sanalbasin.com üyesidir

Bakan Arslan ve Eroğlu Iğdır'da Temel Attı

05 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Iğdır'da içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinin temel atma törenine katıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Iğdır'da içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinin temel atma törenine katıldı.Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, AK Parti Iğdır İl başkanı Ahmet Tutulmaz, Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır’ın istihdamı için bir çağrı merkezi ihtiyacı olduğunu belirtti. Arslan, “Talimatı verdik. 200 kişiyi hemen, daha sonra arttırmakla ilgili çalışmayı bu sene inşallah başlatıp gençlerimize istihdam sağlamış olacağız. Bir şeyi daha çok önemsiyor ve her Iğdır’a geldiğimde söylüyorum. Bizim diğer illerle olan kalkınmışlık farkını gidermemiz için koşmamız lazım. İşte onun içinde cazibe merkezleri programı çok önemliydi ve cazibe merkezleri programlarını başlattık. Iğdır, Kars, Ardahan ve Ağrı bir bölge. Bunun gibi 23 ilimiz var. Cazibe merkezleri ile ilgili teklifler ve başvurular alındı. Binlerce kişiye istihdam onlarca fabrika yüzlerce milyon dolar burada inşallah yatırım yapılacak. Bununla birlikte sanayi, endüstrimiz gelişecek hem bu bölgedeki ürünleri başka yerlere çok daha rahat gönderebileceğiz” dedi.

Iğdır merkez başta olmak üzere bütün ilçeler, belde ve köyler dahil 77 yerleşim yerine su verileceğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise, “Çok muhteşem bir yatırımın temelini atmak için Iğdır’a geldik. Iğdır tarihine bu bir milat olarak geçecektir. Ünlendi barajına bir regülatör yapıyoruz. Muhteşem bir içme suyu ile arıtma tesisi ve isale hat dediğimiz boru hattıyla bütün bu yerleşim alanının su meselesini 2045 yılana kadar memba suyu içecek kadar güzel lezzetli bir suyla buluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Tören, DSİ Temel atma merasimi ve Orman Köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikaları dağıtımının ardından son buldu.

bakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(5).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(6).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(7).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(2).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(3).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(4).jpgbakan-arslan-ve-eroglu-igdirda-temel-atti-(1).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber