit ediyor. Bunu biliyoruz. Avrupa’nın tavırlarını görüyorsunuz. FETÖ’cülerin tavırlarını görüyorsunuz. Terör örgütü PKK’nın hayır kampanyalarını görüyorsunuz. 16 Nisan’da ülkemiz için, Recep Tayyip Erdoğan için omuz omuza var mıyız?" dedi.

Sık sık konuşmaları sloganlarla kesilen Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının ardından meydanı dolduran vatandaşlara kırmızı karanfil dağıttı.

Başbakan Yıldırım, halka hitaplarının ardından Ebu’l Hasan Harakani Külliyesine geçerek burada incelemelerde bulundu. Ebu’l Hasan Harakani Hazretlerinin türbesini de ziyaret eden Başbakan Yıldırım, Cuma Namazını Evliya Camii’nde kıldı. Başbakan Binali Yıldırım, cami çıkışında Karslıların sevgi gösterileriyle karşılandı.

Yıldırım son olarak Kars Valiliğini ziyaret etti. Kars Valisi Rahmi Doğan’dan brifing alan Yıldırım, daha sonra Kars’tan ayrıldı.

basbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(13).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(1).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(2).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(9).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(3).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(4).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(5).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(6).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(7).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(8).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(11).jpgbasbakan-binali-yildirim’a-karsta-sevgi-seli-(12).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber