Bakan Arslan: Kağızman Sandıkları Patlatacak

13 Mart 2017
0 Haber Yorum

Kars’ın Kağızman İlçesinde UDH Bakanı Ahmet Arslan, bayraklar, pankartlar ve Evet yazılı dövizlerle karşılandı.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, geldiği baba ocağında büyük sevgi gösterisi ile karşılandı. Türk bayrakları, çok sayıda sevgi gösterisi olan pankartlar ve Evet yazılı dövizlerle karşılanan Bakan Arslan burada Kağızman halkına ithafen bir açıklama yaparak, “Siyasi parti farklı gözetmeksizin, siyasi seçimlerde, parti seçimlerinde başka partilere oy vermiş olabilirsiniz. Ama bugün omuzlarınıza aldığınız sorumluluk hakkını yerine getireceksiniz. İnşallah Kağızman’da sandıkları patlatacaksınız.” dedi.

Bakan Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını ilçe halkına illetti. Rusya ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine Kağızman’ı sorduğunu ve Kağızmanlılara teşekkür ettiğini de söyleyen Bakan Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın Kağızman ve Kars ile ilgili tüm projeleri geçmişten günümüze kadar tam anlamıyla takip ettiğini de ilçe halkına iletti. Kendisinden ‘ilçe halkının sorunlarını çözüyor ve onlara sahip çıkıyor musun?’ diye sorduğunu ifade eden Arslan, Kağızman’a yapılan ve yapılacak olan yatırımları sıraladı.

Kağızman’ yapılacak olan onlarca yattım ve projenin müjdesini veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Kars’ın köy yollarının sıcak afsat olabilmesi için 88 Milyon TL para getirdik. Kağızman’da Kesik Köprü Yolunu tamamladık, kavşak çalışmaları devam ediyor. Bölge Trafik’ten başlayarak üniversiteye kadar şehir içi de dahil mezarlığa kadar olan yolun ihalesini yaptık ve birkaç gün sonra inşallah temelini atacağız. Kars - Kağızman Karayolu için size söz vermiştik sıcak asfalt yapacağız demiştik. İhalesini yaptık inşaat sezonun başlamasıyla birlikte temelini atacağız. Sadece bu 3 projenin maliyeti 200 trilyondur” dedi.

Kağızmanlı çok önemsiyor, Horasan’dan, Mescitli ve Kötek’ten, Kağızman’a gelip Tuzluca giden yol da bölünmüş yol ve sıcak afsat olacak dedik ve ihale sürecini başlattık. Bunun bedeli de 600 trilyondur diyen Arslan, “Sarıkamış içindeki yollar dahil Horasan’a giden yolların maliyeti de 500 trilyondur. Selim, Susuz, Digor, Akyaka ve Arpaçay’ın da yollarını da yapıyoruz. Kağızman Devlet Hastanesi bu sene bitiyor, çok daha fazla uzman doktorlar ve sağlık elemanı ile hizmet vermeye başlayacak. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’dan daha bu sabah Kağızman’a fen lisesi sözünü aldık ve kararını imzalandı. Yeni binada önümüzdeki sene hizmet başlayacak. Beledîyle Başkanımız Nevzat Yıldız imar planını hazırladı üniversite yolunu da yapmaya başlayacağız. İlçemiz de öğretmen evi yetersiz. Bizlerin çocuklarını yetiştirecek olan öğretmenlerimiz ve ilçemize gelecek misafirlerimizin kalabileceği bir öğretmen evinin yapımına bu sene başlayacağız” diye konuştu.

Sosyal güvenlik ilçe binası lazım dedik ve eski hapishane binasının yerine yaptık. Kağızman’a kütüphane değil çok amaçlı modern bir kültür merkezinin projesini başlattıklarını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “25 okulumuzun öğrencilerinin spor yapacağı bir spor salonu yaptık. Bununla da yetinmiyoruz içerisinde havuz da barındıracak bir gençlik merkezi yapmaya da karar verdik. Kaymakamlık ve adliye binasının yeri uygun değil, karayollarına ait yeri tahsis ettik ve bu hizmet binaları orada yapılacak. Lisenin arkasında kalan ve çok kötü durumda olan emniyet müdürlüğü binamızı da bu sene aynı yerde yapacağız. Belediye başkanımım Bizim partimizden değil diye benim hizmet etmeme şansım yoktur. MHP’li Belediye Başkanımız Kağızman’a hizmet anlamında bize her ne talepte bulunduysa her zaman destek oluyoruz, olacağız. Kesimhane ve garaj istedi gereğini yapacağız. Şehir içi yollarımız için destek istedi destek vereceğiz. Belediyemizin ilçe içi yolları yapması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız 1,5 milyon liralık ödenek çıkardı. Doğal gaz istiyorsunuz, bu konuda siz bize destek verin biz de doğal gazı da getirelim” şeklinde konuştu.

bakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(20).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(21).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(2)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(3)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(4)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(5)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(6)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(7)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(8)-001.jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(9).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(10).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(11).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(12).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(13).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(14).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(15).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(16).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(17).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(18).jpgbakan-arslan-kagizman-sandiklari-patlatacak-(19).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber