sanalbasin.com üyesidir

Bakan Eker İsrail’e lanet okudu

21 Temmuz 2014
0 Haber Yorum

Bakan Eker İsrail’e lanet okudu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kars’ın Arpaçay ilçesini ziyaretinde İsrail’in ateşe uymadığı hatırlatıldı. Bunu üzerine Bakan Eker, 3 defa “Şiddetle lanetliyoruz, şiddetle lanetliyoruz, şiddetle lanetliyoruz.” şeklinde tepkisini ortaya koydu.
Bakan Eker bugün Susuz ve Arpaçay ilçelerini ziyaret etti. Arpaçay’da Belediye Başkanı Erçetin Altay’ın makamıda gazetecilerin İsrail’in saldırılarını hatırlatması üzerine açıklamalarda bulundu.
Bakan Eker, “Masum çocukların, sivillerin katledildiği bir bomba yağmurundan, bomba sağanağından ertesinde 2–3 saat müsaade isteyip şu ölülerimizi taşıyalım. Yani o bombalarla katledilen yavruları, sivilleri alıp götürüp defnedelim. Bunun için 2 saat ateşkes isteniyordu. Fakat İsrail yönetimi burada da sözünde durmadı ve o ateşkesi de tekrar bozup oradaki masum insanların cesetlerinin, katledilmiş şehitlerin cesetlerinin alınmasına bile fırsat vermiyor. Maalesef insanlık bu zulme seyirci. Sadece endişelerini, üzüntülerini dile getirmekle kalıyorlar. Hâlbuki birçok sahada, birçok konuda çok daha az gerçekte kayıpla yaşanan başka olaylarda bu BM güvenlik konseyi daimi üyelerinin bu İsraillin zalimce tutumuna seyirci kalma uğruna bunlar seslerini çıkarmıyorlar.” dedi.
Türkiye’nin burada sesini çıkardığını hatırlatan Bakan Eker, “İsrail de niye Türkiye’de böyle şeyler yapılıyor. Hâlbuki biz zalime karşı mazlumun yanındayız. Haksıza karşı haklının yanındayız. Böyle olmaya devam edeceğiz. Hükümet olarak, devlet olarak ve millet olarak haykıracağız. Elimizle engelleyemediğimizi dilimizle, dilimizle engelleyemediğimizi hiç değilse haykırarak zalime sen zalimsin. Zalimlik yapma demeye devam edeceğiz. Biz elimizden gelen bütün uluslar arası alanda sayın başbakanımız, dışişleri bakanımız, cumhurbaşkanımız çaba içerisindeler. Uluslar arası platformu, uluslar arası toplumu harekete geçirme çabası içerisindeler. İslam âleminin, İslam devletlerinin bunlarını devletlerinin ve Avrupa kamuoyunu, ABD yi BM yi harekete geçirmeyi onlar üzerinden bu sürece bir şekilde müdahale edilmesi gerektiğini, bu zulme, bu vahşete dur diyecek bir mekanizmanın gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. En son İsraillin bu en son 2–3 saatlik ateşkesi de ihlal etmesini diğer bütün vahşetlerinde gösterdiğimiz gibi şiddetle lanetliyoruz, şiddetle lanetliyoruz, şiddetle lanetliyoruz.” diye konuştu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber