Bakan Özlü, 200 milyonluk yatırım müjdesiyle Kars’tan ayrıldı

04 Şubat 2018
0 Haber Yorum

Bakan Özlü, 200 milyonluk yatırım müjdesiyle Kars’tan ayrıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Ardahan dönüşü Kars Valiliğini ziyaret ettiler. Bakan Özlü burada yaptığı açıklamada Karslılara 200 milyon TL’lik yatırım sözü verdi.

Vali Rahmi Doğan tarafından Valilik2’de karşılanan bakanlar şeref defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

“Öncelikle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın kendi alanıyla ilgili Kars olarak ihtiyaç duyduğumuz, planladığımız ve bundan sonra yapacağımız konuları masaya yatırdık. Değerli bakanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” diyen Bakan Arslan, Kars’ın ve bölgenin sahip olduğu değerleri gün yüzüne çıkartmanın önemine değinerek “Aksi halde sadece söylemde kalır.” ifadesini kullandı. Serhat bölgesindeki illerinin avantajlarının çok olduğunu ve bu avantajların çok iyi kullanılması gerektiğini savunan Bakan Arslan, bu avantajların altyapının yanında sanayinin, endüstrinin önünü açacak yatırımları yaparak gün yüzüne çıkartmayı arzuladıklarını kaydetti. Böylelikle bu avantajları vatandaşların lehine yatırım ve istihdam olarak değerlendirmeyi arzuladıklarını da vurgulayan Bakan Arslan, “Bakü Tiflis Kars (BTK) Demiryolu projesinden sonra Kars’ta yapımını başlattığımız lojistik merkezinin bu anlamda önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bunlar tamamlandığında kentimiz, sanayi, lojistik ve sevkiyat anlamında önemli bir konuma gelecektir.” şeklinde konuştu.

Müjdeli açıklamalarda bulunan Bakan Özlü ise “Kars’taki Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) geliştirilmesi, büyümesi lazım, yaklaşık 104 hektarlık alanda yer tespiti yaptık, geliştirilecek alan tespiti yaptık, buraların kamulaştırılması 2018 yılında tamamlanacak. Bunun yaklaşık bedeli 30 milyon liradır. OSB’deki yolların asfaltlanması, bakımının yapılması yaklaşık 7 milyon lira maliyetinde olacak. İnşallah OSB’nin yollarını tamamlayacağız. Organize Sanayi Bölgesi, Bilim ve Teknoloji Merkezi, yine Sanayi Sitemizin taşınması, Avrupa Birliği Projeleri ile birlikte baktığımızda yaklaşık 200 milyon liralık bir yatırımımız liralık yatırım olacak. Bunları yerine getireceğiz.” Dedi.

Bakanlar Arslan ve Özlü, Şehit Ebu-l Hasan Harakani Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber