sanalbasin.com üyesidir

Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu

13 Mart 2014
0 Haber Yorum

Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kars’ın Digor ilçesinde halkı Kürtçe selamlayan K Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ı da örnek göstererek, “. Geçmiş dönemlerde bunların 3’ünü, 5’ini söyleyenlere bile dava açılırdı.” dedi.
MSB İsmet Yılmaz, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Eski Milletvekilleri Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Mahmut Esat Güven, Zeki Karabayır, AK Parti Kars İl Başkanı Av. Ensar Erdoğdu, SKM Başkanı Şahin Aydın ile birlikte Digor İlçesine giderek seçim bürosunu ziyaret etti. Bakan Yılmaz ve beraberindekileri AK Parti Digor İlçe Başkanı Abdurrahman Aydın, AK Parti Digor Belediye Başkan Adayı Nebi Kerenciler, kalabalık partili grubu ve vatandaşlar karşıladı.
AK Parti Digor Belediye Başkan Adayı Nebi Kerenciler, Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan birer konuşma yaptı.
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, konuşmasının bir bölümünde Kürtçe, “Kardeşlik odur ki; acın acım olsun,  şenliğin şenliğim olsun, mutluluğun mutluluğum olsun” dedi. Bunun üzerine Bakan Yılmaz da şöyle konuştu:
“Biraz önce Ahmet Bey kardeşim Kürtçe seslendi. Geçmiş dönemlerde bunların 3’ünü, 5’ini söyleyenlere bile dava açılırdı. Şimdi eğer kardeşim, annem, babam, ninem, dedem Kürtçe biliyorsa belediye başkanımız Kürtçe propaganda yapabilecek. Hiçbir yasağı da yoktur. Gürcüce bilen varsa gürcüce yapacak. Kütçe bilen varsa Kürtçe yapacak, Zazaca bilen varsa Zazaca yapacak. Cenab-ı Allah’a hamd olsun. Kürtçe kurslar denildi açıldı, seçmeli ders denildi açıldı. Hem ortaokulda var, hem lisede var, hem üniversitede var. Kürtçe televizyon yoktu. Ahmet Kaya’yı hatırlarsınız ‘Ben bir Kürtçe klip yapacağım bakalım hangi kahraman, hangi babayiğit er verecek’ diyordu. Bırakın artık özel televizyonları devletin televizyonu bile 24 saat Kürtçe yayın yapıyor. Hamd olsun. Biz milletin aynasıyız. Milletin ne bir adım önündeyiz, ne bir adım gerisindeyiz.”
Bakan Yılmaz, “Ancak şunu da net bir şekilde söyleyeyim; Kürtçe savunma yapmak istediğini diyene yasak çıktıktan sonra hakim ‘hadi yap’ dedi. ‘Kürtçe bilmiyorum’ dedi. O halde kardeşim deminden beri kavgan neydi? Öze şu; biz kavga için bahane arayanların bahanelerini kaldırıyoruz. Bu milletin diliyle, bu milletin diniyle hamd olsun hiçbir problemimiz yok. Dili dilimiz, dini dinimiz. Ve bütün diller, bütün renkler Allah’ın ayetlerindedir. Hiç birisinin de diğerine üstünlüğü yoktur. Arabın Kürt’ten, Kürt’ün Türk’ten üstünlüğü yoktur.” şeklinde konuştu.
“Sizlere hizmet ettiğimizden dolayı sizler bizlerden Allah razı olsun diyorsanız bizim için en büyük paye budur.” diyen Yılmaz, daha sonra şunları söyledi:
“Savunma sanayindeki kendi tankımızı, kendi uçağımızı, kendi helikopterimizi, kendi eğitim uçağımızı, kendi füzemizi yapıyoruz. Hamd olsun artık namerde muhtaç değiliz. Türkiye’ye hiç kimse yan gözle bakamaz. 76 milyon, gururla başı dik şekilde ‘ben Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyım’ diyerek hem Türkiye’de hem dünyada gezer. Pasaportumuza değer geldi.”
Bakan Yılmaz’ın AK Parti Digor Seçim Bürosu ziyaretinde AK Parti Digor İlçe Başkanı Abdurrahman Aydın, AK Parti Digor Belediye Başkan Adayı Nebi Kerenciler’in yanında; Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı İsmet Hagi, Teşkilat Başkanı Fevzi Utku, Seçim İşleri Başkanı İbrahim Özuzma, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Ekonomi İşleri Başkanı Şahbettin Altun, Ar-Ge Başkanı Ömer Taşdelen, Tanıtım ve Medya Başkanı İsmail Özdinler, Dış İlişkiler Başkanı Muhittin Çiğdemal, Halkla İlişkiler Başkanı Cesim Canpolat, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdinler, Gençlik Kolları Başkanı Levent Çankır ve parti yönetimi de hazır bulundular.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber