KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > SARIKAMIŞ

Bakan Çağatay Kılıç, Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na Katıldı
03 Ocak 2016
Bakan Çağatay Kılıç, Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na Katıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
“Ülkemizin güzel toprağını kazıp hendek açanların karşısında biz duracağız. O hendeklerde gömülmelerini de biz sağlayacağız”
- “Bu güzel ülkenin, bu cennet vatanın ilelebet payidar olması için her birimiz her an şehit olmaya da hazırız”
-”Bu güzel ülkenin, bu cennet vatanın ilelebet payidar olması için her birimiz her an şehit olmaya da, gece gündüz çalışmaya da hazırız. Bizim, ecdadımıza atalarımıza sözümüz budur. Hepimiz bu söze layık olmak zorundayız'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “ Ülkemizde terör estirmeye çalışanların, teröre terör diyemeyenlerin, terör örgütüyle iş tutanların, ülkemizin güzel toprağını kazıp hendek açanların karşısında da biz duracağız.  O hendeklerde gömülmelerini  de biz sağlayacağız. Bu güzel ülkenin, bu cennet vatanın ilelebet payidar olması için  her birimiz her an  şehit olmaya da, gece gündüz çalışmaya da hazırız” dedi.
Sarıkamış Harekatı'nın 101. yılı dolayısıyla "Vefakar gençlik, fedakar ecdadını unutmayacak" sloganıyla düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında Kars Sarıkamış’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sarıkamış Şehitlerini anma programı’na katıldı.
Sarıkamış BESYO Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Sarıkamış’ta şehit olan ecdadımızı iyi anlamamız gerektiğini belirterek, “Bugün burada onların bu ülke için ortaya koymuş oldukları en büyük fedakarlığı yani canlarını vermelerini yad ederek, anarak bir araya gelmiş bulunuyoruz. Burada verdiğimiz şehitlerimizi ülkemizin bugünkü durumuna gelmesi için gösterdikleri fedakarlığı anlamak ve onların ne uğruna bu şehadeti hiç göz kırpmadan kucakladıklarını iyi düşünmemiz gerekiyor. Bugün burada bir araya gelmemizin sebebi burada şehit olan ecdadımız. Ama Sarıkamış’ta bir araya gelmemizin asıl sebebi ortak çarpan kalbimiz, ortak çarpan yüreğimiz, paylaştığımız ortak değerlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti devletimizdir. Dolayısıyla burada şehit olan ecdadımızı iyi anlamamız gerekiyor. "Vefakar gençlik, fedakar ecdadını unutmayacak" derken biz bu sene “Gök Allah-u Ekber, yer Allah-u Ekber” derken ve inanıyorum ki hep beraber izlerken hepimizin duygulandığı, gözyaşlarını tutamadığı filmdeki ortaya konan duyguyu iyi anlamamız gerekiyor” dedi.
 “Gençlerimize nasıl bir vatanda yaşadıklarını ve medeniyetlerinin ne anlama geldiğini iyi anlatmamız gerekiyor”
“Bizler cennet bir vatanın bugünkü hem sahipleriyiz, hem de gelecekteki sahiplerine teslim edecek olan bugünkü bekçileriyiz” diyen Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Bunu şu anlamda söylüyorum; tabi ki gençlerimiz evlatlarımız, çocuklarımız bu ülkenin geleceği, dünyanın geleceği, insanlığın geleceği. Ama hep söylediğimiz bir şey var. Bugünden edindikleri bilgilerle, bugünden donandıkları donanımla, bugün anladıkları medeniyet tasavvurlarıyla bu ülkenin geleceğini taşıyacaklar. Onun için bizim bu günden gün, saniye kaybetmeden Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın nerede yaşadıklarını, hangi toprakta yaşadıklarını, nasıl bir vatanda yaşadıklarını ve medeniyetlerinin ne anlama geldiğini iyi anlatmamız gerekiyor.  Hepimizin üzerinde böyle ağır bir sorumluluk var. Ecdadımız burada şehit düşerek bunu en iyi şekilde anlattı. Sadece burada Sarıkamış’ta değil”
 “Sorumluluğumuz ağır, üzerimizde büyük bir vebal var”
Salonda asılan “İki şehit diyarından birbirine uzanan dostluk köprüsü, Gelibolu ve Sarıkamış” afişine dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, “Çanakkale’de Dumlupınar’da Anafartalar’da bu ülkenin bu devletin payidar olması için toprağa düşen her kardeşimiz, büyüğümüz, şehidimiz bu destanı yazıyor. Özgürlük meşalesinin yakıldığı şehir olan Samsun’dan başlayan yürüyüşümüz. Anadolu’ya girişin ilk adımı olan Malazgirt ve bunların ne anlama geldiğini, İstanbul’un fethinin ne anlama geldiğini fethin ne anlama geldiğini iyi anlatmamız gerekiyor. Maalesef ülkemizde tarihini bilmeyenler edepten adaptan nasibini almayanlar, cahiller bu ülkenin duvarlarına “zulüm 1453” ‘te başladı diye bir yazı yazabilecek kadar alçalabiliyorlar. İstanbul’un fethinin ne anlam geldiğini bizim milletimize gençlerimize evlatlarımıza iyi anlatmamız gerekiyor.  1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletini iyi anlatmamız gerekiyor. Dolayısıyla sorumluluğumuz ağır, üzerimizde büyük bir vebal var” diye konuştu.
“Bugün onlar eğer zulüm ediyorlarsa, onların karşısında durmasını da iyi biliriz”
Dünyada yaşanan olumsuzluklara kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Kudüs’teki mazlum çocukların sesi biz olacağız ses biziz Suriye’de annesi babası bir cani tarafından öldürülen yetimlerin sesi biz olacağız ve biziz. Tüm dünya ne olduğunu anlamaz yüzünü başka noktaya çevirir iken Türkiye’nin Cumhurbaşkanı: bu kapı, bu medeniyetin kapısı tüm coğrafyamıza, tüm insanlığa açıktır diye tüm dünyaya ilan etti. Başbakanımız aynı noktada yürüyeceğimizi, her an duruşunu ortaya koyuyor. Bizler bu milletin bir parçası olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak ecdadımızın ortaya koymuş olduğu misafirperverlik, açık kapı uygulamalarının mazlum olanların sığınabilecekleri bir liman olarak ülkemizi ve medeniyetimizi ortaya koymalarının ne anlama geldiğini, bugünkü temsilciler olarak iyi ortaya koymamız gerekiyor.  500 sene önce İspanya'daki Yahudiler mazlum durumdaydı. Orada sadece inançları ve dinleri dolayısıyla zulüm altındaydılar. Orada öldürülüyorlardı. O zaman Osmanlı İmparatorluğu bizim ecdadımız kapılarını açtı ve 'sizler bizim ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilirsiniz' dedi. Bizim medeniyetimizin ve inancımızın gereği budur.  Bize 1400 yıl önce öğretilen budur. Ama bugün onlar eğer zulüm ediyorlarsa, zalim oldularsa da onların karşısında durmasını da iyi biliriz. Bayırbucak'taki kardeşlerimiz onların sesi biz olduk ve biz olacağız” ifadelerini kullandı.
 “Ülkemizin güzel toprağını kazıp hendek açanların karşısında da biz duracağız. O hendeklerde gömülmelerini de biz sağlayacağız”
Ülkede yaşanan terör olaylarına değinen Bakan Çağatay Kılıç, “Ülkemizde terör estirmeye çalışanların, teröre terör diyemeyenlerin, terör örgütüyle iş tutanların, ülkemizin güzel toprağını kazıp hendek açanların karşısında da biz duracağız.  O hendeklerde gömülmelerini de biz sağlayacağız.  Bu millet birliğinden beraberliğinden ve kardeşliğinden aldığı güçle geleceğe yürüyecek. Biz hep böyle yaptık. Bizim ecdadımız bunu böyle yaptı. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Dumlupınar'da… Bugün Çanakkale Şehitliği'ne gittiğiniz zaman oradaki şehit olan ecdadımızın memleketlerinin isimlerine baktığınız zaman kimlerin koyun koyuna, yan yana yattığını iyi görmemiz gerekiyor.  Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'nı yazdığında neyi anlayarak yazdığını, neyi hissederek yazdığını iyi anlamamız gerekiyor. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı'nı yazdırtmasın dediğinde, o duasının altında ne yattığını iyi anlamamız gerekiyor. Biz burada yatan şühedamıza layık olacağız. Onların kemiklerini hiçbir zaman sızlatmayacağız” dedi.
“Sarıkamış’ta şehit olan ecdadımıza layık olmak için yürümeyeceğiz, koşacağız”
Gençlik ve Spor Bakanlığının Sarıkamış şehitlerini anmak için 81 ilde organizasyon düzenlediğini aktaran Kılıç, sözlerini söyle tamamladı:
“Bu sene 81 ilde düzenlemiş olduğumuz yürüyüşlerle bu güzel diyarda şehit olan ecdadımızı anacağız. Burada bir yenilgi yok. Şair ne diyor; 'yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır' Bu mısraların anlamını iyi anlayalım.  Her sene buraya Türkiye'nin dört bir yanından tüm vatandaşlarımıza göstermiş olduğunuz misafirperverlik için teşekkür ediyorum.  Gençliğimiz ve evlatlarımız ülkemizin dört bir yanındaki şehitliklerimizi ziyaret ediyorlar. Biz buna ön ayak oluyoruz. Bütün imkanlarımızı bunun için seferber ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Sayın Başbakanımızın hükümet programında ortaya koymuş olduğu direktifler doğrultusunda gece gündüz demeden çalışacağız. Çünkü bizim 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedeflere gece gündüz demeden Sarıkamış’ta şehit olan ecdadımıza layık olmaya çalışarak yürümeyeceğiz, koşacağız. Bunu hep beraber yapacağız. Bu güzel ülkenin, bu cennet vatanın ilelebet payidar olması için her birimiz her an şehit olmaya da, gece gündüz çalışmaya da hazırız. Bizim, ecdadımıza atalarımıza sözümüz budur. Hepimiz bu söze layık olmak zorundayız”
Sarıkamış Harekatı hakkında bilgi veren Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, “1877-1878 93 harbinde yitirdiğimiz yurt topraklarını geri almak için dönemin başkomutan vekili Enver Paşa 22 Aralık 1914’te Sarıkamış Harekatını başlatmıştır. Harekat 22 Aralık 1914’te başlamış 15 Ocak 1915’e kadar devam etmiş, toplam 23 gün sürmüştür.” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın 3 yıldır Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerine katılarak her seferinde olağan destek verdiğine işaret eden AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan sözlerine Bakan Kılıç’a teşekkür ederek başladı. Arslan, “Ecdadı anmak, şühedayı anmak onların izinden yürümek adına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlarımız başta olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz. Sadece tek cümle; Geçmişimizi ne kadar iyi bilirsek, geleceğimizi o kadar iyi kurarız, geleceğimize o kadar iyi sahip çıkarız.” ifadesini kullandı.
AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ise, “Neden bu kadar insanlar Sarıkamıştalar? Çünkü bir sebebi var. Olayı yerinde görmek. Şehitlerimiz için, atalarımız için, büyüklerimiz için, geçmişimizdeki ecdadımız için, şüheda için bütün gençliğimizin Anadolu’daki herkesin gelip Sarıkamış’ta atalarının neler çektiğini görmesi lazım. Eksi 25 derecelerde karın altında, soğukta o duyguları yaşamak lazım ki birliğimiz, kardeşliğimiz, beraber oluşumuz, birbirimizde olan ortak paydamız vatanın ne demek olduğunu, bayrağın ne demek olduğunu daha iyi anlayalım. Başta sayın bakanım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin diyen Kars Valisi Günay Özdemir, “Bugün bizler şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak, onların bu aziz vatan ve bu al bayrak uğruna yaptıkları fedakarlıkları bir kez daha hatırlamak, akıttıkları mükaddes kanın boşa gitmediğini, kanlarıyla sulanan bu toğrağın üzerinde Türk Bayrağının gölgesinde ebediyen mevcut ve içerde-dışarda dost ve düşmanlara göstermek için buradayız,” şeklinde konuştu.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı ardından sanatçı Fatih Koca tarafından ilahi dinletisi sunuldu.
khaFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SARIKAMIŞ Haberleri

Başlık Tarih
 
Sarıkamış'ta kubar esrar yakalandı,22 Haziran 2018
Sarıkamış'ta 2 çobanın tartışması kanlı bitti ,18 Haziran 2018
Sarıkamış'ta kaçak sigaraya 14 bin TL ceza!04 Haziran 2018
Karakurt Barajı ve HES inşaatı hızla devam ediyor01 Haziran 2018
Ölen annesinin karnından alınan 8 aylık bebek 4 doktor sayesinde hayata tutundu31 Mayıs 2018
Sarıkamış'ta yediği iftar yemeğinden zehirlenen işçi hayatını kaybetti31 Mayıs 2018
Sarıkamış'ta vahşet! 8 aylık hamile eşini bıçakla öldürdü30 Mayıs 2018
Ulaştırma Bakanı Arslan, Sarıkamış’ta vatandaşlara seslendi28 Mayıs 2018
Sarıkamış'ta Türk Telekom'a ait kablolar çalındı22 Mayıs 2018
Sarıkamış’ta Pakistanlı 28 kaçak göçmen yakalandı07 Mayıs 2018
Sarıkamış’ta "Tefeci" çetesi çökertildi02 Mayıs 2018
Sarıkamışta’ta mazot hırsızlığı20 Nisan 2018
Sarıkamış'ta baraj inşaatı başlıyor11 Nisan 2018
Kars’ta hırsızlar caminin parasını çaldı26 Mart 2018
Sarıkamış’ta İş Kazası20 Mart 2018
Yolcu otobüsünde Arap kekliği yakalandı14 Mart 2018
Sarıkamış’ta trafik kazası: 5 yaralı,06 Mart 2018
Sarıkamış'ta 2 bin 760 paket kaçak sigara ele geçirildi,05 Mart 2018
Sarıkamış'ta 58 kaçak göçmen yakalandı,28 Şubat 2018
Kayıp engelli çocuğu donmak üzereyken kurtardılar25 Şubat 2018
Vali Doğan: Bu Coğrafyada Yaşamanın Maliyeti Çok Yüksek18 Ocak 2018
Sarıkamış Gazileri 201810 Ocak 2018
Sarıkamış’ta Gençlik Şühedanın İzinden Gitti!07 Ocak 2018
Milli Sporcular Şühedanın İzinde Sarıkamış’ta04 Ocak 2018
Başkan Köşker'e Sarıkamış Daveti04 Ocak 2018
Sarıkamış’ta Bölücü Terör Örgütü PKK’ya Kış Operasyonu04 Ocak 2018
Sivas'ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü31 Aralık 2017
Kars'ta Çalıntı Araç Ele Geçirildi29 Aralık 2017
Sarıkamış'ta Yolcu Otobüsü Devrildi: 30 Yaralı25 Aralık 2017
Sarıkamış Şehitleri 103’üncü yılı Anma Etkinlikleri Toplantısı Sarıkamış’ta Yapıldı22 Aralık 2017
Sarıkamış Şehitleri İçin Eksi 15 Derecede Saygı Nöbeti15 Aralık 2017
Vali Doğan’ın Eşi Kütük Evde Gazi Eşlerini Ağırladı14 Aralık 2017
Sarıkamış'ta Kömür Hırsızları Suç Üstü Yakalandı13 Aralık 2017
Kars'ta Trafik Kazası: 4 Yaralı13 Aralık 2017
Vali Doğan’ın Talimatıyla Sarıkamış'ta Sporculara Ücretsiz Kayak Eğitimi09 Aralık 2017
İlhan Özbilen ve yeğeni Özcan Taş tutuklanarak cezavine gönderildi,07 Aralık 2017
Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği’nden Cumhurbaşkanına Teşekkür03 Aralık 2017
Sarıkamış’ta Boz Ayılar Kış Uykusuna Yattı30 Kasım 2017
Sarıkamış Kayak Merkezi’nde Kızak Keyfi30 Kasım 2017
Sarıkamış'ta operasyonlar hız kesmeden devam ediyor30 Kasım 2017
Öğrencileri Arasında Kavga: 1 Ölü, 1 Yaralı29 Kasım 2017
Kars’ta FETÖ Duruşmalarında 2 tahliye28 Kasım 2017
Bakan Arslan ve Kurtulmuş Sarıkamış Kütük Evinin Açılışını Yaptı26 Kasım 2017
Mehmetçik Kars'ta Dondurucu Havaya Rağmen Teröristlerin Peşinde25 Kasım 2017
Kar Beraberinde Kazaları da Getirdi23 Kasım 2017
vaşak cep telefonuyla görüntülendi21 Kasım 2017
Sarıkamış'ta EYP Bulundu15 Kasım 2017
70 paket metamfetamin ve 4 gram esrarla yakalandı. 14 Kasım 2017
Sarıkamış’ta 10 Kasım Töreni Düzenlendi11 Kasım 2017
Sarıkamış'taki Darbe Girişimi Sanıkları İlk Duruşmada Beraat Etti08 Kasım 2017
Sarıkamış Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu03 Kasım 2017
Bakan Arslan: 46 Kilometrelik Yola 479 Milyon Harcandı27 Ekim 2017
Kağızmanspor: 4 Selimspor-223 Ekim 2017
Kars’ta Piyasaya Sahte Para Süren Dört Kişi Yakalandı10 Ekim 2017
Kaymakamdan Ay Yıldızlı Aşure07 Ekim 2017
Kars'ta 154 Göçmen Sırı Dışı Ediliyor30 Eylül 2017
Sarıkamış Ormanları Yanmaya Devam Ediyor13 Eylül 2017
Sarıkamış'ta AK Parti İlçe Başkanlığı Seçimi Yapıldı30 Ağustos 2017
Bakan Arslan Kafkas Harekatı Araştırma Merkezini İnceledi29 Ağustos 2017
Bakan Arslan Sarıkamış Belediyesini Ziyaret Etti29 Ağustos 2017
Sarıkamışta Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 3 Yaralı08 Ağustos 2017
Sarıkamış'ta Odun Kaçakçıları Yakalandı08 Ağustos 2017
Sarıkamış’ta 500 Balya Ot Yandı08 Ağustos 2017
Sarıkamış'ta Orman Yangını: 10 Hektarlık Alan Zarar Gördü31 Temmuz 2017
Sarıkamış'ın 100 Yıllık İçme Suyu Sorunu Çözülüyor23 Temmuz 2017
Bozayıları Sarıkamışlı Otelciler Besliyor19 Temmuz 2017
Köylülerle Çobanlar Birbirine Girdi06 Temmuz 2017
Vali Doğan, Tugay Komutanlığının Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Verdiği İftara Katıldı22 Haziran 2017
Sarıkamış’ta FETÖ Operasyonu16 Haziran 2017
Trafik Canavarı Kars'ta Bir Can Aldı!15 Haziran 2017
Kars'ta Askeri Operasyon PKK’ya Ait Mühimmat Bulundu!15 Haziran 2017
Demirci, Doğayı Fotoğraflarla Resmetti14 Haziran 2017
2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin İlk Toplantı Gerçekleşti08 Haziran 2017
Başkan Toksoy: “İçme Suyu Gölet Projesi Hakkında Yanlış Algı Oluşturuluyor”02 Haziran 2017
TFF, Sarıkamış Belediyespor 3 .0 hükmen yenik sayıldı,30 Mayıs 2017
Çiftçilerin Sorunları Başkentte18 Mayıs 2017
Başkan Toksoy'dan Hemşireler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret18 Mayıs 2017
Sarıkamış Belediyesi İlçenin 100 Yıllık İçme Suyu Şebekesini Değiştiriyor11 Mayıs 2017
Sarıkamış’ta Bir Arazide Cephanelik Ele Geçirildi09 Mayıs 2017
Sarıkamış Bozayılarını İtalya-Türkiye Koruyacak05 Mayıs 2017
Sarıkamış'ta 23 Nisan Coşkusu23 Nisan 2017
Sarıkamış Belediyesi Güçleniyor!21 Nisan 2017
Sarıkamış'ta Kaçak Sigara Ele Geçirildi,21 Nisan 2017
Sarıkamış Kaymakamlığı Sorunları Çözmeye Devam Ediyor!20 Nisan 2017
Sarıkamışta Kavga19 Nisan 2017
Kars'ta Kaçak Kazı Yapan 7 Kişi Gözaltına Alındı19 Nisan 2017
Sarıkamış'ta Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 172. Yılı Kutlandı10 Nisan 2017
Kars, Sarıkamış ve bozayıları BBC Türkiye belgeselinde03 Nisan 2017
Sarıkamış Kaymakamının vatandaş ziyaretleri31 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamış’ta!31 Mart 2017
Başkan Toksoy: Güzel Bir Sarıkamış İçin Biraz Daha Sabır23 Mart 2017
Sarıkamış'ta Dünya Ormancılık Günü Kutlandı22 Mart 2017
Şehitler Diyarı Sarıkamış’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı21 Mart 2017
İki Defa Gazilik Verilip Geri Alındı,20 Mart 2017
Kaçak Elektriğe Geçit Yok!20 Mart 2017
'Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'16 Mart 2017
Sarıkamış’ta Kayak Sezonu Devam Ediyor!15 Mart 2017
Bakan Yılmaz: CHP Değişmeye Başladı12 Mart 2017
Bakan Yılmaz’dan Sarıkamış Şehitleri İçin Özel Talimat12 Mart 2017
Sarıkamış’ta Köy Korucularına Veda Yemeği!08 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamışlılarla Buluştu!04 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamışlılarla Buluştu!04 Mart 2017
Bu Sana Yakışmadı Sarıkamış,02 Mart 2017
Doğu Anadolu PERDER'den eğitim çalıştayı24 Şubat 2017
Sarıkamış Şehitleri Anısına “Sarıkamış İçin Söyle” Adlı Belgesel Film Çekildi22 Şubat 2017
Ünlü Sanatçı Zara'dan 'Sarıkamış' Sözü!21 Şubat 2017
Sarıkamış’ın Soğuğunda Sanatçı Mahmut Tuncer’den Sıcak Konser19 Şubat 2017
Sarıkamış'ta 4. Kış Oyunları Festivali Off-Road Rallisinde Bazı Araçlar Takla Attı18 Şubat 2017
Sarıkamış Kış Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oluyor18 Şubat 2017
Sarıkamış'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 4 Yaralı10 Şubat 2017
Sarıkamış Harekatı Film Oluyor09 Şubat 2017
Sarıkamış Belediyespor, Iğdır Hazırlıklarını Sürdürüyor09 Şubat 2017
Sarıkamış Jandarma’dan FETÖ Operasyonu08 Şubat 2017
SATURDER, EMİTT 2017 sonuç raporunu açıkladı03 Şubat 2017
Terör örgütüne yönelik opersyona devam,02 Şubat 2017
SATURDER, Doğu Akdeniz Turizm Fuarında Yerini Aldı27 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Üzerine Yatak Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti17 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Turizm Değerlendirme Toplantısı Yapıldı17 Ocak 2017
Sarıkamış Kış Oyunları Başlıyor!13 Ocak 2017
‘Nazlıcan Serin Yayla Çiçeği’nin Türkiye Galası Sarıkamış’ta Yapıldı09 Ocak 2017
Sarıkamış'ta On Binler Şehitler İçin Yürüdü08 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Ecdad, Şühedanın İzinden Gitti!08 Ocak 2017
Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliklerine Ev Sahipliği Yapan Otel…08 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Kardan Şehit Heykelleri Açıldı07 Ocak 2017
Sarıkamış’ta 7’den 70’e Şehitler İçin Yürüdüler!07 Ocak 2017
15 Temmuz Şehit Aileleri Sarıkamış’a Geldi07 Ocak 2017
‘Tek Millet, Tek Yürek, Tek Yumruğuz’07 Ocak 2017
Kardan Şehit Heykelleri Yoğun İlgi Gördü07 Ocak 2017
Meşaleler Sarıkamış Şehitleri için yandı07 Ocak 2017
KOSARDER Şehitlerini Anma Programı İçin Yola Çıktı06 Ocak 2017
“Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadı" İçin Yürüyecek06 Ocak 2017
Karayolları Kars-Sarıkamış yolunun buzunu temizliyor05 Ocak 2017
Vali Rahmi Doğan, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu05 Ocak 2017
Kayak Yarışları Sona Erdi05 Ocak 2017
Sarıkamış'ta Kütük Ev Ortaya Çıkmaya Başladı04 Ocak 2017
Eksi 25 Derecede 90 Bin Askeri Temsilen Kardan Heykel Yapıyorlar03 Ocak 2017
Ünlü Oyuncu Alp Korkmaz, Yeni Yıla Sarıkamış'ta Girdi02 Ocak 2017
EKİNATA Grand Toprak Otel’in Açılışı Yapıldı30 Aralık 2016
Sarıkamış dinletisi öğrencilere duygulu anlar yaşattı29 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Trafik Kazası29 Aralık 2016
Aybas: Allah Bir Kez Daha Böylesi Acıları Göstermesin27 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Saygı Nöbeti27 Aralık 2016
Sarıkamış Şehitleri Anma Tırmanışı Gerçekleştirildi26 Aralık 2016
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ ARDAHAN HABER KARS HABER DİĞER » Dağcılar Allahuekber Dağına Tırmanış Başlattılar24 Aralık 2016
Kütük ev Sarıkamışta21 Aralık 2016
Türkiye’de İlk Sarıkamış’a Kurulacak!20 Aralık 2016
Şehitler diyarı Sarıkamış’ta teröre lanet mitingi düzenlendi19 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Sezon Öncesi İlk Toplantı Yapıldı17 Aralık 2016
Sarıkamış Kayak Tesisleri Hafta Sonu Misafirlerini Bekliyor15 Aralık 2016
Sarıkamış’ta sözleşmeli öğretmenlere eğitim semineri12 Aralık 2016
Sait Gürsoy: Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon09 Aralık 2016
Kaymakam Karaman Müjdeyi Verdi07 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Sığınak Ele Geçirildi30 Kasım 2016
Kaymakam Karaman yatırımları anlattı28 Kasım 2016
24 Kasim Öğretmenler Günü24 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor Galibiyete Doymuyor20 Kasım 2016
Şehitler Diyarı’nda Şehit Kaymakama Mevlit18 Kasım 2016
Öğrenci servisi kazaya karıştı 14 yaralı14 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor Namağlup Lider14 Kasım 2016
Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış’ta İncelemelerde Bulundu11 Kasım 2016
Sarıkamış’ta Fuhuş Operasyonu08 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor göz dolduruyor07 Kasım 2016
Sarıkamış’ta çalışmalar sürüyor03 Kasım 2016
Sarıkamış’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkusu30 Ekim 2016
Sarıkamış’ta Aşure Dağıtıldı!14 Ekim 2016
Sarıkamış’ta Demokrasi Meydanı açıldı14 Ekim 2016
Sarıkamış’ta köy okullarının bilgisayarları yenileniyor13 Ekim 2016
Toprak Hotel 5 yıllığına kiraya verildi!13 Ekim 2016
Sarıkamış’a dev yatırımlar12 Ekim 2016
Sarıkamış’ta 7 bin kök kenevir ele geçirildi06 Ekim 2016
Sarıkamış'ta hayvan hırsızı kıskıvrak yakalandı06 Ekim 2016
Sarıkamış’a yapılacak modern hayvan pazarı için start verildi06 Ekim 2016
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı tamamlandı05 Ekim 2016
Sarıkamış Orman İşletmesi 40 bin fidanı toprakla buluşturacak04 Ekim 2016
Öğrenci servislerine güvenlik kamerası takıldı27 Eylül 2016
Sarıkamış’ta yeni eğitim ve öğretim yılı heyecanı23 Eylül 2016
Sarıkamış'ta Şüpheli Çanta Paniği21 Eylül 2016
Sarıkamış’ta 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı19 Eylül 2016
Sarıkamış, Kentsel dönüşümle modern yapıya kavuşacak09 Eylül 2016
Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü, “Mera Islah Projesi”09 Eylül 2016
Sarıkamış'ta Trafik Kazası: 1 Ölü23 Ağustos 2016
Sarıkamış’ta asfalt ve yol yapım çalışmaları12 Ağustos 2016
Şehitler Diyarı Sarıkamış’ta Darbe Zaferi!10 Ağustos 2016
Karabağ, Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu05 Ağustos 2016
Serinlemek için girdiği nehirde boğuldu30 Temmuz 2016
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KAĞIZMAN’DA MEVLİT OKUTULDU29 Temmuz 2016
Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı tutuklandı,28 Temmuz 2016
Arpaçay’da Demokrasi Nöbeti’nde Mevlit okutularak kurban kesildi23 Temmuz 2016
FETÖ’nün darbe girişimine tepkiler19 Temmuz 2016
Sarıkamış’ın kanalizasyon şebekesinin tamamı yenileniyor13 Temmuz 2016
Sarıkamış’ta yakalanan iki terörist tutuklandı05 Temmuz 2016
Çatışmaya ilişkin Kars Valiliği’nden açıklama01 Temmuz 2016
Kars-Sarıkamış’ta çatışma!30 Haziran 2016
Sarıkamışlılar bayramı Sarıkamış’ta geçirecek28 Haziran 2016
Sarıkamış’ta 2016 ile bitecek projeler!27 Haziran 2016
Kaymakam Karaman’dan kurum amirlerine, STK’lara iftar25 Haziran 2016
Dünyanın İlk Göç Eden Boz Ayıları Sarıkamış’ta Keşfedildi24 Haziran 2016
Kaymakam Karaman’dan Ramazanda Ev Ziyaretleri22 Haziran 2016
Sarıkamış Belediyespor için kollar sıvandı21 Haziran 2016
Köy korucularına iftar yemeği19 Haziran 2016
Sarıkamış, Bölgenin ve Kafkasların yıldızı olacak17 Haziran 2016
Sarıkamış Belediyesi makine parkı alınan araçlarla tamamı yenilendi17 Haziran 2016
Bakan Arslan’ın Şehitler Diyarı Temasları14 Haziran 2016
SARIKAMIŞ’A CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI10 Haziran 2016
Sarıkamış’ta Ramazan denetimleri arttırıldı09 Haziran 2016
Sarıkamış’ta 500 aileye ramazan yardımı09 Haziran 2016
Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavı başladı21 Mayıs 2016
DAP İdaresi’nden 100 projeye 40 milyon lira destek19 Mayıs 2016
Sarıkamış’ta 19 Mayıs Coşkusu19 Mayıs 2016
Sarıkaımışta çatışma 4 pkklı öldürüldü,14 Mayıs 2016
Sarıkamış AK Parti Kadın Kolları teşkilatı fidan dikti04 Mayıs 2016
Okullar Hayat Olsun Projesi02 Mayıs 2016
Sarıkamış’ı bekleyen yatırımlar ve yenilikler02 Mayıs 2016
Sarıkamış, teröre karşı tek yürek oldu30 Nisan 2016
Sarıkamış’ta boz ayı kaza kurbanı oldu27 Nisan 2016
SARIKAMIŞ DEVLET HASTANESİ DENETİMLERDE İL BİRİNCİSİ 20 Nisan 2016
Toksoy’a Turizm ziyareti19 Nisan 2016
KAYMAKAM KARAMAN KÖYLERİ DOLAŞIYOR17 Nisan 2016
Kars’ta teröristlerle çatışma çıktı 2 asker yaralandı17 Nisan 2016
Teröre Tepki Büyüyor…15 Nisan 2016
Peygamber sevgisi camiye sığmadı15 Nisan 2016
Sarıkamış’ta “Orman Bilgi Sistemi Projesi-Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi ‘’semineri tamamlandı11 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Polis Haftası etkinlikleri10 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Polis Haftası Etkinlikleri08 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Orman Haftası etkinlikleri26 Mart 2016
Semerkand Vakfı ile Beşir Derneği’nden eğitime destek24 Mart 2016
Sarıkamış'ta Tedbirler Artırıldı!21 Mart 2016
"Genç Nida Kur’an-ı Kerimi güzel Okuma yarışması"20 Mart 2016
Kaymakam Karaman’dan Sarıkamış Devlet Hastanesine ziyaret20 Mart 2016
Sarıkamış’ta “Yerel Yönetimler Paneli” düzenlendi17 Mart 2016
Karaman, bir gününü daha dolu geçirdi16 Mart 2016
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü16 Mart 2016
Sarıkamış’ta “Anne olarak kadın” konulu toplantı düzenlendi09 Mart 2016
SGK Müdürü Yanar’dan, kadın personeline karanfil08 Mart 2016
Kayakla Oryantiring coşkusu07 Mart 2016
KIDS Projesi’ne Velilerden Tam Destek04 Mart 2016
Kar Tanesi ile Deniz Yıldızının buluşması04 Mart 2016
Sarıkamış Kış Sporları Turizm Tesisi alanı yol ve yağmur suyu drenaj projesi03 Mart 2016
Tuzla Belediyesinden Sarıkamış’taki öğrencilere hediye paketi01 Mart 2016
Kayakla Oryantring Şampiyonası Sarıkamış’ta yapılacak01 Mart 2016
Kars’a gelen turizm gazetecileri gezi programını tamamladı29 Şubat 2016
Bingür Sönmez: Sarıkamış’a ‘Kahraman asker anıtı’ çok yakışacak28 Şubat 2016
Sarıkamış’ta miniklere toplu doğum günü28 Şubat 2016
MTSK sınavlarında görev alan öğretmenlere eğitim verildi25 Şubat 2016
Sarıkamış'ta opersyon,21 Şubat 2016
Sarıkamış’ta fitness salonu açıldı17 Şubat 2016
Sarıkamış Obsidyeni Tanıtım ve Satış Ofisi açıldı16 Şubat 2016
İnşaatta ceset bulundu16 Şubat 2016
Vali Özdemir’den Sarıkamış’a davet!15 Şubat 2016
SERKA’nın Yönetim Kurulu Sarıkamış’ta toplandı12 Şubat 2016

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH