Bakan Arslan: KKTC'ye Her Türlü Desteği Veriyoruz

08 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Bakan Arslan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile makamında bir araya geldi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye`nin Kıbrıslı Türklerin geleceğe güvenle bakmaları ve gelişmişlik düzeyinin artırılmasını önemsediğini belirterek, "Bu önem çerçevesinde özellikle ulaştırma altyapısı konusunda daha iyi bir noktaya gelebilmeleri adına her türlü desteği veriyoruz." dedi. 

Bakan Arslan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile makamında bir araya geldi.

Arslan, yaptığı açıklamada, Dürüst ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin geleceğe güvenle bakmalarını ve gelişmişlik düzeylerinin artırılmasını önemsediğini ifade eden Arslan, "Bu önem çerçevesinde özellikle ulaştırma altyapısı konusunda daha iyi bir noktaya gelebilmeleri adına her türlü desteği veriyoruz." diye konuştu.

KKTC'de ulaştırma ve haberleşme sektörlerine ilişkin birçok faaliyeti Bakan Dürüst ile yürüttüklerini belirten Arslan, "2004'ten 2015 yılına kadar 300 milyon dolar kaynak kullanıldı ve karayolu ağının tamamlanması, hava ve deniz taşımacılığının iyileştirilmesi, haberleşme altyapısının geliştirilmesi amacıyla birçok yatırım desteklendi. Bu yıl da ulaştırma ve haberleşme sektörüne 117 milyon liralık kaynak ayrıldığını vurgulamak isterim." ifadesini kullandı.

KKTC Karayolu Master Planı kapsamında 2020 yılına kadar 225 kilometre bölünmüş yol, 145 kilometre tek yol olmak üzere toplam 400 kilometrelik yolun yapılmasının hedeflendiğini dile getiren Arslan, bu yıl için 45 milyon liralık ödenek ayrıldığını söyledi.

Haberleşme alanında da KKTC ile birçok projeye imza attıklarına işaret eden Arslan, KKTC'nin e-Devlet projesinde toplam fiziki gerçekleşmenin yüzde 35 seviyelerine ulaştığını bildirdi.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de Türkiye'nin, Kıbrıs Türk halkına yıllardır gösterdiği ilgi ve destek için şükranlarını ifade etti. 

Görüşme, açıklamaların ardından basına kapalı devam etti.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber