Bakan Arslan: Ülkemizle Rekabet Etme Adına Her Şeye Varız

28 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Kars merkez ve 7 ilçeyi ziyaret etmek için Kars’a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Valiliğini ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.


Kars merkez ve 7 ilçeyi ziyaret etmek için Kars’a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Valiliğini ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.Burada Partililere bir açıklama yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 16 Nisan'da ülkede yüzde 50'nin üzerinde oy çıkmasının çok önemli olduğunu, bu nedenle 80 milyona teşekkür ettiğini söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kesin sonuçların ilan edildiğini belirten Bakan Arslan, “Ülkemizle rekabet etme adına her şeye varız. Bu, tabiri caizse hodri meydandır ama terör örgütlerine hizmet edecek şekilde ülkemizin içini ister içeriden ister dışarıdan karıştırmak isteyenlere hizmet edecek siyasi kararlar vermeyin. Çünkü o siyasi kararların sonuçlarını biz tanımadık tanımayacağız. Mevcut sisteme inanıp, ‘hayır’ diyenler vardı. Onlara saygı gösteriyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ‘Evet’ diyenlere hizmet ettiğimiz gibi ‘hayır’ diyenlere de hizmet ediyoruz.  Ülkenin büyümesini, ülkenin gelişmesini, yolunu açacak olan bu süreç, Türkiye'yi daha da büyütecek. Dünyada rekabet ederken çok daha güçlü bir Türkiye olacaktı. Bunu fark eden dış güçler, farklı yollarla 'hayır' dediler. Onlara anlayış göstermemiz, onları anlayışla karşılamamız mümkün değil. Kusura bakmasınlar. Türkiye'nin büyümesinin, gelişmesinin yolunu açacak kararı Türk insanı verecekti. Dış güçler, Türkiye'nin büyümesini istemeyenler, Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenler vermeyecekti. Nitekim de öyle oldu. Türk insanı onlara bir şamara çaldı. Dedi ki; ‘Beni bana bırak. Kendi kararımı kendim veririm. Benim için en doğrusu neyse ona karar veririm, sen karışma’ dedi. Bugünde söylüyoruz, büyüyen ve güçlenen Türkiye'ye karşı çelme takarak değil, rekabet ederek. Tamam onlarda büyük işler yapsınlar, onlarda güçlensinler. Biz rekabet edelim. Buna hiç şüphe yok. Böyle olması gerekir. Onlardan beklediğimiz budur.” dedi.

Bakan Arslan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin siyasi görüşlerle, terör örgütlerinin emellerine hizmet edecek kararlar alması kabul edebilecek bir durum olmadığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımız da Sayın Başbakanımız da karar mercisinde olan arkadaşlarımızda bu yönde çok net bir şekilde ifadelerini ortaya koydular. Biz de Kars'tan diyoruz ki, rekabet edin. Ülkemizle rekabet etme adına her şeye varız. Bu, tabiri caizse hodri meydandır ama terör örgütlerine hizmet edecek şekilde ülkemizin içini ister içeriden ister dışarıdan karıştırmak isteyenlere hizmet edecek siyasi kararlar vermeyin. Çünkü o siyasi kararların sonuçlarını biz tanımadık tanımayacağız. Artık önümüze bakma zamanı. Önümüze bakarken de AK Parti’nin parti olarak sayın Cumhurbaşkanımızdan kurucu Genel Başkanımızdan Başbakanımıza, yönetimdeki arkadaşlarımıza onlardan aldığımız bir ders var seçimin keyfi bir akşam sürer, ertesi gün yeni seçime hazır olmak zorundasınız zorundayız.”

bakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(1).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(2).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(5).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(3).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(4).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(6).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(7).jpgbakan-arslan-ulkemizle-rekabet-etme-adina-her-seye-variz-(8).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber